EVLERİ YIKIP OTOPARK YAPTILAR, ŞİMDİ ONU AÇMIYORLAR! - Eskişehir Haberler

EVLERİ YIKIP OTOPARK YAPTILAR, ŞİMDİ ONU AÇMIYORLAR!

Anasayfa / Güncel
EVLERİ YIKIP OTOPARK YAPTILAR, ŞİMDİ ONU AÇMIYORLAR!

Yok fiyata evleri kamulaştırıp otopark yaptılar, şimdi açmıyorlar!

Eskişehir'de ederinin oldukça altında bedellerle evleri yıkılarak Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan otaparkın 1 yıldan bu yana açılmaması mahalle halkının tepkisine neden oluyor.

EVLERİ YIKIP OTOPARK YAPTILAR, ŞİMDİ ONU AÇMIYORLAR!

Mahalle Muhtarı Şakir Kurtoğlu ve mahalle sakinlerinin açıklamalarına göre Şarkiye Mahallesi Çürükoğlu Sokak'da 2015 yılı öncesinde 53 adet ev yıkılmış. İstimlak bedelleri çok düşük belirlenmiş. Mahkeme bir miktar arttırmış bedeli ancak yine de çok düşük kalmış. Bu konutlarda yaşayanlar 40 bin liraya, 50 bin liraya evlerini belediye  bıraktırılmışlar. Onlar da gidip 200 bin lira kredi çekip başka mahallelerden kendilerine ev almak zorunda kalmışlar. 3 katlı bir binayı kamulaştırıp 200 bin lira vermişler. Mahkemeye gidince biraz da mahkeme arttırmış, olmuş 250 bin lira. Burada vatandaşın kendisi satabilse 500 bin-600 bin liraya satabileceği yeri belediye 100 bin liraya ancak kamulaştırıyormuş.

53 KONUT YIKILMIŞ, 21 KONUT DAHA YIKILACAKMIŞ

Hacı Havuz Sokak'ta da 21 hane daha yıkılacakmış. O evlerin yıkılma sebebi de cadde genişletme olarak gösteriliyormuş. Mahalle sakinleri "Bizim komşuluğumuzu bitirdiler. Aileleri ekonomik olarak büyük sıkıntılara soktular. Ellerindeki değerli konutları ederinin çok çok altında bedellerle alıp yıktılar" diye konuşuyor.

Mahalle sakinleri ve Mahalle Muhtarı Şakir Kurtoğlu konuya ilişkin olarak şunları söylediler:

eskisehirdenhaberler.com

4.080 okunma

Yorum Yap

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

14 Nisan 2020 Salı

KORONA VİRÜS

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

online ziyaretçi: 868
 
yukarı