Tehlikeli Provakosyon - Eskişehir Haberler

Tehlikeli Provakosyon

Anasayfa / Güncel
Tehlikeli Provakosyon

Geçtiğimiz günlerde Eskişehir'de Hızırbey İmam Hatip Ortaokulunda yaşanan bir olay ve ardından yaşanan gelişmeler tehlikeli boyutlara geldi.

Eskişehirin başarılı ve pek çok alanda adından söz ettiren nadide eğitim kurumlarından olan Hızırbey İmam Hatip Ortaokulunda yaşanan gelişmeler endişe verici boyutlara ulaştı.

Akademik başarıları yanında sosyal organizasyonları ve faaliyetleri ile de gündemde olan okulda son günlerde başlatılan ve adeta karalama boyutlarına gelen olaylar ardından tehlikeli provokasyonlara da sahne oldu.

Tehlikeli Provakosyon

Güvenlik kameralarına da yansıyan görüntülerde organize bir olay izlemini veren yaşananlar ise endişe verici. Okula gelen bir grup çocuk okul içerisinde sağdan sola koşturarak okul müdürünün odasına kadar geliyor ve yine aynı grup okul önünde bulunan araçlara da zarar veriyorlar.  Araçların camlarını kırıyorlar.

Olayın yaşandığı gün okulda yapılan bir etkinlik nedeniyle toplantı alanında bulunan okul idaresi bu çirkin saldırıdan zarar görmeden kurtuluyor. Aynı etkinlik için orada bulunan emniyet güçleri ise saldıraya gelen çocuklardan  bazılarını yakalıyor. Diğer çocuklar ise kaçıyorlar.

Olayı karışan çocukların  Eskişehir Sosyal Hizmetlerde barınan çocuklar olması ise durumun endişe verici boyutu.

Zira okulda son haftalarda yaşanan olayların başında sosyal hizmetlerde kalan bir öğrenciyi kayıt ettirmek isteyen buradaki 2 öğrenciden sorumlu olan bir öğretmen.  Olayların yaşanmasının üzerine buradan gelen bir grup çocuğun gerçekleştirdiği bu olay ise iddialara göre söz konusu öğretmenin sosyal medya üzerinden yaptığı Hızırbey İmam Hatip Ortaokulu yöneticileri hedef gösteren paylaşımlar.

Elbete yaşanan diğer olay ile ilgili gelişmelerden ziyade hali hazırda pek çok yetim öğrenciye kol kanat geren Hızırbey İmam Hatip Kadrosunun bu şekilde hedef alınması ve elbette devletin şevkatli kollarıyla sardığı ve her türlü imkanlarla topluma kazandırmak için mücadele verdiği çocukların bu şekilde bir olayın içine karıştırılması.

Bu çocukların bu şekilde hareket etmesinin son dönemde medyaya da yansıyan diğer iddialarla ilgili olduğu iddia ediliyor. Bu öğrencilerin birlikte bu şekilde hareket etmesini sağlayan, onları yönlendiren birileri mi var? Bu çocukları bu şekilde şehir merkezinden uzak olan alana kim getirdi, nasıl geldiler. Neden ellerinde sopalar vardı. Sosyal hizmetler bu çocuklarla ilgili yetersiz mi kalıyor? Gibi bir sürü soru işareti yanıt bekliyor.

Bu çocukları topluma kazandırmak için ne yapmak gerekiyor? Bu çocukların danışmanları ile aralarındaki ilişkiler nasıl denetleniyor? Bu gibi küçük görünen olaylar daha sonra yaşanabilecek çok daha ciddi olaylara temel oluşturabilir mi?

Bu konuda okul velileri de yaşananlardan dolayı sıkıntılı. Endişe verici bu gelişmeler velileri de tedirgin ediyor.

Hızırbey İmam Hatip Ortaokulu'nun sınavla öğrenci aldığını hatırlatan veliler de okullarında eğitim gören sosyal hizmetlerden gelen ve sınavsız okula kayıt olan bu öğrencilerle ilgili zaman zaman sorunlar yaşansa da okul yönetiminin titiz çalışmaları ile çocukların topluma ve geleceğe hazırlanmaları konusunda herkesin destek olmaya çalıştığını ifade ediyorlar.

Okul tarafından bu konularda yönetiminden, öğretmenlerine ve velilerine kadar herkesin anlayışlı ve kucaklayıcı davrandığını ifade eden veliler.  Bu olayların bu noktaya getirilmesine tepkililer.

Bu çocukları kim bu şekilde bir araya getirerek böylesine çirkin bir olayın yaşanmasına neden olmuştur, bunun araştırılıp çözülmesini istiyoruz. Hem kendi çocuklarımız için hem de bu devletin bakımında olan çocukların geleceğinden endişe ediyoruz. Bizler o çocuklar da toplumla kaynaşsın ve kendi ayakları üzerinde dursun istiyoruz. Ancak bu yaşananlar birilerin bu gayenin dışında hareket ettiğini gösteriyor. Şeklinde konuşarak sorumlu ve yetkili mercilerin bu olayın asıl sorumlularını bulmasını istediklerinin altını çizdiler.

 

3.991 okunma

Yorum Yap

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

14 Nisan 2020 Salı

KORONA VİRÜS

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

14 Ağustos 2019 Çarşamba

BİR KÜLÇE ALTIN, BİR DAMLA SÖZ…

3 Ağustos 2019 Cumartesi

BEN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM...

online ziyaretçi: 1845
 
yukarı