Kanlıpınar Şehitliği’nde Anma Töreni Düzenlendi - Eskişehir Haberler

Kanlıpınar Şehitliği’nde Anma Töreni Düzenlendi

Anasayfa / Güncel

Eskişehir’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu Münasebetiyle Kanlıpınar Şehitliği’nde Anma Töreni Düzenlendi

Eskişehir’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97’inci Yıldönümü Münasebetiyle, Kanlıpınar Şehitliği’nde Anma Töreni Düzenlendi.

Törene; Vali Özdemir Çakacak, Muharip Hava Kuvveti Komutan ve Garnizon Komutan Vekili Tümgeneral İsmail Günaydın, Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü, Metin Nurullah Sazak ve Arslan Kabukçuoğlu, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Ünal, Vali Yardımcıları, askeri erkan, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kanlıpınar Şehitliği´nde gerçekleştirilen tören ilk olarak Vali Özdemir Çakacak, Muharip Hava Kuvveti Komutan ve Garnizon Komutan Vekili Tümgeneral İsmail Günaydın, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Ünal’ın şehitlik anıtına çelenkleri sunmasıyla başladı. Ardından tören saygı duruşu, saygı atışı ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam etti.

Şehitler için dua edilmesinden sonra Vali Çakacak, Muharip Hava Kuvveti Komutan ve Garnizon Komutan Vekili Tümgeneral İsmail Günaydın, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Ünal, şehitlik defterini imzaladı.

Şehitlik defterine yazılanları okuyan Vali Çakacak, şunları söyledi:

Aziz Şehitlerimiz!

Devletimizin bekası, milletimizin huzuru için canı pahasına savaşarak şehadet şerbeti içen siz aziz şehitlerimize en derin minnet, şükran ve tazim hislerimizi sunmak için bir kez daha huzurunuza geldik.

Huzurunuza her gelişimizde kendimizi her zamankinden daha bir gururlu ve onurlu hissediyoruz. Gösterdiğiniz kahramanlıklarla Türkiye Cumhuriyeti’ne yöneltilebilecek her türlü tehdide karşı vereceğimiz mücadelede; sarsılmaz inancımıza ve tükenmez gücümüze ilham kaynağı oluyorsunuz. 

Pınarların şehit kanları nedeniyle kırmızı akmasından ötürü “Kanlıpınar” ismini alan ve her karışında sizlerin aziz hâtırasından birer parçayı barındıran bu mevkide attığımız her adımda; kanlarınız ile yazdığınız destanı tahayyül ediyor, sizler sayesinde ne kadar büyük bir mirasa sahip olduğumuzu milletimizin her bir ferdinin yüreğine de işlemek hususundaki heyecanımızı tazeliyoruz.

Sizler; vatanımızın her karış toprağını, kutsal kanlarınızla sulayarak, bu vatanı bizlere emanet ettiniz.

Bizler de bu bilinçle, emanetinize kararlılıkla sahip çıkarak, ülkemizi geleceğe en güçlü şekilde taşıyacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle yâd ediyoruz.      

           Ruhlarınız şad olsun!

Daha sonra Vali Çakacak, Muharip Hava Kuvveti Komutan ve Garnizon Komutan Vekili Tümgeneral İsmail Günaydın, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Ünal ve beraberindekiler şehit mezarlarını ziyaret ederek, kırmızı karanfil bıraktı.

 

2.446 okunma

Yorum Yap

6 Ekim 2019 Pazar

FERHAT, KAYS VE DİĞERLERİ…

14 Ağustos 2019 Çarşamba

BİR KÜLÇE ALTIN, BİR DAMLA SÖZ…

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

22 Şubat 2019 Cuma

TÜKETİRKEN TÜKENENLER...

20 Şubat 2019 Çarşamba

FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU...

online ziyaretçi: 316
 
yukarı