Ödüllü Projenin Köprüsünün Kullanılmadığı Tescillendi - Eskişehir Haberler

Ödüllü Projenin Köprüsünün Kullanılmadığı Tescillendi

Anasayfa / Güncel

Hamamyolunda geçtiğimiz dönem yapılan bir çok eleştiri alan dönüşüm projesinde ki en tartışmalı bölümlerden birisi de Cadde üzerinden geçen köprü oldu. Köprü için o dönem vatandaş burayı kullanmaz, meraktan bir kez geçer tekrar geçmez lafı dün köprünün etrafına yerleştirilen trafik lambaları ile adeta tescillenmiş oldu.

Yaya geçiş üstünlüğü konusunda son dönem artan uygumalar sonrası köprünün iki yanında bulunan yaya geçitlerindeki araç yığılmaları zaten sıkıntılı olan trafikte ek bir bekleme alanı daha meydana getiriyordu. Vatandaşların köprüyü kullanmadığı ve bu alanlardan geçtiği için sürekli dolu olan yaya geçidinden sürücüler geçmek isteseler ceza yeme riski nedeniyle geçemiyorlardı.

Köprünün yanına trafik lambaları yerleştirilerek, köprünün Eskişehirlilerce kullanılmadığı da adeta tescillenmiş oldu. Ancak çok kısa olan caddenin bir ucu 2eylül caddesi ile kesişiyor ve caddenin ki iki tarafından trafik lambaları mevcut. Diğer taraf ise Yunusemre Caddesi ile kesişen nokta ve bu alanda da trafik lambaları var ve günün bazı saatlerinde kilitlenen ve karşıya geçmenin neredeyse imkansız hale geldiği bir kavşak.

Bazı saatlerde trafik sırası her iki ana caddesine kadar uzayabiliyor. Şimdi buraya konulan bu trafik lambaları trafiği rahatlatacak mı, yoksa daha önceki benzer uygulamalarda olduğu gibi sorun daha çok artacak mı?

Daha öncedende trafik lambaları ile ilgili bazı düzenleme çalışmaları yapılmış yarardan çok zarar getirmişti. Eskişehirliren hafızalarından silinmeyen AKILLI KAVŞAK düzenlemesini hatırlayanlar trafik kuyruğunun Yunusemre caddesin başından Atatürk Lisesi önündeki kavşağa kadar geldiği trafiğin neredeyse durduğunu unutmamışlardır.

Şimdi buradaki ışık düzenlemesine bölgede ki vatandaşlar da tepki göstererek böyle bir çözüm olamaz diye yorumluyorlar.

 

1.820 okunma

Yorum Yap

9 Ocak 2020 Perşembe

Pazara Kar Engeli

9 Ocak 2020 Perşembe

STADYUMDA ÇÖKME TEHLİKESİ

7 Ocak 2020 Salı

Kar Tatili Açıklaması

6 Ocak 2020 Pazartesi

Okullar TATİL EDİLDİ

14 Ağustos 2019 Çarşamba

BİR KÜLÇE ALTIN, BİR DAMLA SÖZ…

3 Ağustos 2019 Cumartesi

BEN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM...

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

28 Ocak 2019 Pazartesi

CENGİZ AKYILDIZ’A AĞIT…

online ziyaretçi: 475
 
yukarı