SORUNLARLA DOLU, UNUTULMUŞ BÖLGE... BURADA PEK ÇOK ŞEY YOK.. - Eskişehir Haberler

SORUNLARLA DOLU, UNUTULMUŞ BÖLGE... BURADA PEK ÇOK ŞEY YOK..

Anasayfa / Güncel

Vatandaşların ‘Terzi Evleri yanı’ diye nitelenen yerleşim alanının sokaklarında kaldırım yok, sağlık ocağı, market, park düzenlemesi yok. Ulaşım sorunu da var.

Çevre Yolu ile 71 Evler Mahallesi’nden ayrılan ama bu mahalle sınırlarında görünün ve buradaki insanların “Terzi Evleri Yanı’ olarak nitelenen mahalleye Çevre Yolu’nun üzerine yapılmış yüksek bir yaya köprüsü ile girilirken, mahallenin kanalın yanındaki giriş yolunda ve sokakların büyük çoğunluğunda kaldırım bile yok. Bu durum kazalara davetiye çıkartırken, girişte aydınlatmanın yetersiz kalması ve kimi zaman hızla geçen otomobiller de insanları tedirgin ediyor.

MAHRUMİYET BÖLGESİ GİBİ..

Terzi Evleri’nin yanında yer alan ve kanal yanından dar, kaldırımsız bir yolla giriş yapılan aradan Çevre Yolu geçmesi ile 71 Evler Mahallesi’yle bağlantısı bir anlamda kopan bu yerleşim alanı konusunda yakınan vatandaşlardan emekli öğretmen Hasan Yıldırım, “Altyapı var. Sokaklar 1998’de asfaltlanmış, ama sokaklarda kaldırım yok ya da yetersiz. Çevre yolundan kanal yanındaki yola giriş var, yol dar ve burada da kaldırım yok. Burada 9 sokak var. Çöp bidonları yok. Çocuklar için oyun alanı, park düzenlemesi de yok maalesef. Bir yere bir oyun aleti konuldu yalnızca.. Sağlık Ocağı da yok” dedi.

“TEDİRGİN OLUYORUZ...”

Yerleşim alanı sakinlerinden Fatma Sarıkaya, bulundukları yere dolmuş, otobüs de girmediğini, kanalın yanındaki girişte de kaldırım olmaması ve aydınlatma yetersizliği nedeniyle tedirgin olduklarını ifade ederek, şöyle konuştu: “Üstgeçit yoksek, yaşlı insanlar kullanamıyor. Mahallemize otobüs, minübüs girmiyor, kanalın yanındaki giriş yolunda ‘Gülertan Sokak’ta) kaldırım bile yok, bazan otomobiler hızlı geçiyor, çocuklarımız için endişe ediyoruz. Buraya otobüs, minübüs tahsis edisin. Market, sağlık ocağı, hiçbir şey yok. Üsgeçitten 71 Evlere giriyoruz alışveriş için. Ulaşım için bazan Şehir Hastanesi’ne de gidiyoruz. Belediye başkanlarımız gelsin, buradı görsün. Gözden kaçıyor sanırım.. Yıllar önce Büyükşehir Belediye Başkanımız Büyükerşen ile görüşmüştüm, ilgileneceğini söylemişti. Diğer belediyemiz de sorunlarımızla ilgilensin. Mağdur durumdayız..”

Mahalle sakinlerinden Cemalettin Yılmaz da duyarsız insanların attığı atıklar nedeniyle kanalda sık sık çirkin görüntüler oluştuğunu ve giriş yolunun çok dar olduğunu belirtiyor..

Terzi Evleri Yanı olarak nitelenen ve Çevre Yolu’nun yanı sıra ‘unutulmuşluk’ nedeniyle sorunların biriktiği bölgede, vatandaşlar acil çözüm bekliyor..

Haber & Foto:  Erdoğan Ekiner

1.774 okunma

Yorum Yap

9 Ocak 2020 Perşembe

Pazara Kar Engeli

9 Ocak 2020 Perşembe

STADYUMDA ÇÖKME TEHLİKESİ

7 Ocak 2020 Salı

Kar Tatili Açıklaması

6 Ocak 2020 Pazartesi

Okullar TATİL EDİLDİ

14 Ağustos 2019 Çarşamba

BİR KÜLÇE ALTIN, BİR DAMLA SÖZ…

3 Ağustos 2019 Cumartesi

BEN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM...

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

28 Ocak 2019 Pazartesi

CENGİZ AKYILDIZ’A AĞIT…

online ziyaretçi: 193
 
yukarı