KAMU SEN SÜRGÜNLERE NEDEN SUSUYOR? - Eskişehir Haberler

KAMU SEN SÜRGÜNLERE NEDEN SUSUYOR?

Anasayfa / Güncel

Türk Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı ve Memursen İl Temsilcisi Muammer Karaman, Odunpazarı Belediyesinde yaşanan sürgünlere, içlerinde kendi üyeleri de bulunmasına rağmen ses çıkarmayan Türk Yerel Hizmet Sen ve Kamu Sen'e sert eleştirilerde bulundu. Karaman "Yoksa Türk Eğitim Sen üyesi Ebru Dedeoğlu’nun Odunpazarı Belediyesi’nde Kültür Müdürlüğü görevine getirilmesinin diyetimi bu suskunluk?" diye sordu.

31 Mart yerel seçimlerinden sonra Odunpazarı Belediye Başkanı seçilen Kazım Kurt kendisine oy vermediğini düşündüğü belediye çalışanlarını sürgün etmeye başladı. Bizim tespitlerimize göre 34 belediye çalışanı sürgünle karşı karşıya kaldı. Memur Sen olarak bu sürgünlere karşı belediye önünde eylem yapmakta dahil her yolu her imkanı kullanarak karşı durduk durmaya devam ediyoruz. Odunpazarı Belediyesinde Başkan Kazım Kurt’un sürgün ettiği 34 memurun 9’u Kamu-Sen üyesi...

Peki biz Memur-Sen olarak 34 emekçinin sürgün edilmesini, yapılan hukuksuzluğu duyurmak için sesimizi yükseltirken bu 9 memurun üye olduğu Türk Yerel Hizmet Sen’in Şube Başkanı ve Kamu Sen’in Eskişehir Temsilcisi neden susuyor?

Biz CHP ve HDP’li belediyelerde yaşanan baskılara karşı sesimizi yükseltirken, hak arama gayretimizi takdir yerine genel başkanlarından başlayarak sürgün edilen üyelerimiz ve onların sesi olmaya çalışan sendikalarımız için çirkin benzetmeler yapanlar Odunpazarı Belediyesi’nde üyeleri sürgün edilirken neden susuyorlar? Bu sendikacılar için ses sadece okullarda üyeleri için müdürlük isterken lazım olan bir şey mi?

Yoksa bu suskunluk Türk Eğitim Sen üyesi Ebru Dedeoğlu’nun Odunpazarı Belediyesi’nde Kültür Müdürlüğü görevine getirilmesinin diyeti midir? Seçim öncesi yapılmış gizli bir pazarlık mı söz konusu?

9 üyesi sürgün edilen Türk Yerel Hizmet Sendikası Eskişehir Şube Başkanı, Kamu Sen Eskişehir Temsilcisi hadi bizim gibi eylem yapmaya güç bulamadılar, iki satırdan oluşan bir kınama metni yazıp niye basına göndermediler?

Hadi basın açıklamasını da akıl edememiş olabilirler diyelim, üyelerinin hakkını korumak için sosyal medya hesaplarından bir eleştiri de mi yapmaz bir sendikacı bir il temsilcisi? Bunlar sendikacılığı sadece Memur Sen’e hakaret ve küfretmek mi sanıyorlar?

Bu suskunluğu başta Kamu-Sen üyeleri başta olmak üzere tüm kamu çalışanlarının dikkatine sunuyorum.

"9 ÜYENİZ SÜRÜLDÜ, 2 SATIR KINAMA GÖNDERMEDİNİZ!"

Seçim öncesi yapılmış gizli bir pazarlık mı söz konusu? 9 üyesi sürgün edilen Türk Yerel Hizmet Sendikası Şube Başkanı, Kamu Sen İl Temsilcisi hadi bizim gibi eylem yapmaya güç bulamadı, basına 2 satır bir kınama niye göndermediler?

Hadi basın açıklamasını da akıl edememiş olabilirler diyelim, üyelerinin hakkını korumak için sosyal medya hesaplarından bir eleştiri de mi yapmaz bir sendikacı bir il temsilcisi? Bunlar sendikacılığı sadece Memur Sen’e hakaret ve küfretmek mi sanıyorlar?"

 

1.776 okunma

Yorum Yap

9 Ocak 2020 Perşembe

Pazara Kar Engeli

9 Ocak 2020 Perşembe

STADYUMDA ÇÖKME TEHLİKESİ

7 Ocak 2020 Salı

Kar Tatili Açıklaması

6 Ocak 2020 Pazartesi

Okullar TATİL EDİLDİ

14 Ağustos 2019 Çarşamba

BİR KÜLÇE ALTIN, BİR DAMLA SÖZ…

3 Ağustos 2019 Cumartesi

BEN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM...

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

28 Ocak 2019 Pazartesi

CENGİZ AKYILDIZ’A AĞIT…

online ziyaretçi: 344
 
yukarı