Şehidi On Bin Kişi Uğurladı - Eskişehir Haberler

Şehidi On Bin Kişi Uğurladı

Anasayfa / Güncel

Zeytindalı Harekat Bölgesi'ndeki bir üs bölgesine terör örgütü PKK tarafından düzenlenen havan saldırısında şehit olan Piyade Uzman Çavuş Abdulhamit Bilgen, Bozüyük ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.
 
Şehit Bilgen'in Türk bayrağına sarılı naaşı, askerlerin omzunda törenin yapılacağı Osmanlı Camisi'ne getirildi. Şehidin Eskişehir Jandarma Alay Komutanlığında sözleşmeli er olarak görev yapan kardeşi Ömer Bilgen, törene Şehit Piyade Uzman Çavuş Abdulhamit Bilgen'in kamuflajıyla katıldı.
 
Törene, şehidin şehidin annesi Nezaat Bilgen, babası Mustafa Bilgen, kardeşleri Ömer, Abdulkadir Bilgen ve Müjde Durup ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Vali Bilal Şentürk, Bilecik Milletvekilleri Selim Yağcı ve Yaşar Tüzün, Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Erdemir, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Recep Yalçınkaya, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, Kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Uysal Ağaoğlu, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, Belediye Başkanları, sivil ve askeri erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.
 
İl Müftüsü Necati Akkuş tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından şehit Bilgen'in cenazesi Bozüyük Asri Mezarlığı'na defnedildi.
 
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez ve Vali Şentürk, şehidin ailesine baş sağlığında bulunarak, baba Mustafa Bilgen'e Türk Bayrağını, kardeşi Ömer Bilgen'e şehidin resmini teslim etti. 
1.747 okunma

Yorum Yap

10 Kasım 2019 Pazar

Tehlikeli Provakosyon

9 Kasım 2019 Cumartesi

“Kurtuluş Pazar yeri ne olacak?”

6 Ekim 2019 Pazar

FERHAT, KAYS VE DİĞERLERİ…

14 Ağustos 2019 Çarşamba

BİR KÜLÇE ALTIN, BİR DAMLA SÖZ…

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

22 Şubat 2019 Cuma

TÜKETİRKEN TÜKENENLER...

20 Şubat 2019 Çarşamba

FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU...

online ziyaretçi: 63
 
yukarı