Eskişehir’de şok okul baskını! HALA BİR AÇIKLAMA YOK - Eskişehir Haberler

Eskişehir’de şok okul baskını! HALA BİR AÇIKLAMA YOK

Anasayfa / Güncel
Eskişehir’de şok okul baskını! HALA BİR AÇIKLAMA YOK

Geçtiğimiz günlerde yaşanan ve bizim buradan duyurduğumuz ve velilerin de merak ettiği sorularla ilgili yanıtı hala verilmeyen olayla ilgili eskisehirdenhaberler.com sitesinin de tekrar hatırlattığı olayla ilgili hala bir açıklama yapılmış değil.  Özellikle yerel basının da görmezden geldiği bu konu ile ilgili hangi aşamaya gelindi. Bu görüntülerdeki yer alan kapşonlu çocuklar yehir merkezinden uzak olan bu okula ellerindeki o sopalarla birlikte nasıl gittiler. Toplu ulaşımla gittilerse bu araçlara binerlerken bu sopaları nasıl sakladılar? Bu çocukları bu şekilde hareket ettiren birileri mi vardır? Bu konu ile ilgili kimler sorumludur, kimlere hesap sorulmuştur? Bu gibi olayların tekrar etmemesi için ne gibi önlemler alınacaktır? Devletin korumasında olan bu çocuklarla ilgili sorumlu olan kurum ve personelleri yeterlimidir? Bu çocuklara hangi destekler sağlanmaktadır? Bu çocuklara destek verilerken hangi yöntemler kullanılmaktadır? Gibi bir sürü soru yöneltebiliriz..  Bu konuların dışında çok daha ciddi iddilar fısıltı halinde konuşuluyorken kamu vicdanını rahatlatacak bir açıklama ne zaman yapılacaktır?

Yerel basın iddialardaki olayı köşesinden, haber sayfalarına sütunlarına taşırken çok daha önemli olan bu konuyu neden görmezden gelmektedir? İki kişi arasında yaşanan arbede, darp ya da kavga meselesi bu devlet bakımındaki çocukların durumu, geleceği, ortaya koydukları bu fiilin vahim halinden çok daha mı önemlidir?

Eskişehir'de şok okul baskını!

Eskişehir'de 71 Evler Mahallesinde bulunan bir ortaokula 7 kişi tarafından bıçaklı-sopalı saldırı düzenlendi. Saldırının görüntülerine Eskişehirden Haberler ulaştı.

İddialara göre; 71 Evler Mahallesi, Ankara Yolu 5. kilometrede bulunan Hızırbey İmam Hatip Ortaokuluna 5 Kasım Salı günü 7 kişi tarafından baskın düzenlendi. Saldırganların çocuk yaşta olması birileri tarafından kullanıldıkları düşüncesine neden olurken, saldırıda bulunan 7 kişinin okul bahçesinde ve önünde bulunan araçlara zarar verdikleri, okulun camlarını kırdıkları görüntülere yansıdı. Araçlara ve okulun camlarına zarar veren çocuk yaştaki kişilerin okul müdürüne saldırı için okula gönderildikleri, saldırının bu amaçla organize edildiği düşünülüyor.

Saldırıyı gerçekleştirenlerin güvenlik birimleri tarafından gözaltına alındığı görüntelerde görünüyor. Ancak bu saldırı ile ilgili olarak bugüne kadar basında tek bir satırlık haberin yayımlanmamış olması akıllara birtakım soruların gelmesine neden oluyor.

Eskişehirden Haberler olarak konu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Lütfen takipte kalınız.

eskisehirdenhaberler.com

 

3.154 okunma

Yorum Yap

11 Ağustos 2020 Salı

BEN HİÇ SOLCU OLMADIM Kİ!

11 Ağustos 2020 Salı

Engellinin park çilesi

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 1205
 
yukarı