Vali Çakacak, İnönü Mahalle Muhtarlarının İstek ve Taleplerini Dinledi - Eskişehir Haberler

Vali Çakacak, İnönü Mahalle Muhtarlarının İstek ve Taleplerini Dinledi

Anasayfa / Güncel

Çeşitli programlara katılmak üzere İnönü ilçesine giden Vali Özdemir Çakacak, ‘Vatandaşlarla Buluşma Muhtarlar Toplantısı’na başkanlık etti.
İnönü İlçe Kaymakamlığı tarafından organize edilen ‘Vatandaşlarla Buluşma Muhtarlar Toplantısı’nın açılışında konuşan Vali Çakacak, toplumun huzur ve güven içerisinde yaşaması için vatandaşların birlik ve beraberlik içerisinde olması gerektiğini vurguladı.

Devletin imkânlarından herkesi yararlandırmaya çalıştıklarını kaydeden Vali Çakacak, vatandaşlarımızın sosyo-ekonomik ve kültürel yaşam kalitesini arttırmaya yönelik yapılan çalışmalara büyük önem verdiklerini bildirdi. Vali Çakacak, “Vatandaşlarımıza kapımız her zaman açıktır. Her ay düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz bu toplantılar da, vatandaşlarımızın istek ve taleplerini öğreniyor, çözüm bulmaya çalışıyoruz.” dedi.

Gerçekleştirilen toplantılarda kaliteli hizmetin vatandaşa daha çabuk ulaştırılması için daire müdürleri ile muhtarları bir araya getirdiklerini belirten Vali Çakacak, “Vatandaşlarımızın teveccühüyle göreve gelen, dolayısıyla temsil ettikleri vatandaşların ve mahallelerin sorunlarını en iyi bilen kişiler olan muhtarların sorunlarını dinlemek ve bu sorunların çözüme kavuşturulmasını sağlamak bizlerin asli görevidir. Ülkemizin her alanda gelişmesini sağlamak önce hepimizin vatandaşlık görevidir. Hepimiz, güzel ülkemizin kalkınması için elimizden gelen desteği vermeliyiz.” diye konuştu.

Eksiklerin giderilmesi noktasında muhtarların kendilerine ilettikleri sorunlara verdikleri önemi belirten Vali Çakacak, muhtarların vatandaşlarla devlet arasında kamu hizmetlerinin daha iyi yürütülmesi açısından köprü görevi üstlendiğini söyledi.

Muhtarlardan gelen istek ve talepleri tek tek dinleyen sorunların imkanlar ölçüsünde ilgili kurum yetkilileri tarafından çözüme kavuşturulacağını bildiren Vali Çakacak, “Kamu görevlilerinden muhtarlarımızın ilettiği taleplere hassasiyetle davranmalarını rica ediyorum. Devletimizin emrinde, milletimizin hizmetkârıyız. Karşılıklı birbirimizi dinlediğimizde sorunlar daha kolay çözüme ulaşacaktır.” ifadelerini kullandı.

Vali Çakacak’ın başkanlık ettiği toplantıya; Vali Yardımcısı İsmail Soykan, İnönü Kaymakamı Burak Çimşir, İnönü Belediyesi Başkanı Kadir Bozkurt, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç,  İl Jandarma Komutan Vekili J. Alb. Durmuş Yöndem, Orman Bölge Müdürü Recep Temel, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Şennur Azade, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hikmet Çelik, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu,  İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Emine Sever, İl Planlama ve Koordinasyon Müdür Vekili Veysel Osmanoğlu, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

1.691 okunma

Yorum Yap

9 Ocak 2020 Perşembe

Pazara Kar Engeli

9 Ocak 2020 Perşembe

STADYUMDA ÇÖKME TEHLİKESİ

7 Ocak 2020 Salı

Kar Tatili Açıklaması

6 Ocak 2020 Pazartesi

Okullar TATİL EDİLDİ

14 Ağustos 2019 Çarşamba

BİR KÜLÇE ALTIN, BİR DAMLA SÖZ…

3 Ağustos 2019 Cumartesi

BEN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM...

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

28 Ocak 2019 Pazartesi

CENGİZ AKYILDIZ’A AĞIT…

online ziyaretçi: 149
 
yukarı