Bir Zamanlar Banliyö Sözü Verilmişti: OTOBÜS Seferleri Azaltıldı - Eskişehir Haberler

Bir Zamanlar Banliyö Sözü Verilmişti: OTOBÜS Seferleri Azaltıldı

Anasayfa / Güncel

2014 yerel seçimleri öncesi banliyö sözü verilen Çukurhisarda geçen süre içinde banliyönün adı tekrar dile bile alınmadı. Ancak vatandaşların ifadelerine göre daha önceden 15 dakikada yapılan otobüs seferleri 30 dakikaya düşürülmüş. Bu da yoğunluk yaşanmasına neden oluyor.

02 Şubat 2014 tarihle İhlas haber ajansının kurumsal sayfasında da yayınlanan seçim çalışmaları ile ilgili yazıda Yılmaz Büyükerşen "Bir köklü çözüm var; Eskişehir-Çukurhisar arasında banliyö seferlerinin yapılması. Bunun için de Devlet Demiryolları Genel Müdürü ile toplantı yaptık, proje imzaladık" dedi..

Yine aynı konuda 02 Şubat 2014 tarihli son haber gazetesinde de şu ifadeler yer aldı:

ÇUKURHİSAR-ESKİŞEHİR ARASI BANLİYÖ HATTI

Ulaşım konusunda ise, kendisinin çok daha köklü bir çözüm bulma niyetinde olduğunu anlatan Büyükerşen, “Ulaşım konusunda ilk etapta gerekli iyileştirmeleri yapacağız. Ancak benim gönlümden geçen çok daha köklü bir çözüm. Eskişehir-Çukurhisar hattında banliyö çalıştırmayı hedefliyorum. Çok büyük yatırıma gerek yok. Zaten mevcut tren yolu hattı var. Yalnızca birkaç banliyö aracı olarak bu sorunu çözebiliriz. Eskişehir-Çukurhisar ve Bözüyük’ü bu şekilde birbirine bağlayabiliriz. Hem daha güvenli ve hızlı hem de daha ucuz bir ulaşım olanağı yaratabiliriz” şeklinde konuştu.

Konuyla ilgili sıkıntılarıyla ilgili dikkat çekmek isteyen vatandaş ise son gelinen nokta ile ilgili şu satırlarla tepkisini ifade etti:

Büyükşehir belediyesi otobüslerinin kalabalıklığı

Eskişehir'in Çukurhisar mahallesinde oturmaktayım ve Eskişehir'de çalıştığım dan dolayı tek ulaşım aracı olan otobüsü kullanıyorum. Büyükşehir belediyesine yapmış olduğumuz şikayetler fayda etmiyor ve sizin çözüm bulacağınıza inanıyorum her gün aynı durumu yaşıyoruz. Bugün sabah 7.15 de Çukurhisar mahallesinden hareket eden 26 ABH 416 plakalı araçtan bir görüntü paylaştım görüntü ektedir. Her gün de gönderebilirim insan hayatını hiçe sayarak bu kalabalıkta iş yerimize ulaşmak için 20 km yol gidiyoruz. Türkiye'de insan hayatı bu kadar ucuz olamaz. Önceden her 15 dakikada bir hareket eden otobüs saatlerimizi değiştirerekten 30 dakika bir otobüs hareket eder oldu bu durumun daha da ilerlemesi gerekirken biz tam tersine gerilemekteyiz. Her sabah acaba hangi otobüste yer olmayacakta işimize geç gideceğiz ve işten çıkaralacagız korkusuyla yaşamak istemiyoruz. İnsan kapasitesinin üstünde yolcu alarak bu kadar yol gidiyoruz Allah göstermesin bir kaza yaşasak bunun sorumlusu kim olacak.

 

6.320 okunma

Yorum Yap

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

3 Şubat 2020 Pazartesi

Gaz Patladı, Bina Çöktü

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

6 Ekim 2019 Pazar

FERHAT, KAYS VE DİĞERLERİ…

14 Ağustos 2019 Çarşamba

BİR KÜLÇE ALTIN, BİR DAMLA SÖZ…

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

online ziyaretçi: 294
 
yukarı