Hamamyolu Projesi Yunanistan’da ödül verildi - Eskişehir Haberler

Hamamyolu Projesi Yunanistan’da ödül verildi

Anasayfa / Güncel
Hamamyolu Projesi Yunanistan’da ödül verildi

Proje aşamasından, yapımına ve şu sıralarda çay satışı ile gündemden düşmeyen Hamamyolu projesine Yunanistan'da ödül verildi.

Yediler parkının olduğu alandaki havuz ve yeşil alanın kaldırıldığı projede zeminde kullanılan döşemelerin yapımı için alt taraflarına yerleştirilen aparatlar nedeniyle boşluk bulunuyor. Bu boşluklarda hijyen ve temizlik sorunu olabileceği yönünde yapılan eleştiriler geçtiğimiz günler de bir vatandaşın çektiği foto ile gündeme gelmişti. Bu konuda her hangi bir önlem alınıp alınmadığı yada nasıl bir çözüm üretileceği merak ediliyor.

Bu günler bu alandaki çay satış alanında zam yapılması konusuyla da gündemde olan proje ile ilgili eleştiriler sosyal medyada devam ediyor.

Selvi C. isimli sosyal medya kullanıcısının şu sözlerle paylaştığı fotoğraflarda konuya dikkat çekmiş..

Hamam yolu eski parkın olduğu yer burası inanılmaz bir koku hakim bu kaldırımlar yapıldikdan sonra çay 1 lira olsa ne olur kokuyu duyan kaçıyor saten bence o koku farelerin leş kokusu acilen döşemelerin kaldırılıp farklı bir yol izmelemeleri gerekiyor her sabah yıkanıyor dünyanın şu israfı oluyor belediye yöneticileri el atsınlar avrupa şehrine yakışmıyor..

Odunpazarı Belediyesi’nin Yazgan Tasarım Mimarlık tarafından tasarlanan Park ve Meydan Düzenleme Projesi, Chicago Athenaeum tarafından düzenlenen Uluslararası Mimarlık Ödülleri'nde Kentsel Planlama/ Peyzaj Mimarlığı kategorisinde ödüle layık görüldü.  

Hamamyolu Park ve Meydan Düzenleme Projesi, Chicago Athenaeum tarafından düzenlenen ve jüri üyelerini her yıl farklı bir ülkenin seçkin mimarları, akademisyenleri ve mimarlık eleştirmenlerinin oluşturduğu Uluslararası Mimarlık Ödülleri'nde, Kentsel Planlama/ Peyzaj Mimarlığı kategorisinde ödüle layık görüldü. Hamamyolu Park ve Meydan Düzenleme Projesi’nin 12’nci ödülü olan 2019 Uluslararası Mimarlık Ödülü’nun ödül töreni Yunanistan’ın Başkenti Atina’da yapıldı. Ödül törenine Odunpazarı Belediyesi ve Yazgan Tasarım Mimarlığı temsilen Kerem Yazgan katıldı. Ödülünü alan Yazgan, bu ödülün Hamamyolu Park ve Meydan Düzenleme Projesi’nin 12’nci ödülü olduğuna dikkat çekti. Uluslararası Mimarlık Ödülleri'nin jüri üyelerinin her yıl farklı bir ülkenin seçkin mimarları, akademisyenleri ve mimarlık eleştirmenlerinin oluşturduğunu vurgulayan Yazgan, böyle bir jüriden ödül almanın kendisini çok mutlu ettiğini söyledi. Yazgan, projeyi Hamamyolu’nda projeyi uygulayan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a da kendisine verdiği destek için teşekkür etti.

 

2.317 okunma

Yorum Yap

27 Mayıs 2020 Çarşamba

Hafta boyunca yağmur var

27 Mayıs 2020 Çarşamba

AFYON BETON YOLLARI GÖRMEYE GELDİ

20 Nisan 2020 Pazartesi

Burası MALIÇ, SÜLELER...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

24 Mart 2020 Salı

MUAMMER KARAMAN KONUŞUYOR!

9 Mart 2020 Pazartesi

8 MART İŞİN PROTOKOLÜ...

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

14 Ağustos 2019 Çarşamba

BİR KÜLÇE ALTIN, BİR DAMLA SÖZ…

3 Ağustos 2019 Cumartesi

BEN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM...

online ziyaretçi: 1072
 
yukarı