Ödüllü Projenin Köprüsünün Kullanılmadığı Tescillendi - Eskişehir Haberler

Ödüllü Projenin Köprüsünün Kullanılmadığı Tescillendi

Anasayfa / Güncel
Ödüllü Projenin Köprüsünün Kullanılmadığı Tescillendi

Hamamyolunda geçtiğimiz dönem yapılan bir çok eleştiri alan dönüşüm projesinde ki en tartışmalı bölümlerden birisi de Cadde üzerinden geçen köprü oldu. Köprü için o dönem vatandaş burayı kullanmaz, meraktan bir kez geçer tekrar geçmez lafı dün köprünün etrafına yerleştirilen trafik lambaları ile adeta tescillenmiş oldu.

Yaya geçiş üstünlüğü konusunda son dönem artan uygumalar sonrası köprünün iki yanında bulunan yaya geçitlerindeki araç yığılmaları zaten sıkıntılı olan trafikte ek bir bekleme alanı daha meydana getiriyordu. Vatandaşların köprüyü kullanmadığı ve bu alanlardan geçtiği için sürekli dolu olan yaya geçidinden sürücüler geçmek isteseler ceza yeme riski nedeniyle geçemiyorlardı.

Köprünün yanına trafik lambaları yerleştirilerek, köprünün Eskişehirlilerce kullanılmadığı da adeta tescillenmiş oldu. Ancak çok kısa olan caddenin bir ucu 2eylül caddesi ile kesişiyor ve caddenin ki iki tarafından trafik lambaları mevcut. Diğer taraf ise Yunusemre Caddesi ile kesişen nokta ve bu alanda da trafik lambaları var ve günün bazı saatlerinde kilitlenen ve karşıya geçmenin neredeyse imkansız hale geldiği bir kavşak.

Bazı saatlerde trafik sırası her iki ana caddesine kadar uzayabiliyor. Şimdi buraya konulan bu trafik lambaları trafiği rahatlatacak mı, yoksa daha önceki benzer uygulamalarda olduğu gibi sorun daha çok artacak mı?

Daha öncedende trafik lambaları ile ilgili bazı düzenleme çalışmaları yapılmış yarardan çok zarar getirmişti. Eskişehirliren hafızalarından silinmeyen AKILLI KAVŞAK düzenlemesini hatırlayanlar trafik kuyruğunun Yunusemre caddesin başından Atatürk Lisesi önündeki kavşağa kadar geldiği trafiğin neredeyse durduğunu unutmamışlardır.

Şimdi buradaki ışık düzenlemesine bölgede ki vatandaşlar da tepki göstererek böyle bir çözüm olamaz diye yorumluyorlar.

 

2.145 okunma

Yorum Yap

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

20 Nisan 2020 Pazartesi

Burası MALIÇ, SÜLELER...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

24 Mart 2020 Salı

MUAMMER KARAMAN KONUŞUYOR!

9 Mart 2020 Pazartesi

8 MART İŞİN PROTOKOLÜ...

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

14 Ağustos 2019 Çarşamba

BİR KÜLÇE ALTIN, BİR DAMLA SÖZ…

online ziyaretçi: 1009
 
yukarı