Güney Koreli Turizm Bloggerları Eskişehir’i Çok Beğendi - Eskişehir Haberler

Güney Koreli Turizm Bloggerları Eskişehir’i Çok Beğendi

Anasayfa / Güncel

Eskişehir Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından BEBKA’nın katkılarıyla hazırlanan program dahilinde ilimizi daha yakından tanımak için gelen Güney Koreli Turizm Bloggerlar, Eskişehir’i çok beğendi.

Bilindiği üzere; ilimizin var olan turizm potansiyelini daha çok canlandırmak ve ilimize yurtdışından gelen turist sayısını arttırmak amacıyla Vali Özdemir Çakacak’ın talimatları doğrultusunda Eskişehir Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından bir dizi çalışmalar başlatılmıştır. Bu çalışmalar kapsamında Güney Kore ile çeşitli temaslar gerçekleştirilmiş ve her yıl yurtdışına turizm amaçlı seyahat eden 32 milyon Güney Koreli turistin Eskişehir’i de ziyaret etmesi amaçlanmıştır.

Proje kapsamında gerçekleştirilen 4 günlük Eskişehir tanıtım programına Güney Kore’den 9 Turizm Blogger davet edilmiştir. THY ve BEBKA’nın destekleriyle gerçekleştirilen program dahilinde ilk gün İnönü (planör, yamaç paraşütü), ikinci gün Seyitgazi ve Han (Frig Vadisi), üçüncü gün Çifteler(Sakaryabaşında Su altı dalış ve doğa sporları),  Mahmudiye(at çiftlikleri gezisi, ata binme) ve Sivrihisar(Tarihi- kültürel yerlerin gezilmesi) aktiviteleri gerçekleştirilmiştir. Son gün ise Eskişehir il merkezindeki müze ve turistik yerleri gezen bloggerlar çektikleri görselleri şahsi internet sayfalarında ve sosyal medya hesaplarında paylaşmışlardır.

28 Ağustos Çarşamba günü ilk olarak küresel yeraltı zenginliğimiz lületaşı ocakları ziyaret edilerek, Çifteler ilçesine hareket edildi. Misafirlerimiz Sakaryabaşı’nda tatlı su kaynaklarına dalış yapmış, bölgedeki doğal güzellikleri fotoğraflamışlardır.

Çifteler ziyaretinin tamamlanmasıyla Mahmudiye’ye geçen heyet ilçemizdeki Osmanlı’dan günümüze uzanan at yetiştirme çiftlikleri ve atlı terapi merkezini ziyaret ettiler. Atlı terapi merkezinde binicilik deneyimi yaşayan heyet ilçedeki ziyaretin tamamlanmasıyla Sivrihisar ilçemize geçtiler. Program kapsamında Sivrihisar’da yöresel lezzetler eşliğinde dinlenme molasının ardından Selçuklu Mimarisi Ulu Camii, Ermeni Kilisesi, Açık Hava Müzesi, Saat Kulesi Seyir Terası ve Sportif Havacılık Müzesi gezdiler. Akabinde Eskişehir’e dönen heyete ocakbaşında lezzet çeşitleri ikram edildi.

Eskişehir tanıtım programı kapsamında Güney Koreli Turizm Bloggerları; Atlıhan El Sanatları Çarşısı; Kurşunlu Külliyesi, Cam Sanatları ve Lületaşı Sanatları Atölyesi, Mevlevihane; Cam Sanatları, Balmumu Heykeller ve Odunpazarı Modern Müzeleri; Sazova Parkı, EsMiniatürk, Bilim, Kültür ve Sanat Merkezini de ziyaret etti. Porsuk Çayı üzerinde Gondol turu yaptı.

Planlanan faaliyetlerin tamamlanmasıyla Güney Koreli Turizm Bloggerları ülkelerine dönmek üzere ilimizden ayrılacaklar.

Ziyaretler ve etkinlikler sırasında alınan görseller bloggerların şahsi internet sayfaları ve sosyal medya hesaplarında paylaşılmaktadır. Daha ilk gün yapılan paylaşımlar Güney Kore’de 6.000 vatandaşın beğenisi almış olup ilerleyen zamanlarda yapılan çalışmanın etki düzeyinin yüksek olması beklenmektedir.

 

2.983 okunma

Yorum Yap

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

22 Şubat 2019 Cuma

TÜKETİRKEN TÜKENENLER...

20 Ocak 2019 Pazar

KARA OCAK / KARA YANVAR…

20 Aralık 2018 Perşembe

AŞKIN LİSANINDA YÜZDÜ YUNUSLAR

online ziyaretçi: 654
 
yukarı