Vali Çakacak, İspanya’nın Ankara Büyükelçisi Barba’yı Kabul Etti - Eskişehir Haberler

Vali Çakacak, İspanya’nın Ankara Büyükelçisi Barba’yı Kabul Etti

Anasayfa / Güncel
Vali Çakacak, İspanya’nın Ankara Büyükelçisi Barba’yı Kabul Etti

Vali Özdemir Çakacak, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Eskişehir’e gelen İspanya’nın Ankara Büyükelçisi Juan Gonzalez Barba’yı makamında kabul etti.
Valiliğe gelişi esnasında Vali Çakacak tarafından karşılanan Büyükelçisi Barba, ziyaret anısına Valilik Şeref Defterini imzaladı.

Nazik ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Çakacak, İspanya’nın Ankara Büyükelçisi Barba’yı Eskişehir’de ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirtti.

Türkiye ve İspanya arasında geçmişe dayanan çok güzel dostane ilişkilerin olduğunu ifade eden Vali Çakacak, “Türkiye-İspanya arasında geçmişe dayanan çok güzel dostane ilişkiler var. İspanya, Avrupa Birliği üyelik sürecinde daima ülkemizi destekleyerek, Türkiye’nin yanında olmuştur. Biz bundan büyük bir memnuniyet ve mutluluk duyuyoruz. İki ülke arasındaki ilişkilerimiz dostluk temelinde sanayi, kültür, turizm ve ticari alanında her geçen gün daha da ileriye gitmektedir.” dedi.

İki ülke arasında gelişen işbirliklerinden bahseden Vali Çakacak, “İş insanlarımızın karşılıklı işbirlikleri sonucunda ekonomik ilişkilerimiz her geçen gün artan bir ivme kazanmaktadır. İspanya ile Türkiye arasında yaklaşık 14 milyar dolar civarında bir ticaret hacmi vardır. Türkiye ve İspanya ilişkilerinin artarak kazanmakta olduğu derinliğin, ivmenin ve çeşitliliğin daim olmasını diliyor, Büyükelçi Barba’ya ve eşine Eskişehir’de bulundukları süre içerisinde evlerinde oldukları gibi rahat etmelerini temenni ediyorum.” diye konuştu.

Eskişehir’e gerçekleştirdiği ziyaretin kendisi için çok önemli olduğunu kaydeden İspanya’nın Ankara Büyükelçisi Barba da İspanya ve Türkiye arasındaki ilişkilerin çok güçlü olduğunu kaydederek, gelecekte ise bu ilişkilerin daha çok artacağına inandığını söyledi.

Son 10 yılda Eskişehir’in özellikle başta sanayi, ticaret ve eğitim alanları olmak üzere Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden biri haline geldiğini dile getiren Büyükelçi Barba, “Biz, İspanya Büyükelçiliği olarak Eskişehir ve İspanya arasındaki ilişkileri daha da güçlendirmek noktasında özel bir çaba harcayacağımızı belirtmek istiyorum.” şeklinde konuştu.

Ziyaretinden ardından İspanya’nın Ankara Büyükelçisi Juan Gonzalez Barba, diğer programlarına katılmak üzere Valilik binasından ayrıldı.

 

1.932 okunma

Yorum Yap

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

online ziyaretçi: 904
 
yukarı