Tramvay Projesi Yarım KALDI: Koca cadde araç parkına döndü - Eskişehir Haberler

Tramvay Projesi Yarım KALDI: Koca cadde araç parkına döndü

Anasayfa / Güncel

Geçtiğimiz yerel seçimlerden önce başlatılan tramvay hatları projeleri tamamlanmayınca tramvay hatlarının olduğu alanlar vatandaşlarca kullanılmaya başladı.  İddialara göre tramvay projesi yüklenici firma tahsilat yapamadığı gerekçesi ile işi tamamlamadan bıraktı. Şuan inşaatların olduğu alanlarda bir çalışma yok. Bu konuda yapılmış resmi makamlarca da bir açıklama yok.

Tramvay çalışması ile birlikte kapanan ve otopark sıkıntısı oluşan bölgelerdeki sürücüler tramvay projesi tamamlanıp başlamadığı için bu alanları otopark gibi kullanmaya başladılar. Hatta bazı bölgelerde tramvay duraklarının giriş alanlarına bile sürücüler arabalarını park ediyorlar. Yaşanan keşmekeşlikle ilgili İstikbal Gazetesi haber yaparak duruma dikkat çekti.

Yeterli denetimin yapılmadığı cadde ve sokaklar araç parkları ile doldu. Şehrin işlek cadde ve sokakları başta olmak üzere tramvay güzergâhları da rast gele bırakılan araçlar yüzünden geçilemez hale geldi.

Yasak olduğu halde bırakınla ve uzun süre alınmayan araçların trafik kazalarına da adeta davetiye çıkarttığını ifade eden vatandaşlar “Gerekli denetim yapılsa, bu sıkıntı yaşanmaz. Eskişehir’de yetersiz denetimler yüzünden her yer araç parkları ile doldu. Bizlerin can güvenliği için yapılan kaldırımlarda bile artık yürümek imkânsız hale geldi. Önüne gelen aracını bırakıp gidiyor” diye dert yandılar.

Çocuklarını cadde üzerinde bulunan okullara getirip götürdüklerini belirten velilerde, güzergâhtaki araç parklarından dert yanarak yetkilileri göreve davet ettiler.

istikbalgazetesi.com

4.815 okunma

Yorum Yap

28 Kasım 2019 Perşembe

81 İle Kış Genelgesi

26 Kasım 2019 Salı

Suya ZAM YOLDA!

26 Kasım 2019 Salı

Şiddete Karşı Yürüdüler

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

22 Şubat 2019 Cuma

TÜKETİRKEN TÜKENENLER...

20 Ocak 2019 Pazar

KARA OCAK / KARA YANVAR…

20 Aralık 2018 Perşembe

AŞKIN LİSANINDA YÜZDÜ YUNUSLAR

online ziyaretçi: 400
 
yukarı