Vali Çakacak, Eskişehir’i Ziyaret Eden Japon Heyeti Onuruna Yemek Verdi - Eskişehir Haberler

Vali Çakacak, Eskişehir’i Ziyaret Eden Japon Heyeti Onuruna Yemek Verdi

Anasayfa / Güncel
Vali Çakacak, Eskişehir’i Ziyaret Eden Japon Heyeti Onuruna Yemek Verdi

Vali Özdemir Çakacak, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Eskişehir’e gelen Japonya’daki hükümetin koalisyon ortağı Komeito Partisi Genel Başkanı Natsuo Yamaguchi, Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima ve beraberlerindeki üst düzey yetkililer onuruna yemek verdi.

Abacı Konak Otel’de düzenlenen yemekte Japon heyeti ve Eskişehirli iş adamlarıyla bir araya gelen Vali Çakacak, bu tür ziyaretlerle Japonya ve Eskişehir arasındaki ilişkilerin daha çok artmasını diledi.

Eskişehir’in Türkiye’nin en büyük Organize Sanayi Bölgesine sahip olduğunu bildiren Vali Çakacak, köklü geçmişe sahip iki dost ülkenin günümüzde de birçok alanda yakın işbirliği içerisinde çalışıyor olmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti. İki ülke arasındaki sanayi ve ticaret ilişkilerine değinen Vali Çakacak,  ulusal ve uluslararası alanda faaliyet gösteren ve sektöründe kaliteli üretim düzeyini yakalayan Eskişehirli firmaların tüm dünyaya ilimizi en iyi şekilde tanıttığını kaydetti.

Bu tür ziyaretlerin iki ülke iş adamları arasındaki işbirliğini daha da arttıracağına dikkat çeken Vali Çakacak, Eskişehirli iş adamları ile yapılacak görüşmelerin yeni iş alanlarının gelişmesine zemin hazırlayacağını vurguladı.

Yemek esnasında duygularını dile getiren Vali Çakacak, Genel Başkan Yamaguchi’yi, Büyükelçi Miyajima’yı ve beraberindeki değerli heyeti Eskişehir’de ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduğumu ifade ederek, sözlerini bitirdi.

Genel Başkan Yamaguchi ise Eskişehir’i; Türkiye’nin başta sanayisi olmak üzere her alanda gelişen bir şehri olarak bildiğini söyledi. Türkiye ile Japonya arasındaki iyi ilişkileri her alanda geliştirmek istediklerini kaydeden Genel Başkan Yamaguchi, Eskişehir’i ziyaretleri esnasında Organize Sanayi Bölgesini gezeceklerini ve bu sırada edindikleri izlenimleri Japonya’daki iş adamlarına aktaracaklarını belirtti.

Düzenlenen yemek programına; Eskişehir Milletvekilleri Metin Nurullah Sazak, Dr. Aslan Kabukçuoğlu, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler ve Eskişehirli iş adamları da katıldı.

2.025 okunma

Yorum Yap

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

200 Kişi karantinada

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 297
 
yukarı