Darısı Bağlar’ın Başına ÜSTYAPI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR - Eskişehir Haberler

Darısı Bağlar’ın Başına ÜSTYAPI ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Anasayfa / Güncel

Eskişehirde uzun süredir yerel yönetimler tarafından göz ardı edilen üst yapı eksiklikleri bir de yer altı kablolama çalışmaları ile daha da büyük sorun haline geldi. Yaz döneminde bağlar bölgesinde yapılan çalışmalar sonrasında tam olarak kapatılmayın çalışma alanları geçtiğimiz günlerdeki yağış sonrasında üstün körü kapatıldığı için açılmış. Büyük çukurlar araçlar ve yayalar için de sıkıntıya neden oluyor.

Benzer çalışmalar Odunpazarı Bölgesinde yapılmakta iken Belediye tarafından çalışmaların ilgili firma ile yapılan protokol nedeniyle belediye tarafından tamir edileceği bilgisi verilmişti. Çalışmalar neden başlamıyor sorusuna ise ilgili Kurumlarla iletişim kuramadıkları ve işin kendilerine teslim edilmediğini iddia etmişlerdi. Sorumlu vatandaşlarda ilgili kurumu arayarak belediye ile iletişim kurmalarını istemişler ve bunu takip eden süreçte kazılan yerler tamir edilmişti.

Tepesaşındaki özellikle bağlar bölgesinde tamirat bekleyen bir çok sokak var. Ancak herhangi bir çalışma şuan için görülmüyor ve kısa süre mevsimsel şartlar nedeniyle tamiratlar yaz dönemine kalacak gibi görünüyor.

Tepebaşı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, üstyapı çalışmaları kapsamında mahallelerde yoğun mesai yapıyor.

Tepebaşı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, üstyapısı sorunsuz bir Tepebaşı için yoğun mesai ile çalışmaya devam ediyor.

Eşzamanlı olarak çalışma gerçekleştiren ekipler, kent merkezi ve kırsaldaki 9 ayrı mahallede üstyapı çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde asfalt dökme, Çamlıca ve Sazova Mahallelerinde asfalt yama, Ertuğrulgazi, Tunalı ve Zincirlikuyu Mahallelerinde onarım ve iyileştirme, Aşağısöğütönü ve Behçetiye Mahallelerinde ise kilit taş döşeme çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Vatandaşlar, mahallelerindeki üstyapı çalışmalarından dolayı memnuniyetini dile getirirken, Tepebaşı Belediyesi yetkilileri de planlanan program çerçevesinde çalışmaların devam edeceğini bildirdi.

 

3.074 okunma

Yorum Yap

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

3 Şubat 2020 Pazartesi

Gaz Patladı, Bina Çöktü

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

6 Ekim 2019 Pazar

FERHAT, KAYS VE DİĞERLERİ…

14 Ağustos 2019 Çarşamba

BİR KÜLÇE ALTIN, BİR DAMLA SÖZ…

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

online ziyaretçi: 271
 
yukarı