Vaat et reklamını yap yarıda bırak modeli - Eskişehir Haberler

Vaat et reklamını yap yarıda bırak modeli

Anasayfa / Güncel

Büyükşehir Belediyesi tarafından Çiftelerde gerçekleştirilen temel atma töreninde Han ve Mahmudiye Belediye başkanlarının davet edildiği ancak ilçenin belediye başkanınn çağrılmadığı Terminal Eskişehirdeki yıllarca bitmeyen bir çok proje gibi bir türlü tamamlanmıyor.

4 milyona ihale ettiler, 4 müteahhidi batırdılar şimdi çürütüyorlar!

AK Parti Çifteler İlçe Başkanı Mustafa Yeşil, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne terminal binasının inşaatının yarıda kaldığını ve çürümeye terk edildiğini hatırlatarak; “Yılmaz Büyükerşen’e Çifteler halkı adına soruyorum, bol keseden verdiği vaatlerin gereğini ne zaman yapacak” diyerek eleştirilerde bulundu.

Çifteler Otobüs Terminali inşaatının 240 gün içerisinde bitirileceğinin ilan edildiği bilgisini veren ilçe başkanı Mustafa Yeşil, “Yaklaşık 4 milyon TL’ye ihaleye çıkarılan terminal binasının inşaatı 2017 yılının Mayıs ayında başladı. Bitiş tarihi olarak da 240 gün süre verildi. Ancak bir buçuk yıldır Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin ilgisiz tavrı sebebiyle yarıda kaldı. Zira ödemelerdeki aksamalar 4 müteahhit firmayı iflasa sürükledi. İnşaata mal veren Çifteler esnafı da mağdur oldu. Biz duruma üzülmekle birlikte şaşırmadık. Yılmaz Büyükerşen'in izlediği göz boyama politikasını gayet yakinen biliyoruz” dedi.

 
Bir yap dört yaptım komedisi  


Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i ‘algı sihirbazı' olarak nitelendiren AK Parti İlçe Başkanı Yeşil sözlerine şöyle devam etti:  “Söz konusu Otobüs Terminali projesi Büyükerşen'in 1 yapıp 4 yaptım kandırmacasının iyi bir örneği. Proje kapsamında otobüs terminalinin yanı sıra düğün salonu, itfaiye garajı, sinema salonu ve çok amaçlı salonda var. Algı sihirbazı Büyükerşen ise hepsini ayrı ayrı projelermiş gibi lanse etmekte. Hoş bunu da beceremeyip eline yüzüne bulaştırdı ve inşaatı bile süresinin iki katı uzun bir süredir geciktirdi. 


Vaat et reklamını yap yarıda bırak modeli


Yatırımların finansmanında izlenen yap işlet devret modeli Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in ‘vaat et reklamını yap yarıda bırak'  davranışına güzel bir örnek. Buna ek olarak hizmetleri Büyükşehir Belediyesi yapmış gibi üzerine çöreklenme tarzında sistematik davranışı da var. Mesela kanalizasyon, kanalizasyon arıtma ve su şebekesi AK Partili belediye zamanında yapılmış olmasına rağmen  ‘Büyükşehir yatırımlarıyla Çifteler yeni içme suyu hattına kavuşuyor' oluyor. Büyükerşen'e tavsiyem AK Parti icraatlarından nemalanmaya çalışmak yerine tıpkı AK Parti gibi tesisleri bir an evvel bitirip hizmete açmasıdır.”

eskisehirdenhaberler.com

2.194 okunma

Yorum Yap

6 Ekim 2019 Pazar

FERHAT, KAYS VE DİĞERLERİ…

14 Ağustos 2019 Çarşamba

BİR KÜLÇE ALTIN, BİR DAMLA SÖZ…

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

22 Şubat 2019 Cuma

TÜKETİRKEN TÜKENENLER...

20 Şubat 2019 Çarşamba

FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU...

online ziyaretçi: 292
 
yukarı