Vali Çakacak, Mihalgazi İlçesini Ziyaret Etti - Eskişehir Haberler

Vali Çakacak, Mihalgazi İlçesini Ziyaret Etti

Anasayfa / Güncel

Vali Özdemir Çakacak, çeşitli ziyaretlerde bulunmak ve bir dizi programlara katılmak üzere Mihalgazi ilçesini ziyaret etti.

İlk olarak Mihalgazi Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Çakacak, Kaymakam Hasan Hüseyin Uzan’dan ilçenin eğitim, sağlık ve asayiş durumu hakkında bilgi aldı. İlçe halkının en önemli geçim kaynağının tarım ve hayvancılık olduğunu bildiren Kaymakam Uzan, Eskişehir ili ve bölge illerin yaş sebze ve ihtiyacının Mihalgazi ilçesinden karşılandığını söyledi.  Sakarya nehrinin ilçeye ayrı bir zenginlik kattığını kaydeden Kaymakam Uzan, ilçede vatandaşların asayiş yönünden huzur ve güven içerisinde yaşadığını söyledi. Kaymakam Uzan, Vali Çakacak’ı Mihalgazi ilçesinde ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduklarını konuşmasında dile getirdi.

Kaymakamlık ziyaretinin ardından Vali Çakacak, Kaymakam Uzan ile birlikte son yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde göreve yeniden seçilen Mihalgazi Belediye Başkanı Zeynep Akgün’ü makamında ziyaret etti. Vali Çakacak, göreve yeniden seçilen Başkan Akgün’e hayırlı olsun dileklerini iletti.

Belediyenin yaptığı çalışmalar ve yürütülen projeler hakkında Vali Çakacak’a bilgiler veren Başkan Akgün, ilçenin kalkınmasına yönelik yapılacak çalışmalara büyük önem verdiklerini belirterek, ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Ardından ilçede Perşembe günleri kurulan Mihalgazi Pazarını gezen Vali Çakacak, pazar esnafına bol kazançlar diledi, alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet etti. Daha sonra Mihalgazi İlçe Emniyet Amirliğini ve İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret eden Vali Çakacak, ilçenin asayiş ve güvenliği hakkında bilgi aldı.

Vali Çakacak’a bu ziyaretlerinde; Mihalgazi İlçe Kaymakamı Hasan Hüseyin Uzan, İl Jandarma Komutan J. Alb. İlhan Şen, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç ve ilgililer eşlik etti.

 

1.878 okunma

Yorum Yap

28 Kasım 2019 Perşembe

81 İle Kış Genelgesi

26 Kasım 2019 Salı

Suya ZAM YOLDA!

26 Kasım 2019 Salı

Şiddete Karşı Yürüdüler

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

22 Şubat 2019 Cuma

TÜKETİRKEN TÜKENENLER...

20 Ocak 2019 Pazar

KARA OCAK / KARA YANVAR…

20 Aralık 2018 Perşembe

AŞKIN LİSANINDA YÜZDÜ YUNUSLAR

online ziyaretçi: 238
 
yukarı