Vali Çakacak, Kırgızistan’ın Ankara Büyükelçisi Omuraliev’i Kabul Etti - Eskişehir Haberler

Vali Çakacak, Kırgızistan’ın Ankara Büyükelçisi Omuraliev’i Kabul Etti

Anasayfa / Güncel
Vali Çakacak, Kırgızistan’ın Ankara Büyükelçisi Omuraliev’i Kabul Etti

Vali Özdemir Çakacak, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Eskişehir’e gelen Kırgızistan'ın Ankara Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüraliyev’i makamında kabul etti.
Valiliğe gelişi esnasında Vali Çakacak tarafından karşılanan Büyükelçi Ömüraliyev’i, ziyaret anısına Valilik Şeref Defterini imzaladı.

Nazik ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Çakacak, kardeş ülke Kırgızistan’ın Ankara Büyükelçisi Ömüraliyev’i ve değerli heyetini Eskişehir’de ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirtti.

İki ülke arasındaki ebedi dostluğun ve işbirliğinin önemine dikkat çeken Vali Çakacak, kardeşlik ve dotsluk temelinde gerçekleştirilen çalışmaların bugünkü stratejik ortaklığın temelini oluşturduğunu söyledi.

Türkiye ile Kırgızistan arasındaki kardeşlik ve dostluk ilişkisinin temelinin çok eskilere dayandığını vurgulayan Vali Çakacak, kabul esnasında yaptığı konuşmada, “Ata yurdumuz Türkistan’daki kardeş ülkelerimiz ile Türkiye’nin kalbi her daim bir atmaktadır. Biz, Türkiye Cumhuriyeti olarak Kırgızistan’ın daha çok gelişmesini, büyümesini ve refah düzeyinin artmasını istiyoruz. Türkiye-Kırgızistan arasındaki ilişkiler dostluk temelinde ekonomik, sanayi, eğitim, sağlık, kültür, turizm ve ticari alanında her geçen gün daha da ileriye gitmektedir. Türkiye ve Kırgızistan arasındaki ilişkilerin daha çok artarak devam etmesini diliyor, bu tür gerçekleştirilen ziyaretlerin var olan köklü ilişkilerin daha da geliştirilmesine vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Vali Çakacak, Büyükelçi Ömüraliev’e Eskişehir’de bulunduğu süre içerisinde evinde olduğu gibi rahat etmesini diledi.

Eskişehir’de bulunmaktan dolayı yaşadığı mutluluğu bildiren Kırgızistan’ın Ankara Büyükelçisi Ömüraliyev ise, ziyareti kabulden dolayı Vali Çakacak’a teşekkürlerini iletti. Türkiye ile Kırgızistan arasındaki ilişkilerin çok eskilere dayandığını söyleyen Büyükelçisi Ömüraliyev, her alanda artarak gelişen ikili ilişkilerin devam etmesini istedi.

Ziyaretinden ardından Kırgızistan'ın Ankara Büyükelçisi Ömüraliyev’i diğer programlarına katılmak üzere Valilik binasından ayrıldı.

 

1.939 okunma

Yorum Yap

11 Ağustos 2020 Salı

BEN HİÇ SOLCU OLMADIM Kİ!

11 Ağustos 2020 Salı

Engellinin park çilesi

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 1061
 
yukarı