Günay Müjdelemişti! Mihalıççık da Doğalgaz Çalışmaları Da Başladı - Eskişehir Haberler

Günay Müjdelemişti! Mihalıççık da Doğalgaz Çalışmaları Da Başladı

Anasayfa / Güncel

Yerel seçimler öncesinde Cumhur İttifakı Adayı Burhan Sakallı nın sözleri arasında yer alan Mihallıççık İlçesine doğalgaz getirilmesi ile ilgili geçtiğimiz günlerde Ak Parti Eskişehir Milletvekil Emine Nur Günay müjdeli haberi paylaşmıştı. Çalışmalar başladı.

Mihallıççık'ta doğalgaz çalışması ESGAZ tarafından Mihallıççık ve Eskişehir Büyükşehir belediyeleri ve Enerji Piyasası Denetleme Kurulu işbirilği içinde başlatıldı..

Eskişher milletvekili Emine Nur Günay'ın kısa bir süre önce başlayacağını açıkladı bu çalışma dolum istasyonun kurulması çalışması ile başlamış oldu.Mihallıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum, çalışmayı ilgili şirketin Mihallıççık Belediyesi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve EPDK ile birlikte karşılıklı bilgi alışverişi ile yürüteceği ve ana hattın ihale edilmesiyle 2020 yılında tamamlanacağı yönünde bilgi edindiklerini belirterek Mihallıççık'ın doğalgaza kavuşacağını söyledi.
Öte yandan Mihallıççık Belediyesi Yunus Emre, Gürleyik, Çalçı ve doğal, tarihi mekanların bulunduğu diğer köyleri, Mihallıççık'ı turizme açmak için konaklama ve oturma yerleri yapacaklarını, ulaşım ve doğalgaz konusunda yapılan çalışmaların bu açıdan da önem taşıdığını belirtti..

2.192 okunma

Yorum Yap

10 Kasım 2019 Pazar

Tehlikeli Provakosyon

9 Kasım 2019 Cumartesi

“Kurtuluş Pazar yeri ne olacak?”

14 Ağustos 2019 Çarşamba

BİR KÜLÇE ALTIN, BİR DAMLA SÖZ…

3 Ağustos 2019 Cumartesi

BEN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM...

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

28 Ocak 2019 Pazartesi

CENGİZ AKYILDIZ’A AĞIT…

20 Ocak 2019 Pazar

KARA OCAK / KARA YANVAR…

online ziyaretçi: 373
 
yukarı