Eskişehir’de çeşme suyuna yapılan rekor zam geri alınsın… - Eskişehir Haberler

Eskişehir’de çeşme suyuna yapılan rekor zam geri alınsın…

Anasayfa / Güncel

Eskişehir içme ve kullanma suyuna Eskişehir Büyükşehir Belediyesi(EBB) tarafından yapılan rekor zammı değerlendiren Tüketiciyi Destekleme Derneği Genel Başkanı Süleyman BAKAL “EBB toplum çıkarı için kendine tahsis edilen kamu kaynaklarını kâr amacıyla kullanmaktan vazgeçmelidir. “dedi.

Genel Başkan Süleyman BAKAL konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapmıştır:

EBB tarafından  içme ve kullanma suyuna yapılan %60 fahiş, rekor zam şehir ve ülke gerçekleri ile uyuşmamaktadır. Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi(ESKİ) Genel Kurulu; içme ve kullanma suyuna fahiş ve rekor zam kararı almıştır.ESKİ  bu kararı ile; idareye tahsis edilen kaynak ve imtiyazları amacına uygun olarak kullanmadığını göstermiştir.

Hiçbir kamu kurum ve kuruluşu belediyeler dâhil ürettiği mal ve hizmetlere EBB kadar fahiş ve rekor zam yapmamıştır. Meclis çoğunluğunun gücünü  kullanan ,ESKİ Genel Kurulu aldığı talimat sonucu; teklifleri dinlememiş, sivil toplumu/şehir dinamiklerini yok saymıştır. Talimat  içme ve kullanma suyuna %60 rekor ve fahiş zam  kararı olarak gerçekleştirilmiştir.

Su haktır; çeşme suyu;.EBB'nin  finansman aracı olarak kullanılamaz. Tam aksine sübvanse edilmelidir.

ESKİ Genel Kurulunun içme ve kullanma suyumuza yaptığı fahiş ve rekor zam tüketici mecburiyetini istismarı niteliğindedir.

Eskişehir Büyükşehir  Belediye Başkanından ; ESKİ ’nin kuruluş amacına aykırı, bu fahiş ve rekor zam mı geri çekmesini istiyoruz.

Şayet zam  süreci tamamlanır ve uygulanması kesinleşirse; bu fahiş rekor zammın uygulanamaması için her türlü yasal yola başvuracağımız konusunda şimdiden EBB yetkililerini uyarıyoruz.

Süleyman BAKAL
Genel Başkan

1.890 okunma

Yorum Yap

9 Ocak 2020 Perşembe

Pazara Kar Engeli

9 Ocak 2020 Perşembe

STADYUMDA ÇÖKME TEHLİKESİ

7 Ocak 2020 Salı

Kar Tatili Açıklaması

6 Ocak 2020 Pazartesi

Okullar TATİL EDİLDİ

14 Ağustos 2019 Çarşamba

BİR KÜLÇE ALTIN, BİR DAMLA SÖZ…

3 Ağustos 2019 Cumartesi

BEN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM...

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

28 Ocak 2019 Pazartesi

CENGİZ AKYILDIZ’A AĞIT…

online ziyaretçi: 473
 
yukarı