GÖREN YOK MU? On katlı binada tehlikeli yaşam - Eskişehir Haberler

GÖREN YOK MU? On katlı binada tehlikeli yaşam

Anasayfa / Güncel

Sulama kanalının geçtiği güzergâhta geçtiğimiz günlerde meydana gelen toprak kayması, 10 katlı binada oturan çok sayıda kişinin adeta korkulu rüyası haline geldi.

Gökmeydan Mahallesi Cumhuriyet Bulvarı üzerinden geçmekte olan Devlet Su İşleri Müdürlüğüne (DSİ) ait sulama kanalının istinat duvarı yağan yağmurun ardından olduğu yere çöktü.

Çökme olayının ardından vatandaşların gelip geçtiği kaldırımın altı oyuldu. Büyük bir tehlikenin yaşandığı bölgede ikamet eden vatandaşlar, toprak kaymasının ardından kaldırım altının boşaldığını belirterek sorumluları göreve davet ettiler. Yaklaşık bir aydan beri binaların yer aldığı mevkiinin aynı halde olduğunu ifade eden vatandaşlar “Yağmurlu günlerde istinaf duvarı kaydı ve altı tamamen oyuldu. Durumu belediye ye bildirdik. Bir kaç gün sonra gelip baktılar etrafına da ince bir güvenlik şeridi çekerek gittiler. O günden beri gelen giden olmadı. Duvar çöktüğü gibi kaldı. Üzerindeki kaldırımdan gelip geçerken her an çökecek korkusu yaşamaktayız. Çocuklarımız burada oyun oynuyor, düşecek korkusu yaşıyoruz. Gelip biran önce yıkılan duvarı yapmalarını istiyoruz diyerek sorumluları göreve davet ettiler.

 

istikbalgazetesi.com

3.877 okunma

Yorum Yap

9 Ocak 2020 Perşembe

Pazara Kar Engeli

9 Ocak 2020 Perşembe

STADYUMDA ÇÖKME TEHLİKESİ

8 Ocak 2020 Çarşamba

İnönü’de Muhtarlar İş Başında

7 Ocak 2020 Salı

Kar Tatili Açıklaması

6 Ocak 2020 Pazartesi

Okullar TATİL EDİLDİ

6 Ocak 2020 Pazartesi

KUZEY VE GÜNEY…

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

22 Şubat 2019 Cuma

TÜKETİRKEN TÜKENENLER...

online ziyaretçi: 196
 
yukarı