Şiddete Karşı Yürüdüler - Eskişehir Haberler

Şiddete Karşı Yürüdüler

Anasayfa / Güncel

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü vesilesiyle farkındalık oluşturmak amacıyla yürüyüş düzenlendi.

Eskişehir Sağlık İl Müdürlüğü Ek Hizmet Binası önünden başlayan yürüyüş Hamamyolu Caddesi üzerinde bulunan İl Müdürlüğümüze bağlı Odunpazarı Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü binası önünde son buldu.

Yürüyüş sonunda güne ilişkin konuşma gerçekleştiren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Alper SEZER,  “Hayatın her alanında sevgiyi, duyarlılığı ve fedakârlığı temsil eden, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun inşasında temel yapı taşı olan kadınlarımızın şiddet ve ayrımcılığa maruz bırakılması bir insanlık suçu ve insan hakları sorunudur. Aile içi şiddet sosyal ve ekonomik kalkınma önünde ciddi bir engeldir. Suça eğilimi arttırır. Kadın-erkek eşitliğin sağlanmasının önündeki en büyük engellerden biridir. Dolayısıyla kadına karşı şiddet sadece kadınların değil tüm toplumun bir sorunudur ve kadına yönelik şiddetle mücadele tüm bireyler için bir insanlık görevidir.” dedi.

Bu toplumsal sorunun çözümü için Bakanlığımız, şiddetin her türüne karşı duruşuyla 81 ilde Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi açmış olup; ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliği içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

SEZER konuşmasının devamındaKadına yönelik şiddetle mücadelede köklü ve gerçekçi bir çözüm için çok taraflı bir mücadele zorunludur. Bu vesile ile içinde yaşadığımız toplumun bütün bireylerine ve aileye zarar veren kadına yönelik şiddetin artık hayatımızdan tamamen çıkması için devlet, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve tek tek fertler olarak gelin birlikte mücadele edelim.” dedi.

Ayrıca İl Müdürümüz Alper SEZER konuşmasının sonunda 1,5 ay önce eski eşi tarafından satırla yaralanan ve dün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Ayşe Tuğba ARSLAN için yakınlarına başsağlığı diledi.

Yürüyüş Vali Yardımcımız Alper BALCI, İl Müdürümüz Alper SEZER, İl Müdürlüğü ve Kuruluşlarda görev alan idareci ve personellerimizin katılımları ile gerçekleştirildi.

 

1.685 okunma

Yorum Yap

9 Ocak 2020 Perşembe

Pazara Kar Engeli

9 Ocak 2020 Perşembe

STADYUMDA ÇÖKME TEHLİKESİ

7 Ocak 2020 Salı

Kar Tatili Açıklaması

6 Ocak 2020 Pazartesi

Okullar TATİL EDİLDİ

14 Ağustos 2019 Çarşamba

BİR KÜLÇE ALTIN, BİR DAMLA SÖZ…

3 Ağustos 2019 Cumartesi

BEN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM...

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

28 Ocak 2019 Pazartesi

CENGİZ AKYILDIZ’A AĞIT…

online ziyaretçi: 472
 
yukarı