Güney Koreli Turizm Bloggerları Eskişehir’i Çok Beğendi - Eskişehir Haberler

Güney Koreli Turizm Bloggerları Eskişehir’i Çok Beğendi

Anasayfa / Güncel
Güney Koreli Turizm Bloggerları Eskişehir’i Çok Beğendi

Eskişehir Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından BEBKA’nın katkılarıyla hazırlanan program dahilinde ilimizi daha yakından tanımak için gelen Güney Koreli Turizm Bloggerlar, Eskişehir’i çok beğendi.

Bilindiği üzere; ilimizin var olan turizm potansiyelini daha çok canlandırmak ve ilimize yurtdışından gelen turist sayısını arttırmak amacıyla Vali Özdemir Çakacak’ın talimatları doğrultusunda Eskişehir Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından bir dizi çalışmalar başlatılmıştır. Bu çalışmalar kapsamında Güney Kore ile çeşitli temaslar gerçekleştirilmiş ve her yıl yurtdışına turizm amaçlı seyahat eden 32 milyon Güney Koreli turistin Eskişehir’i de ziyaret etmesi amaçlanmıştır.

Proje kapsamında gerçekleştirilen 4 günlük Eskişehir tanıtım programına Güney Kore’den 9 Turizm Blogger davet edilmiştir. THY ve BEBKA’nın destekleriyle gerçekleştirilen program dahilinde ilk gün İnönü (planör, yamaç paraşütü), ikinci gün Seyitgazi ve Han (Frig Vadisi), üçüncü gün Çifteler(Sakaryabaşında Su altı dalış ve doğa sporları),  Mahmudiye(at çiftlikleri gezisi, ata binme) ve Sivrihisar(Tarihi- kültürel yerlerin gezilmesi) aktiviteleri gerçekleştirilmiştir. Son gün ise Eskişehir il merkezindeki müze ve turistik yerleri gezen bloggerlar çektikleri görselleri şahsi internet sayfalarında ve sosyal medya hesaplarında paylaşmışlardır.

28 Ağustos Çarşamba günü ilk olarak küresel yeraltı zenginliğimiz lületaşı ocakları ziyaret edilerek, Çifteler ilçesine hareket edildi. Misafirlerimiz Sakaryabaşı’nda tatlı su kaynaklarına dalış yapmış, bölgedeki doğal güzellikleri fotoğraflamışlardır.

Çifteler ziyaretinin tamamlanmasıyla Mahmudiye’ye geçen heyet ilçemizdeki Osmanlı’dan günümüze uzanan at yetiştirme çiftlikleri ve atlı terapi merkezini ziyaret ettiler. Atlı terapi merkezinde binicilik deneyimi yaşayan heyet ilçedeki ziyaretin tamamlanmasıyla Sivrihisar ilçemize geçtiler. Program kapsamında Sivrihisar’da yöresel lezzetler eşliğinde dinlenme molasının ardından Selçuklu Mimarisi Ulu Camii, Ermeni Kilisesi, Açık Hava Müzesi, Saat Kulesi Seyir Terası ve Sportif Havacılık Müzesi gezdiler. Akabinde Eskişehir’e dönen heyete ocakbaşında lezzet çeşitleri ikram edildi.

Eskişehir tanıtım programı kapsamında Güney Koreli Turizm Bloggerları; Atlıhan El Sanatları Çarşısı; Kurşunlu Külliyesi, Cam Sanatları ve Lületaşı Sanatları Atölyesi, Mevlevihane; Cam Sanatları, Balmumu Heykeller ve Odunpazarı Modern Müzeleri; Sazova Parkı, EsMiniatürk, Bilim, Kültür ve Sanat Merkezini de ziyaret etti. Porsuk Çayı üzerinde Gondol turu yaptı.

Planlanan faaliyetlerin tamamlanmasıyla Güney Koreli Turizm Bloggerları ülkelerine dönmek üzere ilimizden ayrılacaklar.

Ziyaretler ve etkinlikler sırasında alınan görseller bloggerların şahsi internet sayfaları ve sosyal medya hesaplarında paylaşılmaktadır. Daha ilk gün yapılan paylaşımlar Güney Kore’de 6.000 vatandaşın beğenisi almış olup ilerleyen zamanlarda yapılan çalışmanın etki düzeyinin yüksek olması beklenmektedir.

 

3.456 okunma

Yorum Yap

7 Eylül 2020 Pazartesi

ÖLÜYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

ARTIK DIŞ MUHALEFETLE UĞRAŞIYORUZ

7 Eylül 2020 Pazartesi

200 Kişi karantinada

3 Ağustos 2020 Pazartesi

SAHTE SOLUN DİKTATÖR LİDERİ

20 Mayıs 2020 Çarşamba

KÖYE DÖNÜŞ

16 Mayıs 2020 Cumartesi

HEPİMİZ ENGELLİYİZ… YA SİZ?

3 Şubat 2020 Pazartesi

Bioenerji, Esma-ül Hüsna ve Dua

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

24 Aralık 2019 Salı

ABDULLAH BUĞRA KOÇLAR...

24 Aralık 2019 Salı

Mayamız mı ekşidi?

online ziyaretçi: 492
 
yukarı