Vali Çakacak Ve Eşi, 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu Verdi - Eskişehir Haberler

Vali Çakacak Ve Eşi, 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu Verdi

Anasayfa / Güncel
Vali Çakacak Ve Eşi, 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu Verdi

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıldönümü kutlamaları kapsamında, Vali Özdemir Çakacak ve eşi Hanımefendi Kevser Çakacak, Tasigo Otel’de resepsiyon verdi.

Vali Çakacak ve eşi Hanımefendi Kevser Çakacak davetlileri kapıda karşıladı. Resepsiyon davetine; Muharip Hava Kuvveti Komutanı Hava Orgeneral Atilla Gülan, Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü, Utku Çakırözer, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, vali yardımcıları, askeri erkân,  kaymakamlar, kamu kurum ve kuruluşların üst düzey yetkilileri, şehit aileleri ve gaziler, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, iş adamları ve milli sporcular katıldı.

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlenen resepsiyona katılan konuklarına teşekkürlerini ileten Vali Çakacak, “30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıldönümünde, bu büyük zaferi bir bayram olarak kutlamanın gurur ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu özel gecede davetimize icabet edip, zaferimizin coşkusuna ortak olan herkese teşekkürlerimi sunuyor, saygıyla selamlıyorum.” dedi.

“Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı bu zaferi, gurur ve coşku ile yaşamamızı sağlayan Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’mızın isimsiz kahramanlarını ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.” diyen Vali Çakacak, programda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Türk Milleti için ağustos ayı önemli olaylara sahne olması açısından oldukça önemli bir aydır.

Ağustos ayındaki zaferler zincirimizin son halkası Anadolu’nun ebediyete kadar Türk vatanı olarak kalacağını tescil eden 30 Ağustos Zaferi’dir. Bu parlak zafer, Türk Milleti’nin istiklâlini ve istikbâlini koruma konusundaki kararlılığının sembollerinden biri olarak tarihteki yerini almıştır.

Milletimiz, 1919’da Samsun’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde başlattığı İstiklâl Mücadelesi’ni tüm yokluk, yoksulluk ve imkânsızlıklara rağmen 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi’yle zafere taşımıştır.

Malazgirt’le başlayan Anadolu’yu kendimize vatan kılma mücadelemizin asla bitmeyeceğini; en zor dönemimizde, yedi düvele karşı verdiğimiz Çanakkale Zaferi ile ilan etmiştik. 30 Ağustos Zaferi ise bu kararlılığımızın yeni bir şahlanışa dönüşmesinin adıdır.

30 Ağustos Zaferi, milletimizin canından daha aziz bildiği vatan topraklarında bağımsız yaşama iradesinin tüm dünyaya ilânıdır. Bu zafer, siyasi ve sosyal sonuçları itibariyle tarihe yön vermiş, emperyalistlere karşı İstiklâl Savaşı yürüten birçok mazlum halka ilham ve umut kaynağı olmuştur.

Türk Milleti, tarih sahnesine çıktığı günden itibaren gerek yaşayış tarzı gerek haksızlıklar karşısında gösterdiği tutum gerekse sergilediği kahramanlıklar ve kazandığı zaferlerle daima tarihin altın sayfalarında yer almıştır.

Millî ve manevî değerlerinden asla taviz vermeyen milletimizi bu derece güçlü, sarsılmaz ve hür kılan ise vatanına ve bayrağına olan derin sevgisi ve bağlılığıdır.

‘Ya istiklal ya ölüm!’ parolasıyla kazanılan 30 Ağustos Zaferi aziz milletimizin vatanına, devletine ve millî birliğine olan bağlılığının en büyük göstergesidir.

Bu tavır ve duruş Türk Milletinin asli karakteridir. Bizler hürriyete âşık bir milletiz. Bugün bizi birbirimize kenetleyen, birlik, dirlik içinde güçlü kılan millî mücadele ruhunun kaybolmadığına ve ilelebet canlı kalacağına şahit olmaktayız.

Bilinmelidir ki, nasıl ki o dönemlerde vatanımız üzerinde kirli emelleri olanlar varsa şimdilerde de ülkemizi bölmek, parçalamak isteyen hain odaklar ve onların kirli maşaları hâlâ vardır. 

Unutulmamalıdır ki Türk Milleti tarihin hiçbir döneminde devletsiz kalmamıştır, hiçbir döneminde istiklâl ve hürriyetinden asla taviz vermemiştir.

Nasıl ki şanlı ecdâdımız geçmişte bu mukaddes topraklar için bedel ödemişse bundan sonraki süreçte de aynı azim ve kararlılık içinde aziz milletimiz, yurdumuzu sonsuza kadar yaşatmak için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacaktır.

Bizler birlik ve beraberlik içinde ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak için dün olduğu gibi yarın da gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Dünya durdukça Türk Milleti hep var olmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı bir kez daha kutluyor; Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklâl Savaşı’mızın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum. ”

Daha sonra Vali Çakacak ve eşi Hanımefendi Kevser Çakacak, Garnizon Komutanı Hv. Org. Gülan, 30 Ağustos Zafer Bayramı anısına yapılan pastayı kesti.

Davete gelen konuklarıyla tek tek ilgilenen Vali Çakacak ve eşi Hanımefendi Kevser Çakacak, herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik etti.

3.273 okunma

Yorum Yap

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

7 Mayıs 2020 Perşembe

ABİ CANDIR...

20 Nisan 2020 Pazartesi

Burası MALIÇ, SÜLELER...

19 Nisan 2020 Pazar

‘…ve AŞK’ (Yunusemre)

24 Mart 2020 Salı

MUAMMER KARAMAN KONUŞUYOR!

9 Mart 2020 Pazartesi

8 MART İŞİN PROTOKOLÜ...

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

14 Ağustos 2019 Çarşamba

BİR KÜLÇE ALTIN, BİR DAMLA SÖZ…

online ziyaretçi: 753
 
yukarı