Vali Çakacak, Eskişehir’i Ziyaret Eden Japon Heyeti Onuruna Yemek Verdi - Eskişehir Haberler

Vali Çakacak, Eskişehir’i Ziyaret Eden Japon Heyeti Onuruna Yemek Verdi

Anasayfa / Güncel

Vali Özdemir Çakacak, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Eskişehir’e gelen Japonya’daki hükümetin koalisyon ortağı Komeito Partisi Genel Başkanı Natsuo Yamaguchi, Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima ve beraberlerindeki üst düzey yetkililer onuruna yemek verdi.

Abacı Konak Otel’de düzenlenen yemekte Japon heyeti ve Eskişehirli iş adamlarıyla bir araya gelen Vali Çakacak, bu tür ziyaretlerle Japonya ve Eskişehir arasındaki ilişkilerin daha çok artmasını diledi.

Eskişehir’in Türkiye’nin en büyük Organize Sanayi Bölgesine sahip olduğunu bildiren Vali Çakacak, köklü geçmişe sahip iki dost ülkenin günümüzde de birçok alanda yakın işbirliği içerisinde çalışıyor olmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti. İki ülke arasındaki sanayi ve ticaret ilişkilerine değinen Vali Çakacak,  ulusal ve uluslararası alanda faaliyet gösteren ve sektöründe kaliteli üretim düzeyini yakalayan Eskişehirli firmaların tüm dünyaya ilimizi en iyi şekilde tanıttığını kaydetti.

Bu tür ziyaretlerin iki ülke iş adamları arasındaki işbirliğini daha da arttıracağına dikkat çeken Vali Çakacak, Eskişehirli iş adamları ile yapılacak görüşmelerin yeni iş alanlarının gelişmesine zemin hazırlayacağını vurguladı.

Yemek esnasında duygularını dile getiren Vali Çakacak, Genel Başkan Yamaguchi’yi, Büyükelçi Miyajima’yı ve beraberindeki değerli heyeti Eskişehir’de ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduğumu ifade ederek, sözlerini bitirdi.

Genel Başkan Yamaguchi ise Eskişehir’i; Türkiye’nin başta sanayisi olmak üzere her alanda gelişen bir şehri olarak bildiğini söyledi. Türkiye ile Japonya arasındaki iyi ilişkileri her alanda geliştirmek istediklerini kaydeden Genel Başkan Yamaguchi, Eskişehir’i ziyaretleri esnasında Organize Sanayi Bölgesini gezeceklerini ve bu sırada edindikleri izlenimleri Japonya’daki iş adamlarına aktaracaklarını belirtti.

Düzenlenen yemek programına; Eskişehir Milletvekilleri Metin Nurullah Sazak, Dr. Aslan Kabukçuoğlu, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler ve Eskişehirli iş adamları da katıldı.

1.643 okunma

Yorum Yap

28 Kasım 2019 Perşembe

81 İle Kış Genelgesi

26 Kasım 2019 Salı

Suya ZAM YOLDA!

26 Kasım 2019 Salı

Şiddete Karşı Yürüdüler

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

22 Şubat 2019 Cuma

TÜKETİRKEN TÜKENENLER...

20 Ocak 2019 Pazar

KARA OCAK / KARA YANVAR…

20 Aralık 2018 Perşembe

AŞKIN LİSANINDA YÜZDÜ YUNUSLAR

online ziyaretçi: 251
 
yukarı