DİKKAT AT ÇIKABİLİR - Eskişehir Haberler

DİKKAT AT ÇIKABİLİR

Anasayfa / Güncel

Çevreyolunda bir hafta önce yaşanan son kazada iki at telef oldu, bir aile ölümden döndü. Ama başıboş atlar halen çevreyolu çevresinde dolaşıyor. “Dikkat at çıkabilir” levhaları mı yerleştirilse acaba!

Murat Atikel – Eskişehir’deki başıboş atlar sorunu son olarak 25 Ağustos’ta çevreyolunda yaşanan kaza ile bir kez daha gündeme gelmişti. Yaşanan kazada, çevreyoluna aniden çıkan ve karşıya geçmeye kalkan iki ata, Musa Özgür idaresindeki otomobil çarpmış, Musa Özgür, araçtaki eşi ve iki çocuğu ile birlikte kazayı hafif yaralarla ucuz atlatmıştı. İki at ise olay yerinde telef olmuştu.

ATLAR RAHATÇA DOLAŞIYOR
Bu kazanın üstünden henüz bir hafta geçmiş olmasına rağmen çevreyolu çevresinde halen başıboş dolaşan atlar gördüklerini söyleyen sürücüler ise, sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarla bu duruma tepki gösteriyor. Çevreyolu çevresinde dolaşan başıboş atların fotoğrafları sosyal medyada paylaşılıyor. Yeni bir kaza daha yaşanmamasını istediklerini ve çevreyolunun bazı bölümlerinden geçerken korktuklarını belirten vatandaşlar yetkililerden bir an önce bu konuda önlem alınmasını istediklerini söylüyor.

UYARI LEVHALARI MI KONULSA?
Bazı vatandaşların da, eğer sorun çözülmeyecekse en azından “Dikkat at çıkabilir” şeklinde uyarı levhaları konulması gerektiğini ifade ederek tepkisini gösterdiği görülüyor.

ATLARA ÇİP TAKILIYORDU
Geçtiğimiz yıllarda Eskişehir’deki başıboş at sorunu birçok defa gündeme gelmiş, özellikle Fevziçakmak, 71 Evler gibi mahallelerde sahiplerinin başıboş bıraktığı atlar nedeniyle birçok kaza ve sıkıntı yaşanmıştı. Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılında, Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri ile birlikte 100’den fazla ata çip takıldığını ve takibe alındığını açıklamıştı. Kazalara karışan atların çipli olup olmadıkları, sahiplerinin tespit edilip edilmediği de merak ediliyor.

Resim - 31947_2_l.jpg

Bir aile ölümden dönmüştü

Çevreyolunda 25 Ağustos’ta yaşanan kazada çevreyoluna aniden çıkan iki ata bir otomobil çarpmış, otomobilin içindeki iki çocuklu aile şans eseri kazayı hafif yaralalarla atlatmıştı. İki at telef olmuş ve ka za anı kameralara da yansımıştı. Çevreyoluna çı- kan atlar nedeniyle daha önce de birçok kaza yaşanmış, çok sayıda at telef olurken, birçok kişi de yaralanmıştı.
Resim - 31947_1_l.jpg

>> YİNE BAŞIBOŞ AT KAZASI!

2.706 okunma

Yorum Yap

10 Kasım 2019 Pazar

Tehlikeli Provakosyon

9 Kasım 2019 Cumartesi

“Kurtuluş Pazar yeri ne olacak?”

6 Ekim 2019 Pazar

FERHAT, KAYS VE DİĞERLERİ…

14 Ağustos 2019 Çarşamba

BİR KÜLÇE ALTIN, BİR DAMLA SÖZ…

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

22 Şubat 2019 Cuma

TÜKETİRKEN TÜKENENLER...

20 Şubat 2019 Çarşamba

FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU...

online ziyaretçi: 372
 
yukarı