İTFAİYE TEŞKİLATI DA 305 YAŞINDA - Eskişehir Haberler

İTFAİYE TEŞKİLATI DA 305 YAŞINDA

Anasayfa / Güncel
İTFAİYE TEŞKİLATI DA  305 YAŞINDA

Yangından Korunma ve İtfaiye Haftası, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatı’nın Vilayet Meydanı’nda Atatürk anıtına çelenk koyması ile başladı. Yüzlerce itfaiye eri ve amiri Atatürk anısına saygı duruşundan bulunurken, daha sonra itfaiye personeli Başkan Büyükerşen’e nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Her türlü felaket ve acil durumda kendi hayatlarını hiçe sayarak büyük bir özveri ve fedakarlıkla çalışan itfaiye teşkilatı, kuruluşunun 305. yılını Vilayet Meydanı’nda düzenlediği tören ile kutladı. Atatürk anıtına çelenk koyarak saygı duruşunda bulunan itfaiye erleri, belediye bürokratları ile hatıra fotoğrafı çektirdi. İtfaiye Dairesi Başkanı Ergün Peker yaptığı konuşmada ateş savaşçıları olarak nitelendirdiği görev arkadaşlarına emekleri dolayısıyla teşekkür etti. Peker “İtfaiye teşkilatı olarak hem şehir merkezinde hem de kırsalda arkadaşlarımız büyük bir özveriyle çalışmalarını yürütüyor. Yangınların önlenmesi konusunda büyük bir hassasiyet ile çalışan teşkilatımız 2018 yılından bugüne yaklaşık 50 bin kişiye yangınların önlenmesi ve yangın sırasında yapılacaklar konularında bilinçlendirme eğitimi vermiştir. Bu eğitimleri 300’e yakın tatbikat ile uygulamaya döken teşkilatımız yalnızca hemşehrilerimiz için değil sokakta yaşayan kedi, köpek, kuş gibi dostlarımız için de seferber olmaktadır. 2.500’e yakın yangına başarıyla müdahale eden ekiplerimiz, 1500’e yakın kurtarma olayından alnının akıyla çıkmıştır. Geçmişte olduğu gibi bundan sonrada tüm personelimiz halkımızın güvenliği için ateşle savaşmaya devam edecektir” dedi.

Daha sonra itfaiye erleri ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e nezaket ziyareti gerçekleştiren itfaiye personelleri, itfaiye teşkilatına verdiği destek dolayısıyla Başkan Büyükerşen’e teşekkür etti.  İtfaiye teşkilatına güveninin tam olduğunu belirten Başkan Büyükerşen ise tüm personellerin İtfaiye Haftası’nı kutladı. Büyükerşen “Modern teçhizat ve donanımlı personeliyle yalnızca yangınlarda değil deprem, sel, fırtına gibi afetlerde de vatandaşlarımıza yardım elini uzatan itfaiye teşkilatımızızın Yangından Korunma ve İtfaiye Haftasını kutluyorum. İtfaiyemiz başta eğitim kuruluşları olmak üzere tüm kamu ve özel kuruluşlara verdiği eğitimler ile yalnızca yangınlara müdahale etmekle kalmıyor, halkımızı yangınların önlenmesi konusunda da bilinçlendiriyor. Bu eğitimlerin en az yangınla mücadele çalışmaları kadar önemli olduğuna inanıyorum. Sizlere çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

2.010 okunma

Yorum Yap

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

200 Kişi karantinada

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 472
 
yukarı