"Finansal Düzenleme" YÜKLENİYOR - Eskişehir Haberler

"Finansal Düzenleme" YÜKLENİYOR

Anasayfa / Güncel

Odunpazarı Belediyesi Hamamyolu düzenleme projesinin ardından bölgede çay hizmeti vermeye başladı. Bazı vatandaşların çeşitli eleştirilerinede muhatap olan bu uygulama da özellikle vatandaşlar ödemeleri karşılığında kendilerine fiş verilmediğini iddia ediyorlar.

Hamamyolunda 1 TL ye çay hizmeti verilmesi olumlu bir çalışma olarak görülse de zaman zaman eleştirilerden nasipi almaktan kurtulamıyor. Vatandaşlar Odunpazarı Belediyesinin yaptığı bu uygulamanın, Büyükşehir Belediyesi tarafından Kent Park ve Bilim Kültür Sanat Parklarında da yapılmasını istiyorlar. Bunun yanında bugünlerde Çaya çam yapılımıp yapılmaması konusunda vatandaşlardan bilgi toplayan ve buna da Referandum diyer Odunpazarı belediyesine ASFALT PARASI gibi daha önemli konularda da REFERANDUM ÇAĞIRISI yapılıyor..

Hamamyolu’nda referandum başladı

Odunpazarı Belediyesi, Hamamyolu Caddesi üzerinde kendi işlettiği kafelerdeki çay fiyatları ilgili yaptığı referandum başladı. Bir hafta sürecek olan referanduma vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Referandum sonrasında vatandaşların vereceği karara göre çaya zam yapılıp yapılmayacağı belli olacak.

Odunpazarı Belediyesi tarafından daha önce duyurusu yapılan Hamamyolu’ndaki çay referandumu başladı. Referandum için Çocuk Kafe’nin önüne ve Hamamyolu Caddesi’nin girişine ‘şeffaf’ seçim sandıkları kuruldu. İlk günü geride bırakan çay referandumuna vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Odunpazarı Belediyesi’nin bu uygulamasından oldukça memnun oldukları söyleyen vatandaşlar, kararı vatandaşa bırakan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a teşekkür etti. Kendilerine sunulan referandum kâğıtlarını dolduran vatandaşlar,  daha sonra da bu kağıtları sandıklara attı. 1 hafta sürecek olan referandum sonucunda, vatandaşlar Hamamyolu’nda ve Odunpazarı Belediyesi’nin işletmesinde olan kafelerde çay fiyatlarına zam yapılıp yapılmayacağına karar verecek.
 
Odunpazarı Belediyesi, diğer taraftan Hamamyolu Caddesi’nin çeşitli yerlerine maliyetleri gösteren duyurular astı. Odunpazarı Belediyesi, vatandaşların “2019 Yılı Merkez Bankasının Enflasyon Raporu öngörüsü şu an için yüzde 20, yılsonu beklentisi ise yüzde 14.6 olarak gerçekleşeceği tahmin edilmektedir.
1-Bir işçinin, işçilik ücretinin toplam aylık maliyeti 3 bin 273 TL
2- Tüp gaz fiyatlarına yüzde 18 zam
3- Elektrik fiyatlarına yüzde 15 zam
4- Kuru çay fiyatlarına yüzde 15 zam +yüzde 18 zam
5- Şeker fiyatlarına yüzde 16 zam
6-Kahve fiyatlarına kurdan kaynaklanan yüzde 15 zam” yazılı olan bu çizelgeyi dikkate alarak karar vermesini istiyor.

2.060 okunma

Yorum Yap

22 Şubat 2020 Cumartesi

Bu Otobüsleri Denetleyen Yok mu?

21 Şubat 2020 Cuma

Bir Dönüp BAKSAN!

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

3 Şubat 2020 Pazartesi

Gaz Patladı, Bina Çöktü

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

6 Ekim 2019 Pazar

FERHAT, KAYS VE DİĞERLERİ…

14 Ağustos 2019 Çarşamba

BİR KÜLÇE ALTIN, BİR DAMLA SÖZ…

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

online ziyaretçi: 415
 
yukarı