Süleyman Çakır’ın adı Alanönü’ndeki parka verildi - Eskişehir Haberler

Süleyman Çakır’ın adı Alanönü’ndeki parka verildi

Anasayfa / Güncel
Süleyman Çakır’ın adı Alanönü’ndeki parka verildi

Odunpazarı Belediyesi Aralık ayı olağan meclis toplantısı 22'nci birleşim 1'inci oturumu, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt başkanlığında gerçekleştirildi.

Odunpazarı Belediye Meclisi’nin bu toplantıda misafirleri vardı. Etkin Koleji Öğrenci Meclis Başkanı ve üyeleri ile Süleyman Çakır Kız Lisesi Mezunları Derneği Kurucu Başkanı İbrahim İpek ve Süleyman Çakır'ın torunu Reşat Çakır meclise katılarak, toplantıyı takip etti.

8 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında en çok dikkat çeken gündem maddesi, ihtiyaç fazlası 2 greyderin Odunpazarı Belediyesi tarafından Mahmudiye ve Han Belediyeleri’ne bedelsiz devredilmesi ile ilgili gündem maddesi oldu. Mecliste görüşülen gündem maddelerinden 7’si oy birliği, 1 gündem maddesini de oy çokluğu ile kabul edildi. 

Mecliste görüşülen gündem maddelerinden biri de yeni parklara isim verilmesini içeren madde idi. Bu gündem maddesinin kabulü ile Alanönü Mahallesi Yağlı Sokak’ta yapılan parkın adı Hacı Süleyman Çakır oldu.

AİLEM VE ŞAHSIM İÇİN GURUR VERİCİ

Meclis toplantısına katılan Süleyman Çakır Kız Lisesi Mezunları Derneği Kurucu Başkanı İbrahim İpek, söz alarak konuşması yaptı. İpek, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve meclis üyelerine teşekkür etti. Süleyman Çakır'ın torunu Reşat Çakır dedesinin adının bu parkta yaşayacak olmasının ailesi ve kendisi için gurur verici olduğunu belirterek, Başkan Kurt’a ve meclis üyelerine teşekkür etti.

“BİR VEFA BORCU”

Askerlik Şubesi’nin ön tarafına bulunan parka Süleyman Çakır’ın adının verilmesinin bir vefa borcu olduğunu ifade eden Başkan Kurt, bu borcu ödediklerini dile getirdi. Gerçekleştirilen meclis toplantısının 2019 yılının son toplantısı olduğunu vurgulayan Başkan Kurt, herkese sağlıklı, mutlu yıllar diledi.

2.312 okunma

Yorum Yap

11 Ağustos 2020 Salı

BEN HİÇ SOLCU OLMADIM Kİ!

11 Ağustos 2020 Salı

Engellinin park çilesi

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 897
 
yukarı