Eskişehir’de şok okul baskını! HALA BİR AÇIKLAMA YOK - Eskişehir Haberler

Eskişehir’de şok okul baskını! HALA BİR AÇIKLAMA YOK

Anasayfa / Güncel

Geçtiğimiz günlerde yaşanan ve bizim buradan duyurduğumuz ve velilerin de merak ettiği sorularla ilgili yanıtı hala verilmeyen olayla ilgili eskisehirdenhaberler.com sitesinin de tekrar hatırlattığı olayla ilgili hala bir açıklama yapılmış değil.  Özellikle yerel basının da görmezden geldiği bu konu ile ilgili hangi aşamaya gelindi. Bu görüntülerdeki yer alan kapşonlu çocuklar yehir merkezinden uzak olan bu okula ellerindeki o sopalarla birlikte nasıl gittiler. Toplu ulaşımla gittilerse bu araçlara binerlerken bu sopaları nasıl sakladılar? Bu çocukları bu şekilde hareket ettiren birileri mi vardır? Bu konu ile ilgili kimler sorumludur, kimlere hesap sorulmuştur? Bu gibi olayların tekrar etmemesi için ne gibi önlemler alınacaktır? Devletin korumasında olan bu çocuklarla ilgili sorumlu olan kurum ve personelleri yeterlimidir? Bu çocuklara hangi destekler sağlanmaktadır? Bu çocuklara destek verilerken hangi yöntemler kullanılmaktadır? Gibi bir sürü soru yöneltebiliriz..  Bu konuların dışında çok daha ciddi iddilar fısıltı halinde konuşuluyorken kamu vicdanını rahatlatacak bir açıklama ne zaman yapılacaktır?

Yerel basın iddialardaki olayı köşesinden, haber sayfalarına sütunlarına taşırken çok daha önemli olan bu konuyu neden görmezden gelmektedir? İki kişi arasında yaşanan arbede, darp ya da kavga meselesi bu devlet bakımındaki çocukların durumu, geleceği, ortaya koydukları bu fiilin vahim halinden çok daha mı önemlidir?

Eskişehir'de şok okul baskını!

Eskişehir'de 71 Evler Mahallesinde bulunan bir ortaokula 7 kişi tarafından bıçaklı-sopalı saldırı düzenlendi. Saldırının görüntülerine Eskişehirden Haberler ulaştı.

İddialara göre; 71 Evler Mahallesi, Ankara Yolu 5. kilometrede bulunan Hızırbey İmam Hatip Ortaokuluna 5 Kasım Salı günü 7 kişi tarafından baskın düzenlendi. Saldırganların çocuk yaşta olması birileri tarafından kullanıldıkları düşüncesine neden olurken, saldırıda bulunan 7 kişinin okul bahçesinde ve önünde bulunan araçlara zarar verdikleri, okulun camlarını kırdıkları görüntülere yansıdı. Araçlara ve okulun camlarına zarar veren çocuk yaştaki kişilerin okul müdürüne saldırı için okula gönderildikleri, saldırının bu amaçla organize edildiği düşünülüyor.

Saldırıyı gerçekleştirenlerin güvenlik birimleri tarafından gözaltına alındığı görüntelerde görünüyor. Ancak bu saldırı ile ilgili olarak bugüne kadar basında tek bir satırlık haberin yayımlanmamış olması akıllara birtakım soruların gelmesine neden oluyor.

Eskişehirden Haberler olarak konu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Lütfen takipte kalınız.

eskisehirdenhaberler.com

 

2.596 okunma

Yorum Yap

9 Ocak 2020 Perşembe

Pazara Kar Engeli

9 Ocak 2020 Perşembe

STADYUMDA ÇÖKME TEHLİKESİ

7 Ocak 2020 Salı

Kar Tatili Açıklaması

6 Ocak 2020 Pazartesi

Okullar TATİL EDİLDİ

14 Ağustos 2019 Çarşamba

BİR KÜLÇE ALTIN, BİR DAMLA SÖZ…

3 Ağustos 2019 Cumartesi

BEN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM...

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

28 Ocak 2019 Pazartesi

CENGİZ AKYILDIZ’A AĞIT…

online ziyaretçi: 263
 
yukarı