Vali Çakacak, Kırgızistan’ın Ankara Büyükelçisi Omuraliev’i Kabul Etti - Eskişehir Haberler

Vali Çakacak, Kırgızistan’ın Ankara Büyükelçisi Omuraliev’i Kabul Etti

Anasayfa / Güncel

Vali Özdemir Çakacak, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Eskişehir’e gelen Kırgızistan'ın Ankara Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüraliyev’i makamında kabul etti.
Valiliğe gelişi esnasında Vali Çakacak tarafından karşılanan Büyükelçi Ömüraliyev’i, ziyaret anısına Valilik Şeref Defterini imzaladı.

Nazik ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Çakacak, kardeş ülke Kırgızistan’ın Ankara Büyükelçisi Ömüraliyev’i ve değerli heyetini Eskişehir’de ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirtti.

İki ülke arasındaki ebedi dostluğun ve işbirliğinin önemine dikkat çeken Vali Çakacak, kardeşlik ve dotsluk temelinde gerçekleştirilen çalışmaların bugünkü stratejik ortaklığın temelini oluşturduğunu söyledi.

Türkiye ile Kırgızistan arasındaki kardeşlik ve dostluk ilişkisinin temelinin çok eskilere dayandığını vurgulayan Vali Çakacak, kabul esnasında yaptığı konuşmada, “Ata yurdumuz Türkistan’daki kardeş ülkelerimiz ile Türkiye’nin kalbi her daim bir atmaktadır. Biz, Türkiye Cumhuriyeti olarak Kırgızistan’ın daha çok gelişmesini, büyümesini ve refah düzeyinin artmasını istiyoruz. Türkiye-Kırgızistan arasındaki ilişkiler dostluk temelinde ekonomik, sanayi, eğitim, sağlık, kültür, turizm ve ticari alanında her geçen gün daha da ileriye gitmektedir. Türkiye ve Kırgızistan arasındaki ilişkilerin daha çok artarak devam etmesini diliyor, bu tür gerçekleştirilen ziyaretlerin var olan köklü ilişkilerin daha da geliştirilmesine vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Vali Çakacak, Büyükelçi Ömüraliev’e Eskişehir’de bulunduğu süre içerisinde evinde olduğu gibi rahat etmesini diledi.

Eskişehir’de bulunmaktan dolayı yaşadığı mutluluğu bildiren Kırgızistan’ın Ankara Büyükelçisi Ömüraliyev ise, ziyareti kabulden dolayı Vali Çakacak’a teşekkürlerini iletti. Türkiye ile Kırgızistan arasındaki ilişkilerin çok eskilere dayandığını söyleyen Büyükelçisi Ömüraliyev, her alanda artarak gelişen ikili ilişkilerin devam etmesini istedi.

Ziyaretinden ardından Kırgızistan'ın Ankara Büyükelçisi Ömüraliyev’i diğer programlarına katılmak üzere Valilik binasından ayrıldı.

 

1.640 okunma

Yorum Yap

9 Ocak 2020 Perşembe

Pazara Kar Engeli

9 Ocak 2020 Perşembe

STADYUMDA ÇÖKME TEHLİKESİ

7 Ocak 2020 Salı

Kar Tatili Açıklaması

6 Ocak 2020 Pazartesi

Okullar TATİL EDİLDİ

14 Ağustos 2019 Çarşamba

BİR KÜLÇE ALTIN, BİR DAMLA SÖZ…

3 Ağustos 2019 Cumartesi

BEN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM...

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

28 Ocak 2019 Pazartesi

CENGİZ AKYILDIZ’A AĞIT…

online ziyaretçi: 214
 
yukarı