4 Gün Sürecek TÜYAP “Eskişehir İnşaat Fuarı” nın Açılışı Gerçekleştirildi - Eskişehir Haberler

4 Gün Sürecek TÜYAP “Eskişehir İnşaat Fuarı” nın Açılışı Gerçekleştirildi

Anasayfa / Güncel
4 Gün Sürecek TÜYAP “Eskişehir İnşaat Fuarı” nın Açılışı Gerçekleştirildi

Eskişehir Valiliğince desteklenen, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ. tarafından organize edilen “Eskişehir İnşaat Fuarı” nın açılışı gerçekleştirildi.
ETO Tüyap Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen açılış programına; Vali Özdemir Çakacak, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, Eskişehir Organize Bölgesi Başkanı Nadir Küpeli, Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan, TÜYAP Genel Müdür Yardımcısı Server Seçer,  kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve inşaat sektöründe yer alan firma temsilcileri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Vali Çakacak, “İnşaat sektörü sadece bina yapımı, onarımı gibi faaliyetler olarak değerlendirilmemelidir. Çünkü inşaat sektörü birçok sektörle iç içedir. İnşaat sektörünün, ülkemiz ekonomisinin büyümesi için lokomotif rolü üstlendiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.” dedi.

Açılan her yeni fuarın Eskişehir’e çok önemli katkılar sunduğuna değinen Vali Çakacak,  inşaat sektörünün ülkemizin kalkınması ve istihdamı açısından çok önemli bir alan olduğunu belirtti. Vali Çakacak, “Teknoloji ve değişen insan ihtiyaçları neticesinde inşaat üretimi, artık yapılan üretimden çok daha fazla anlam ifade eder hale gelmiştir. İnşaat sektörü bileşenleri çevreye dost, sosyal sorumluluk taşıyan, sosyal yaşama, toplumsal yapıya doğrudan etki eden saydam ve sürdürülebilir üretim kavramlarını da içeren çok yönlü anlamlar ifade etmektedir.” diye konuştu.

Açılışını yapılan inşaat fuarının büyük bir eksikliği gidermekle kalmayıp, pazar koşullarında üretici ile tüketicileri, alıcı ve satıcıları karşı karşıya getireceğini ifade eden Vali Çakacak, bu tür fuarlara ilimizin ve bölge illerimizin ekonomisine, sanayisine, ticaretine, turizmine, sosyal ve kültürel hayatına katkılar sunacağını söyledi.

Vali Çakacak konuşmasını, başta TÜYAP olmak üzere; Yapı, İnşaat Malzemeleri, Tesisat, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Doğalgaz ve Teknolojileri Fuarı’na katkı sunan herkese teşekkür ederek bitirdi.

Konuşmalardan sonra fuarın açılış kurdelesini kesen Vali Çakacak ve beraberdeki protokol üyeleri fuar alanındaki stantları gezdi.

4.161 okunma

Yorum Yap

27 Temmuz 2020 Pazartesi

Kızılcaören karantinada

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 1447
 
yukarı