Hizmet İçin Büyükşehir Olmaya Gerek Yok: Öğrenci Bileti 25 Kuruş - Eskişehir Haberler

Hizmet İçin Büyükşehir Olmaya Gerek Yok: Öğrenci Bileti 25 Kuruş

Anasayfa / Güncel
Hizmet İçin Büyükşehir Olmaya Gerek Yok: Öğrenci Bileti 25 Kuruş

Türkiyede zamların uğramadığı yerlerde var. Eskişehirin son günlerde kilitlendiği %60 lık su zammı haberinin yanında Türkiyede başka yerlerden gelen haberlerde yürekleri ısıtıyor.

Ağrı belediyesi yeni dönem Ak Partili Savcı Sayan tarafından yönetiliyor. Sürekli olarak yaptığı halkçı uygulamalarla özellikle sosyal medya da da sıkca gündeme gelen Ağrı belediyesi kent içi ulaşım için yeni araçlar aldı. Bu araçlarla yapılacak kent içi ulaşım ücretleri ise inanılır gibi değil.

Yeni araçların tanıtımında konuşan başkan Sayan Pazartesi gününden itibaren Yetişkin ücretlerinin 1,5 TL, Hastabüslerin 1 Tl, öğrencilerin ise 0,25 Tl ile hizmetten yararlanabileceğini duyurdu.

Ağrı’nın tarihi bir gün yaşadığını vurgulayan Başkan Sayan “ 66 aracımızla ulaşımda yeni bir tarih ve süreç başladı. Bugün Allah’ın izniyle startımızı veriyoruz. Şehir turuyla araçlarımızı da halkımıza tanıtıyoruz. İki gün boyunca ücretsiz bir şekilde araçlarımızdan faydalanabilirler. Pazartesiden itibaren yetişkinler için 1 buçuk lira, hastabüsler için 1 lira öğrenciler için 25 kuruş ödeyeceksiniz. Hepimize hayırlı uğurlu olsun. ”dedi.

Eskişehirde mesafelerin kısa olmasına karşın ücretlerin yüksek olduğu yönünde gelen eleştirelere bir de son dönemki tek seferde yapılan en yüksek zam oranı olan Su Zammı da eklendi.

Vatandaşa vergilerde eklenince yüzde 80 üzerinde bir fiyat artışı şeklinde yansıyaca ifade edilen su zammını savunanlarda mevcut. Zammın yaşanan elektrik ve doğalgaz zamları nedeniyle olduğunu iddia ediyorlar. Ancak  İstanbul da da İSKİ de yapılmak istenen su zammı konusunda ortaya çıkan rakamlarda da İSKİ ye doğalgaz ve elektrik zamları nedeniyle gelen artı MALİYET 200 milyon ancak yapılmak istenilen zam 1,4 milyar..

Eskişehirliler olarak biz de doğalgaz ve elektrik zamlarının ESKİ ye getirdiği ek maliyetin ne olduğunu merak ediyoruz.

En son Aralık 2014 de ESKİ suya %8 zam yapmak istemiş ancak zam ilk seferinde yapılamayınca bir açıklama yapılmıştı. Bu zam ile ESKİ ek 10 milyon TL gelirden mahrum edildi deniymişti. Sonrasında zam %5 olarak yapılmıştı.

Peki şuanki zam ile elde edilecek gelir nedir? Bu gelir gerçekten de diğer zam kalemlerinden dolayı ortaya çıkan fazlaya mı tekamül etmektedir..

 

 

2.269 okunma

Yorum Yap

11 Ağustos 2020 Salı

BEN HİÇ SOLCU OLMADIM Kİ!

11 Ağustos 2020 Salı

Engellinin park çilesi

13 Temmuz 2020 Pazartesi

“Demirli Yol” kâbusu

21 Haziran 2020 Pazar

SİZİN HİÇ BABANIZ ÖLDÜ MÜ?

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 1516
 
yukarı