Eskişehir’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97’nci Yıldönümü Törenle Kutlandı - Eskişehir Haberler

Eskişehir’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97’nci Yıldönümü Törenle Kutlandı

Anasayfa / Güncel

Eskişehir’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97’nci Yıldönümü Münasebetiyle, Valilik Meydanı’nda Çelenk Sunma ve Kutlama Töreni Düzenlendi.

Vilayet Meydanı’nda gerçekleşen programa, Vali Özdemir Çakacak, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Hava Orgeneral Atilla Gülan, Eskişehir Milletvekilleri Harun Karacan, Jale Nur Süllü, Utku Çakırözer, Metin Nurullah Sazak ve Arslan Kabukçuoğlu, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, vali yardımcıları, kaymakamlar, askeri erkan, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tören, A Protokolüne ait çelenklerin Atatürk Anıtına sunulması, askeri bando eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile birlikte şanlı bayrağımızın göndere çekilmesiyle başladı.

Daha sonra törende bir konuşma yapan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen; "İnönü Meydan Savaşı ile başlayan ve 30 Ağustos 1922'de düşman ordularının Dumlupınar'da yenilgisiyle sonuçlanan ulusal kurtuluş savaşının en önemli başarıları, bugün üzerinde onur ve gururla yaşadığımız bu topraklarda gerçekleşmiştir. Her bir karışı şehit kanlarıyla sulanmış bu topraklar, bizim en aziz ve en değerli varlığımızdır. Hiç kimse zerre kadar kuşku ve endişe duymamalıdır ki, atalarımızın 97 yıl önce gösterdikleri büyük cesaret ve fedakarlığı, bizler de bugün göstermekte bir dakika bile tereddüt etmeyiz" dedi.

Valilik Meydanı’nda gerçekleştirilen tören; Hava Piyade Yzb. Namık Tuğyan’ın konuşması, Şehit Barış Öztürk Ortaokulu Öğrencisi Azra Nur Kutlu’nun “Kendini Bil Kardeşim” ve Toki Şehit İsmail Tetik Anadolu Lisesi Öğrencisi Kerim Egemen Can’ın “Vatan Destanı” adlı şiiri okumasından sonra Ahmet Sezer Ortaokulu ve Cumhuriyet Anadolu Lisesi Halk Oyunları Ekibinin folklor gösterisiyle sona erdi.

Daha sonra Eskişehir’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97. yıl dönümü kutlamaları, Kanlıpınar Şehitliğinde düzenlenen törenle son buldu.

 

2.060 okunma

Yorum Yap

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

22 Şubat 2019 Cuma

TÜKETİRKEN TÜKENENLER...

20 Ocak 2019 Pazar

KARA OCAK / KARA YANVAR…

20 Aralık 2018 Perşembe

AŞKIN LİSANINDA YÜZDÜ YUNUSLAR

online ziyaretçi: 355
 
yukarı