Çoğunluğu Verin Demişti: 332 Yeni SERVİS DAHA TRAFİKTE - Eskişehir Haberler

Çoğunluğu Verin Demişti: 332 Yeni SERVİS DAHA TRAFİKTE

Anasayfa / Güncel
Çoğunluğu Verin Demişti: 332 Yeni SERVİS DAHA TRAFİKTE

Eskişehirde geçtiğimiz dönem meclis çoğunluğu kendisinde olmadığı için hizmet üretemediğini ifade eden Başkan Büyükerşen son dönemde çoğunluk ile istediği maddeleri meclisten geçirmeye devam ediyor. En son çok tartışılan Şebeke suyuna rekor zammı çoğunluğu ile meclisten geçiren başkan Büyükerşen bu kez de meclisten tartışmalı bir karar daha çıkarttı.

Uzun süredir Eskişehir'deki servisçilerin de tepki gösterdiği yeni servis araçları plakalarının verilmesi kararı meclis toplantısında Ak Parti grubunun HAYIR oyu vermesine karşın çıkarıldı. Kent trafiğinin her geçen gün daha da kötü hale gitmesi konusunda kalıcı bir çözüm üretemeyen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yeni otobüslerden sonra şimdi de 332 tane SERVİS Aracının Eskişehir trafiğine çıkması kararını aldı.

Servisçilerin ekonomik şartları nedeniyle sıkıntı yaşadıkları ve yeni servislerin de bu sıkıntının artmasına neden olacağı yönündeki tepkileri işe yaramadı. Meclisteki Ak Parti grubu da 312 servis aracının trafiğe getireceği ek yük nedeni ile hayır oyu verdiklerini açıkladılar.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Aralık ayı ikinci oturumu Yılmaz Büyükerşen başkanlığında yapıldı. Toplantıya UKOME Genel Kurulunda görüşülen servis araçlarında plaka sayısının arttırılması ile ilgili karar geldi.  Buna göre 332 servis aracı daha trafiğe eklenecek.

UKOME Genel Kurulunun servis araçlarında plaka sayısının arttırılması ile ilgili kararına AK Partililer ret oyu verdi. 

Karşı oy gerekçelerini söyleyen AK Partili Orhan Durmuş, 332 servis aracının daha trafiğe eklenmesinin doğru olmayacağını söyledi.

Durmuş, 332 servis aracının trafik yoğunluğuna sebebiyet olacağı gerekçesiyle ilgili konuya ret oyu vereceklerini bildirdi. İlgili madde oy çokluğuyla kabul edildi.

Diğer maddeler de oylandıktan sonra Yılmaz Büyükerşen, herkesin yeni yılını kutlayarak, sağlık, mutluluk ve esenlikler diledi.

3.557 okunma

Yorum Yap

11 Ağustos 2020 Salı

BEN HİÇ SOLCU OLMADIM Kİ!

11 Ağustos 2020 Salı

Engellinin park çilesi

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 719
 
yukarı