4 Gün Sürecek TÜYAP “Eskişehir İnşaat Fuarı” nın Açılışı Gerçekleştirildi - Eskişehir Haberler

4 Gün Sürecek TÜYAP “Eskişehir İnşaat Fuarı” nın Açılışı Gerçekleştirildi

Anasayfa / Güncel

Eskişehir Valiliğince desteklenen, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ. tarafından organize edilen “Eskişehir İnşaat Fuarı” nın açılışı gerçekleştirildi.
ETO Tüyap Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen açılış programına; Vali Özdemir Çakacak, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, Eskişehir Organize Bölgesi Başkanı Nadir Küpeli, Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan, TÜYAP Genel Müdür Yardımcısı Server Seçer,  kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve inşaat sektöründe yer alan firma temsilcileri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Vali Çakacak, “İnşaat sektörü sadece bina yapımı, onarımı gibi faaliyetler olarak değerlendirilmemelidir. Çünkü inşaat sektörü birçok sektörle iç içedir. İnşaat sektörünün, ülkemiz ekonomisinin büyümesi için lokomotif rolü üstlendiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.” dedi.

Açılan her yeni fuarın Eskişehir’e çok önemli katkılar sunduğuna değinen Vali Çakacak,  inşaat sektörünün ülkemizin kalkınması ve istihdamı açısından çok önemli bir alan olduğunu belirtti. Vali Çakacak, “Teknoloji ve değişen insan ihtiyaçları neticesinde inşaat üretimi, artık yapılan üretimden çok daha fazla anlam ifade eder hale gelmiştir. İnşaat sektörü bileşenleri çevreye dost, sosyal sorumluluk taşıyan, sosyal yaşama, toplumsal yapıya doğrudan etki eden saydam ve sürdürülebilir üretim kavramlarını da içeren çok yönlü anlamlar ifade etmektedir.” diye konuştu.

Açılışını yapılan inşaat fuarının büyük bir eksikliği gidermekle kalmayıp, pazar koşullarında üretici ile tüketicileri, alıcı ve satıcıları karşı karşıya getireceğini ifade eden Vali Çakacak, bu tür fuarlara ilimizin ve bölge illerimizin ekonomisine, sanayisine, ticaretine, turizmine, sosyal ve kültürel hayatına katkılar sunacağını söyledi.

Vali Çakacak konuşmasını, başta TÜYAP olmak üzere; Yapı, İnşaat Malzemeleri, Tesisat, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Doğalgaz ve Teknolojileri Fuarı’na katkı sunan herkese teşekkür ederek bitirdi.

Konuşmalardan sonra fuarın açılış kurdelesini kesen Vali Çakacak ve beraberdeki protokol üyeleri fuar alanındaki stantları gezdi.

3.625 okunma

Yorum Yap

28 Kasım 2019 Perşembe

81 İle Kış Genelgesi

26 Kasım 2019 Salı

Suya ZAM YOLDA!

26 Kasım 2019 Salı

Şiddete Karşı Yürüdüler

14 Ağustos 2019 Çarşamba

BİR KÜLÇE ALTIN, BİR DAMLA SÖZ…

3 Ağustos 2019 Cumartesi

BEN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM...

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

28 Ocak 2019 Pazartesi

CENGİZ AKYILDIZ’A AĞIT…

20 Ocak 2019 Pazar

KARA OCAK / KARA YANVAR…

online ziyaretçi: 248
 
yukarı