Kalabak Suyundaki Sorun CİDDİ GİBİ.. - Eskişehir Haberler

Kalabak Suyundaki Sorun CİDDİ GİBİ..

Anasayfa / Güncel
Kalabak Suyundaki Sorun CİDDİ GİBİ..

Eskişehir'in çeşme sularının sertliği nedeniyle içme için kullanılmaması Eskişehirlileri alternatif içme suyu arayışına yönlendiriyor. Eskişehirlilerin ise öncelikli tercihi Eskişehirin kendi suyu olan Kalabak Suyu.  Geçtiğimiz yıllarda da bir kaç kez yaşanan su dağıtımı ile ilgili sorunlara benzer bir sorun son günlerde de yaşanıyor. Ancak daha önceki yaşanan sıkıntılar sıcak yaz dönemlerinde olmuşken bu kez sorun kış günlerinde meydana geldi. Yaz döneminde daha fazla olan su ihtiyacı şuan çok daha az olmasına karşın daha önceki sorunlara benzer bir sorun var. Vatandaşlar bunun nedenini merak ediyor. Çeşikli söylentiler var.

Eskişehir Sucular Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gazi Kaya, yaşanan su sıkıntısının nedeninin kuraklık olduğunu belirtti. Gazi Kaya, Kalabak Suyu'ndaki bu azalmayla birlikte dağıtıma çıkan suyun da yetersiz olduğunu dile getirdideni belli oldu.

Eskişehirden Haberler internet sitesinde de benzer bir açıklama yer aldı.

Eskişehir'de birçok mahallede Kalabak Su sakaları normal gün aşırı ya da günü birlik mahallere uğrayarak vatandaşın su ihtiyaçlarını karşılıyorlardı. Ancak son dönemde birçok mahalleden sakaların su getirmediğine, geç geldiğine ya da hiç gelmediğine yönelik şikayetler gelmeye başlamıştı. 

Kalabak Su'da yaşanan sıkıntının hatlarda yapılan bakımdan kaynaklandığı konuşuluyordu. Ancak Eskişehirden Haberlere gelen son bilgiye göre yaşanan sıkıntı Kalabak Su kaynağında meydana gelen azalmadan kaynaklanıyor. Bu yüzden sıkıntının ne zaman biteceği konusunda bir şey de söylenemiyor. Son yağışlar ne zaman su kaynaklarına olumlu katkı yaparsa o zaman sıkıntının azalmaya başlayacağı kaydediliyor.

Konu ile ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi ESKİ Genel Müdürlüğü'nün bir açıklama yaparak kamuoyunu aydınlatması bekleniyor.

eskisehirdenhaberler.com

3.135 okunma

Yorum Yap

11 Ağustos 2020 Salı

BEN HİÇ SOLCU OLMADIM Kİ!

11 Ağustos 2020 Salı

Engellinin park çilesi

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 1299
 
yukarı