Eskişehir’de çeşme suyuna yapılan rekor zam geri alınsın… - Eskişehir Haberler

Eskişehir’de çeşme suyuna yapılan rekor zam geri alınsın…

Anasayfa / Güncel
Eskişehir’de çeşme suyuna yapılan rekor zam geri alınsın…

Eskişehir içme ve kullanma suyuna Eskişehir Büyükşehir Belediyesi(EBB) tarafından yapılan rekor zammı değerlendiren Tüketiciyi Destekleme Derneği Genel Başkanı Süleyman BAKAL “EBB toplum çıkarı için kendine tahsis edilen kamu kaynaklarını kâr amacıyla kullanmaktan vazgeçmelidir. “dedi.

Genel Başkan Süleyman BAKAL konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapmıştır:

EBB tarafından  içme ve kullanma suyuna yapılan %60 fahiş, rekor zam şehir ve ülke gerçekleri ile uyuşmamaktadır. Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi(ESKİ) Genel Kurulu; içme ve kullanma suyuna fahiş ve rekor zam kararı almıştır.ESKİ  bu kararı ile; idareye tahsis edilen kaynak ve imtiyazları amacına uygun olarak kullanmadığını göstermiştir.

Hiçbir kamu kurum ve kuruluşu belediyeler dâhil ürettiği mal ve hizmetlere EBB kadar fahiş ve rekor zam yapmamıştır. Meclis çoğunluğunun gücünü  kullanan ,ESKİ Genel Kurulu aldığı talimat sonucu; teklifleri dinlememiş, sivil toplumu/şehir dinamiklerini yok saymıştır. Talimat  içme ve kullanma suyuna %60 rekor ve fahiş zam  kararı olarak gerçekleştirilmiştir.

Su haktır; çeşme suyu;.EBB'nin  finansman aracı olarak kullanılamaz. Tam aksine sübvanse edilmelidir.

ESKİ Genel Kurulunun içme ve kullanma suyumuza yaptığı fahiş ve rekor zam tüketici mecburiyetini istismarı niteliğindedir.

Eskişehir Büyükşehir  Belediye Başkanından ; ESKİ ’nin kuruluş amacına aykırı, bu fahiş ve rekor zam mı geri çekmesini istiyoruz.

Şayet zam  süreci tamamlanır ve uygulanması kesinleşirse; bu fahiş rekor zammın uygulanamaması için her türlü yasal yola başvuracağımız konusunda şimdiden EBB yetkililerini uyarıyoruz.

Süleyman BAKAL
Genel Başkan

2.242 okunma

Yorum Yap

11 Ağustos 2020 Salı

BEN HİÇ SOLCU OLMADIM Kİ!

11 Ağustos 2020 Salı

Engellinin park çilesi

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 1151
 
yukarı