Günay Müjdelemişti! Mihalıççık da Doğalgaz Çalışmaları Da Başladı - Eskişehir Haberler

Günay Müjdelemişti! Mihalıççık da Doğalgaz Çalışmaları Da Başladı

Anasayfa / Güncel
Günay Müjdelemişti! Mihalıççık da Doğalgaz Çalışmaları Da Başladı

Yerel seçimler öncesinde Cumhur İttifakı Adayı Burhan Sakallı nın sözleri arasında yer alan Mihallıççık İlçesine doğalgaz getirilmesi ile ilgili geçtiğimiz günlerde Ak Parti Eskişehir Milletvekil Emine Nur Günay müjdeli haberi paylaşmıştı. Çalışmalar başladı.

Mihallıççık'ta doğalgaz çalışması ESGAZ tarafından Mihallıççık ve Eskişehir Büyükşehir belediyeleri ve Enerji Piyasası Denetleme Kurulu işbirilği içinde başlatıldı..

Eskişher milletvekili Emine Nur Günay'ın kısa bir süre önce başlayacağını açıkladı bu çalışma dolum istasyonun kurulması çalışması ile başlamış oldu.Mihallıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum, çalışmayı ilgili şirketin Mihallıççık Belediyesi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve EPDK ile birlikte karşılıklı bilgi alışverişi ile yürüteceği ve ana hattın ihale edilmesiyle 2020 yılında tamamlanacağı yönünde bilgi edindiklerini belirterek Mihallıççık'ın doğalgaza kavuşacağını söyledi.
Öte yandan Mihallıççık Belediyesi Yunus Emre, Gürleyik, Çalçı ve doğal, tarihi mekanların bulunduğu diğer köyleri, Mihallıççık'ı turizme açmak için konaklama ve oturma yerleri yapacaklarını, ulaşım ve doğalgaz konusunda yapılan çalışmaların bu açıdan da önem taşıdığını belirtti..

2.646 okunma

Yorum Yap

27 Mayıs 2020 Çarşamba

Hafta boyunca yağmur var

27 Mayıs 2020 Çarşamba

AFYON BETON YOLLARI GÖRMEYE GELDİ

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 874
 
yukarı