Vali Çakacak, Sarıcakaya İlçesini Ziyaret Etti - Eskişehir Haberler

Vali Çakacak, Sarıcakaya İlçesini Ziyaret Etti

Anasayfa / Güncel

Vali Özdemir Çakacak, çeşitli temaslarda bulunmak ve programlara katılmak üzere Sarıcakaya ilçesini ziyaret etti.
İlk olarak Sarıcakaya Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Çakacak, Kaymakam Hasan Hüseyin Uzan’dan ilçenin eğitim, sağlık ve asayiş durumu hakkında bilgi aldı. Genellikle yaş sebze üretimiyle uğraşan ilçe halkının asayiş yönünden huzur ve güven içerisinde yaşadığını bildiren Kaymakam Uzan, Vali Çakacak’ı Sakarya İlçesinde ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduklarını bildirdi.

Kaymakamlık ziyaretinin ardından Vali Çakacak, Kaymakam Uzan ile birlikte son yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde göreve yeni seçilen Sarıcakaya Belediye Başkanı Hüseyin Çam’ı makamında ziyaret etti. Vali Çakacak, göreve yeni seçilen Başkan Çam’a hayırlı olsun temennilerinde bulundu.

Belediyenin yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Çam da ilçenin en önemli geçim kaynağının meyve ve sebze üreticiliği olduğunu belirtti. Başkan Çam, 14 mahallesi olan ilçede üretilen tarımsal ürünlerin kalitesini artırmada, bölge halkını desteklemeye çalıştıklarını kaydetti. Vali Çakacak’ın ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Çam, tarım dışında gelir getirecek projelere ise büyük önem verdiklerini sözlerine ekledi.

Daha sonra Sarıcakaya İlçe Emniyet Amirliğini ve İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret eden Vali Çakacak, ardından Türkiye'nin ipek böcekçiliği üretim merkezi haline gelen Mayıslar Mahallesindeki Kozabirlik Üretim Tesislerini gezdi.

Ülkemizin senelik yaş koza üretim ortalamasının 110 ton civarında olduğunu öğrenen Vali Çakacak, organik üretimin yapıldığı sahalarda alternatif ürün olarak ipek böcekçiliği yetiştiriciliğinin önemli olduğunu vurguladı.

Vali Çakacak’a bu ziyaretlerinde; İl Emniyet Müdür V. Fatih Terzi, İl Jandarma Komutan V. J.Alb. Durmuş Yöndem ve ilgililer eşlik etti.

 

1.305 okunma

Yorum Yap

19 Ağustos 2019 Pazartesi

Fevziçakmak’tan otobüs şikayeti

18 Ağustos 2019 Pazar

Herkes bunu merak ediyor

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

28 Ocak 2019 Pazartesi

CENGİZ AKYILDIZ’A AĞIT…

20 Ocak 2019 Pazar

KARA OCAK / KARA YANVAR…

17 Eylül 2018 Pazartesi

BAKKAL DEFTERİ…

31 Ağustos 2018 Cuma

17 DEĞİL 36 TÜRK DEVLETİ VAR…

online ziyaretçi: 471
 
yukarı