Vali Çakacak, Çifteler İlçesini Ziyaret Etti - Eskişehir Haberler

Vali Çakacak, Çifteler İlçesini Ziyaret Etti

Anasayfa / Güncel

Vali Özdemir Çakacak, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Çifteler ilçesini ziyaret etti.
İlk olarak Çifteler Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Çakacak, Kaymakam Mehmet Uğur Arslan’dan ilçenin eğitim, sağlık ve asayiş durumu hakkında bilgi aldı.

Çifteler ’in 1954 yılında ilçe olduğunu söyleyen Kaymakam Arslan,  ilçe halkının en önemli geçim kaynağının tarım ve hayvancılık olduğunu bildirdi. Sakarya Nehri’nin çıkış noktası olan ‘Sakaryabaşı’nın Çifteler ilçesinde olduğunu kaydeden Kaymakam Arslan, Vali Çakacak’ı ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduklarını konuşmasında dile getirdi.

Kaymakamlık ziyaretinin ardından Vali Çakacak, Kaymakam Arslan ile birlikte son yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde göreve yeni seçilen Çifteler Belediye Başkanı Kadir Bıyık’ı makamında ziyaret etti. Vali Çakacak, göreve yeni seçilen Başkan Bıyık’a hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Belediyenin yaptığı çalışmalar ve yürütülen projeler hakkında Vali Çakacak’a bilgiler veren Başkan Bıyık, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, ilçenin daha çok kalkınmasına yönelik yapılacak projelere büyük önem verdiklerini belirtti.

Daha sonra ilçenin çarşısını gezen Vali Çakacak esnaflara hayırlı ve bol kazançlar dileyerek,  vatandaşlarla sohbet etti.

Vali Çakacak son olarak, Kaymakam Arslan ve Belediye Başkanı Bıyık ile birlikte Türkiye’nin üçüncü büyük nehri olan Sakarya nehrinin doğduğu Sakaryabaşı’nda incelemeler yaptı.

İncelemelerin ardından Vali Çakacak, Çifteler ilçesinden ayrıldı.  

Vali Çakacak’a Çifteler ilçe ziyaretinde, İl Jandarma Komutan J. Alb. İlhan Şen ve İl Emniyet Müdürü Engin Dinç de eşlik etti.

 

1.565 okunma

Yorum Yap

9 Ocak 2020 Perşembe

Pazara Kar Engeli

9 Ocak 2020 Perşembe

STADYUMDA ÇÖKME TEHLİKESİ

7 Ocak 2020 Salı

Kar Tatili Açıklaması

6 Ocak 2020 Pazartesi

Okullar TATİL EDİLDİ

14 Ağustos 2019 Çarşamba

BİR KÜLÇE ALTIN, BİR DAMLA SÖZ…

3 Ağustos 2019 Cumartesi

BEN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM...

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

28 Ocak 2019 Pazartesi

CENGİZ AKYILDIZ’A AĞIT…

online ziyaretçi: 480
 
yukarı