Tramvay Projesi Yarım KALDI: Koca cadde araç parkına döndü - Eskişehir Haberler

Tramvay Projesi Yarım KALDI: Koca cadde araç parkına döndü

Anasayfa / Güncel
Tramvay Projesi Yarım KALDI: Koca cadde araç parkına döndü

Geçtiğimiz yerel seçimlerden önce başlatılan tramvay hatları projeleri tamamlanmayınca tramvay hatlarının olduğu alanlar vatandaşlarca kullanılmaya başladı.  İddialara göre tramvay projesi yüklenici firma tahsilat yapamadığı gerekçesi ile işi tamamlamadan bıraktı. Şuan inşaatların olduğu alanlarda bir çalışma yok. Bu konuda yapılmış resmi makamlarca da bir açıklama yok.

Tramvay çalışması ile birlikte kapanan ve otopark sıkıntısı oluşan bölgelerdeki sürücüler tramvay projesi tamamlanıp başlamadığı için bu alanları otopark gibi kullanmaya başladılar. Hatta bazı bölgelerde tramvay duraklarının giriş alanlarına bile sürücüler arabalarını park ediyorlar. Yaşanan keşmekeşlikle ilgili İstikbal Gazetesi haber yaparak duruma dikkat çekti.

Yeterli denetimin yapılmadığı cadde ve sokaklar araç parkları ile doldu. Şehrin işlek cadde ve sokakları başta olmak üzere tramvay güzergâhları da rast gele bırakılan araçlar yüzünden geçilemez hale geldi.

Yasak olduğu halde bırakınla ve uzun süre alınmayan araçların trafik kazalarına da adeta davetiye çıkarttığını ifade eden vatandaşlar “Gerekli denetim yapılsa, bu sıkıntı yaşanmaz. Eskişehir’de yetersiz denetimler yüzünden her yer araç parkları ile doldu. Bizlerin can güvenliği için yapılan kaldırımlarda bile artık yürümek imkânsız hale geldi. Önüne gelen aracını bırakıp gidiyor” diye dert yandılar.

Çocuklarını cadde üzerinde bulunan okullara getirip götürdüklerini belirten velilerde, güzergâhtaki araç parklarından dert yanarak yetkilileri göreve davet ettiler.

istikbalgazetesi.com

5.625 okunma

Yorum Yap

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

200 Kişi karantinada

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 313
 
yukarı