Türk Ocağı’ndan Kaymakam Yılmaz’a Teşekkür Ziyareti - Eskişehir Haberler

Türk Ocağı’ndan Kaymakam Yılmaz’a Teşekkür Ziyareti

Anasayfa / Güncel

YÖNETİM KURULUMUZ TEPEBAŞI KAYMAKAMI DR. ERDİNÇ YILMAZ’A TEBRİK VE TEŞEKKÜR ZİYARETİNDE BULUNDU.

Aziz Türk Milleti,

Son birkaç gündür Eskişehir “Milyon Yapım” isimli bir ticari kuruluş tarafından organize edilen ve bir içki firması tarafından desteklenen “MilyonFest” festivali ile ilgili tartışmalara konu olmaktadır.

Söz konusu faaliyetin ticari amaçla yapıldığı görülmektedir.

Ancak, sorun şudur ki, sözkonusu eğlencenin yapılacağı yörede yaşayan vatandaşlarımızın, geçmiş yıllarda aynı kuruluş tarafından düzenlenen etkinliklerden ziyâdesiyle rahatsız oldukları; sabahlara kadar süren eğlenceden kaynaklanan gürültü ve çevre kirliliğinin yarattığı rahatsızlığı ilgili makamlara sözlü ve yazılı olarak ilettikleri, bu şikâyetlerde; anılan etkinliğin icrâ edildiği tarihlerde, yörede yaşayan vatandaşlarımızın bir kısmının, gerek oluşan trafik yoğunluğu, gerekse yaşanan curcuna ve katılanlardan bazılarının genel ahlâka uygun olmayan davranışları sebebiyle evlerinden dışarı çıkamadıkları gibi hususların belirtildiği, öğrenilmiştir.

Demokratik bir ülkede, elbette eğlenme özgürlüğü vardır, ama bu faaliyetlerden etkilenen insanların da gürültü ve çevre kirliliğine meydan verilmemesini, milli ve manevi değerlerinin incitilmemesini, çocukların, yaşlıların, hastaların ve engellilerin rahatsız edilmemesini isteme ve saygı görme hakları da vardır.

Anılan etkinliğin düzenleneceği yörede ikamet eden vatandaşların ısrarlı itirazları üzerine; onlara tercüman olmaya ve hizmet etmeye çalışan, asli görevi de bu olan, halka, eğitime, güvenliğe, imara, birlikte yaşamaya, yoksullara, engellilere, muhtaçlara, hastalara gösterdiği ilgi ve yardımlarına -yaptığımız ortak çalışmalar sebebiyle- yakından şahit olduğumuz; şehirde çok sevilen Tepebaşı Kaymakamı Sayın Dr. Erdinç Yılmaz Bey; bu konuda bilgilerini aldığı diğer kamu kuruluşları ve Tepebaşı Belediye Başkanlığının da- daha önceki senelere dair kendilerine iletilen şikâyetler sebebiyle- “müsaade edilmemesi” istikametinde top yekûn resmî görüş bildirmeleri üzerine,  anılan etkinliğin yapılmaması konusunda görüş bildirmiştir. Ne güzel!

Aslında bu olay herhangi bir Avrupa ülkesinde olsa, geçmişte yaşanan sıkıntılar da gözönünde bulundurularak, aylar öncesinde referandum yapılarak, o yörede yaşayan vatandaşların eğilimleri belirlenir; yaşanan/yaşanması muhtemel olan rahatsızlık nedeniyle etkinlik halkın kararıyla durdurulur ve bir daha da aslâ yapılamazdı.

Üzülerek görüyoruz ki, vatandaşlarımızın hislerine tercüman olan ve kendisinden beklenen basiret ve feraseti ortaya koyan Sayın Tepebaşı Kaymakamımız, sosyal medyada ve basılı-görsel medyada âdetâ insafsızca linçe tâbi tutuluyor. Bu özensiz ve sorumsuz tavrı kınıyoruz.

İşin bizi ve bu konunun sahibi olması gerekenleri düşündürmesi gereken diğer önemli boyutu ise; 15-20 yaş aralığında olan ve bol miktarda içki, sigara, kuru ot, ekstazi ve prezervatif kullanmayla anılan on binlerce gencin son 15-20 senede nasıl meydana geldiği gerçeğidir. Anlık hadiseler saman alevi gibi geçicidir ama esas kalıcı ve vahim olan budur. Kendi kültüründen, değerlerinden ve davranışlarından beslenemeyen nesillerin

meydana gelmesi! Acaba bu konunun esas mes’ullerinin başlarını hafakanlar basmıyor mu, hiç mi vicdan azabı duymuyorlar! Bu bir arz- talep meselesi!  Kendi kültür ve değerlerinden kopuk ve her türlü etkilenmeye açık bir neslin meydana gelmemesi konusunda -her şeyin ötesinde- bir gayret ve sorumluluk ortaya koymaz; yolları, köprüleri, fabrikaları, büyük binaları kimlerin eline teslim edeceğinizi düşünmez iseniz; böyle alıcılara, böyle malları satacak tüccar çok bulunur! Bu konuda esas yapılması gereken muhasebe ve murakabe bu olmalı ve ilgilileri ve elbette hepimizi rahat döşeklerimizde gece gündüz uyutmamalı!

Vatandaşlarımızın haklı istek ve şikâyetleri konusunda duyarlılık gösteren, kendisinden beklenen ferâset ve dirâyetle davranan Sayın Tepebaşı Kaymakamımız Dr. Erdinç YILMAZ Bey’i, söz konusu kararından ötürü içtenlikle kutluyor, tebrik ve takdir ediyor, bu düşüncemizi de Türk Milletine ilân etmeyi vazife addediyoruz.

Eskişehir Türk Ocağı Yönetim Kurulu

1.737 okunma

Yorum Yap

28 Kasım 2019 Perşembe

81 İle Kış Genelgesi

26 Kasım 2019 Salı

Suya ZAM YOLDA!

26 Kasım 2019 Salı

Şiddete Karşı Yürüdüler

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

22 Şubat 2019 Cuma

TÜKETİRKEN TÜKENENLER...

20 Ocak 2019 Pazar

KARA OCAK / KARA YANVAR…

20 Aralık 2018 Perşembe

AŞKIN LİSANINDA YÜZDÜ YUNUSLAR

online ziyaretçi: 252
 
yukarı