Termalin Başkentinde Şimdi de YILKI ATLARI - Eskişehir Haberler

Termalin Başkentinde Şimdi de YILKI ATLARI

Anasayfa / Güncel
Termalin Başkentinde Şimdi de YILKI ATLARI

Komşumuz Afyon termal turzim konusunda kendi tabirleri ile Termalin Başkenti olmayı geçen sürede başardılar. Bunun yannda konaklamalı turist sayısı bakımından da ulaştıkları rakamlar bu tabiri doğrular nitelikte. Bunun yanında Eskişehir gibi Frig Vadisi'nin bir bölümü de sınırlarında ve Eskişehir olarak bizim sahip çıktığımızdan çok daha fazla vadiye sahip çıkıyor ve çeşitli etkinliklere de imza atıyorlar.

 

Dün yine TRT haberde çıkan haberle bu turizm potansiyeline bir yeni değer daha kattılar.. YILKI ATLARI.

Eskişehirin uzun süredir uğraştığı başıboş atlar ve bu atlar nedeniyle yaşanan kazaları da biliyoruz. En son yaşanan kazada çevre yolundaki 2 başı boş at karşı şeride geçmiş ve bir araç atlara çarpmıştı. Bu çarpma ile at yaklaşık 5 metre kadar havaya uçmuş ve telef olmuştu. Araçta ise maddi hasar meydana gelmişti.  Bir önce yaşanan kazada ise sürücü yaralanmış yine bir at telef olmuştu.

Kumalar Dağı'nın yılkı atları

Afyonkarahisar'ın Kumalar Dağı'nda bir anda ortaya çıkan yüzlerce yılkı atı, doğa fotoğrafçısı Hakan Yılmaz tarafından görüntülendi.

Termali ve lezzetleri ile ünlü Afyonkarahisar, doğasıyla da dikkat çekiyor. Bölgedeki Kumalar Dağı, doğa ve fotoğraf tutkunlarının uğrak noktası haline gelmeye başladı.

Bölgeyi ilgi çekici hale getiren, hem doğal güzellikleri hem de yaylada yaşayan yüzlerce yılkı atı.

Fotoğraf çekmek için Kumalar Dağı’na giden doğa fotoğrafçısı Hakan Yılmaz’ın karşısına bir anda yüzlerce yılkı atı çıktı. Yılkı atlarını fotoğraflayan Yılmaz, drone ile de atların video görüntüsünü kaydetti. 

Doğa ve fotoğraf tutkunlarının yeni rotası

Afyonkarahisar’ın doğa ve fotoğraf tutkunları tarafından mutlaka keşfedilmesi gerektiğini belirten Hakan Yılmaz, şöyle konuştu:

"Gördüğüm manzara beni gerçekten büyüledi. Doğanın ortasında yüzlerce yılkı atı vardı. Sanki doğanın onlara sunduğu özgürlükle dans edercesine karşımda koşturuyorlardı. İnanılmaz bir manzaraydı. Hatta bazılarının bana poz verdiklerini bile düşündüm. Şunu söylemem gerekiyor. Afyonkarahisar, doğa tutkunlarının mutlaka keşfetmesi gereken bir yer. Fotoğrafı ve doğayı sevenler için burada sayısız mekan var. Frigya Vadileri, Eber Gölü, Akdağ Tabiat Parkı, Sultandağları, Karamık Gölü ve daha birçok yer gelen herkesi şaşırtacak."

Haber: Mevlüt Tınas
Trt Haber

 

Eskişehirdeki başıboş atlar konusunda kamuoyu tepkisi sonrası atlara çip takmak gibi bir çalışma yapıldı. Ancak çalışma sonrasında sorunlar bitmeden devam ediyor.

Daha önceden yaşanan bir sıkıntıda kameralara böyle yansımıştı

 

 

Geçen Yıl 1 Milyon Turist Ağırlamışlardı, 3. Alt Geçiti AÇTILAR

2.495 okunma

Yorum Yap

11 Ağustos 2020 Salı

BEN HİÇ SOLCU OLMADIM Kİ!

11 Ağustos 2020 Salı

Engellinin park çilesi

13 Temmuz 2020 Pazartesi

“Demirli Yol” kâbusu

21 Haziran 2020 Pazar

SİZİN HİÇ BABANIZ ÖLDÜ MÜ?

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 1929
 
yukarı