Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, Ölümünün 81. Yılında Düzenlenen Programla Anıldı - Eskişehir Haberler

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, Ölümünün 81. Yılında Düzenlenen Programla Anıldı

Anasayfa / Güncel

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ebediyete irtihalinin 81. yılı nedeniyle, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde anma programı düzenlendi.
Anma programına;  Vali Özdemir Çakacak, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Hava Orgeneral Atilla Gülan, Eskişehir Milletvekilleri Harun Karacan, Metin Nurullah Sazak, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, askeri ve mülki erkan, kamu kurum amirleri, akademisyenler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve davetliler katıldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın hep bir ağızdan okunmasıyla başladı. Ardından ESOGÜ Rektörü Şenocak, günün anlam ve önemi belirten bir konuşma yaptı.

Rektör Şenocak, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81. yıldönümünde O’nu bir kez daha anmak ve anlamak için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yeni bir Türk Devleti kurmuş, insanlık tarihine yepyeni düşünceler getirmiş ve uygulamış bir önderdir. Türkiye Cumhuriyeti O’nun kurmuş olduğu temeller üzerinde durmakta, O’nun açtığı yolda yürümektedir.” dedi.

Programda, ESOGÜ Halk Bilim Araştırma ve Uygulama Merkezi Türk Müziği Topluluğu Atatürk’ün sevdiği şarkılardan oluşan kısa bir dinleti sundu. Daha sonra ESOGÜ ATAM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Cezmi Karasu, ‘’Atatürk, Milli Birlik ve Vatandaşlık’’ adlı konferans sundu.

Programda ayrıca Vali Çakacak ve beraberindeki diğer protokol üyeleri ‘Fotoğraflarla Atatürk Sergisi’ ni gezdi. 

 

2.456 okunma

Yorum Yap

28 Kasım 2019 Perşembe

81 İle Kış Genelgesi

26 Kasım 2019 Salı

Suya ZAM YOLDA!

26 Kasım 2019 Salı

Şiddete Karşı Yürüdüler

6 Ekim 2019 Pazar

FERHAT, KAYS VE DİĞERLERİ…

14 Ağustos 2019 Çarşamba

BİR KÜLÇE ALTIN, BİR DAMLA SÖZ…

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

22 Şubat 2019 Cuma

TÜKETİRKEN TÜKENENLER...

20 Şubat 2019 Çarşamba

FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU...

online ziyaretçi: 349
 
yukarı