Toprak sahanın elden geçirilmesini istiyorlar - Eskişehir Haberler

Toprak sahanın elden geçirilmesini istiyorlar

Anasayfa / Güncel

Son zamanlarda Eskişehir’de yol ve kaldırımlarda büyüyen otlarla ilgili vatandaşlardan çokça şikayet duydum. Bu otlar kesilmediği için vatandaşın geçişine engel oluyor. Hem de çirkin bir görüntü yaratıyor.

Ben de gördüğüm ya da bana ulaşan vatandaşların bu şikayetlerini elimden geldiğince bu köşeden yetkililerin dikkatine sunmaya çalışıyorum.

Bu kez Büyükdere Mahallesi’nde yaşayan bir okurumum şikayetini gündeme getireceğim. Büyükdere Mahallesi Cemevi’ne yakın bir yerde yaşadığını söyleyen vatandaş, Ali Çetinkaya Spor Tesisleri’nin içinde bulunduğu durumu anlatmış. Bu konu ile ilgili bir başka vatandaşın şikayetini de bu köşeden iletmiştim. Bu kez vatandaş, Ali Çetinkaya Spor Tesisleri’ndeki toprak saha ve etrafındaki yürüme yoluna dikkat çekmiş. O bölgeyi ben de iyi bilirim. Yanılmıyorsam saha çevresindeki bu yürüme yolu Başkan Kazım Kurt zamanında yapıldı, Eskişehirlilerin hizmetine sunuldu. Etrafı kaldırım taşları ile döşenen, ortasına kırmızı renkli toprak atılan bu yürüme yolu elbette zamanla yıprandı. Toprak olan saha yağmur yağdığında çok fazla çamur olduğu için çakılla kaplandı. Bölge halkı bu yürüme yolunu çok sevdi. Yoğun bir şekilde günün her saatinde de kullanılıyor.

Vatandaşın bana gönderdiği not ise bu sahadaki hasarlar ve büyüyen otlarla ilgili. Ben okurumun bana ilettiği şikayeti buradan yetkililerin dikkatine sunuyorum:

“Eskişehir’deki sorunlarla ilgili yazılarınızı okuyorum. Ben Büyükdere Mahallesi’nde yaşıyorum. Cemevi’nin yanındaki toprak saha otlarla kaplandı. Geçtiğimiz haftalarda toprak sahanın dışındaki otlar temizlendi. Belediye ekipleri o otları ve karşıdaki parkın kenarındaki otları güzelce temizledi. Ancak toprak saha içindeki yürüme yolu otlardan neredeyse yürünmez hale geldi. Ben otların yoğun olduğu ve yolu kapattığı yer ile ilgili fotoğraflar da çektim. İki kişi yan yana yürürken belirli bölgelerde otlar engel oluyor. Kıyafetlerimize iz yapıyor. Bir de yağmur çok yağarsa sahanın belirli bölgelerinde su göletleri oluşuyor. Yürüme yolunun kenarındaki kaldırım taşları da yer yer sökülmüş vaziyette. Zaten etraftaki cam kırıkları nedeni ile çocukların burada vakit geçirmesi pek mümkün değil. Çok fazla cam kırığı var. Bu toprak saha bir elden geçirilse çok iyi olur. Hem güzel görünür hem de çoluk çocuk gönül rahatlığıyla oynar. Yürüyüşe çıkanlar da sorunsuz bir şekilde yürür.

Yetkililer sesimizi duyarsa seviniriz. Sizin aracılığınızla konuyu iletmek istedim. Teşekkürler.”
Vatandaşın şikayeti ortada. Sahanın elden geçirilmesini istiyorlar. Ben bu isteğin yerine getirileceğine eminim…


Mehmet Önel
2eylul.com.tr

2.277 okunma

Yorum Yap

9 Ocak 2020 Perşembe

Pazara Kar Engeli

9 Ocak 2020 Perşembe

STADYUMDA ÇÖKME TEHLİKESİ

7 Ocak 2020 Salı

Kar Tatili Açıklaması

6 Ocak 2020 Pazartesi

Okullar TATİL EDİLDİ

14 Ağustos 2019 Çarşamba

BİR KÜLÇE ALTIN, BİR DAMLA SÖZ…

3 Ağustos 2019 Cumartesi

BEN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM...

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

28 Ocak 2019 Pazartesi

CENGİZ AKYILDIZ’A AĞIT…

online ziyaretçi: 193
 
yukarı