Kardeş Şehir Müftüleri İrşat İçin Eskişehirde - Eskişehir Haberler

Kardeş Şehir Müftüleri İrşat İçin Eskişehirde

Anasayfa / Güncel

Diyanet İşleri Başkanlığımızın 2019 yılı Ramazan Ayı Kardeş Şehir Projesi kapsamında, Ramazan ayında yurt çapında yürütülen vaaz ve irşat hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde yerine getirilmesine katkı sağlamak amacıyla Kardeş Şehir Ankara İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, Bilecik İl Müftüsü Necati Akkuş, Afyonkarahisar İl Müftüsü Şükrü Kabukçu ve Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar ilimizde vaaz ve irşat hizmetinde bulundular.

İl Müftümüz Bekir GEREK’in davetlisi olarak İlimizde bulunan Kardeş Şehir Müftüleri öncelikle İl Müftülüğümüzün Anadolu Üniversitesindeki İyilik Sofrasına konuk olarak öğrencilerle iftar sevincini yaşadılar. Samimi bir atmosferde gerçekleşen iftar programında Kardeş Şehir Müftüleri gençlerle tanışarak, hasbihalde bulundular.

Ardından Ankara İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu İlahiyat Camiinde,  Bilecik İl Müftüsü Necati Akkuş M. Sami Ramazanoğlu Camiinde, Afyonkarahisar İl Müftüsü Şükrü Kabukçu Ziyapaşa Camiinde, Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar Reşadiye Camiinde, Kütahya İl Müftü Yardımcısı Mehmet Arslaner Alaaddin Camiinde, Bilecik İnhisar İlçe Müftüsü İbrahim Köç Uluönder Fatih Camiinde, Bilecik Müftülüğü Şube Müdürü Hüseyin Aksoy ise Vişnelik Beyazıt Camiinde teravih namazı öncesinde cemaate hitap etti.

Yoğun katılımla gerçekleştirilen irşat programından sonra Kardeş Şehir Müftüleri Eskişehirlilerin ilgi ve alakalarından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, ev sahipliğinden dolayı İl Müftüsü Bekir Gerek’e teşekkür etti.

İl Müftüsü Bekir Gerek, Kardeş Şehir Müftülerine teşekkür ederek, gelecek ramazanda da aynı şekilde programın tekrarı için temennide bulundu.

 

1.625 okunma

Yorum Yap

10 Kasım 2019 Pazar

Tehlikeli Provakosyon

9 Kasım 2019 Cumartesi

“Kurtuluş Pazar yeri ne olacak?”

6 Ekim 2019 Pazar

FERHAT, KAYS VE DİĞERLERİ…

14 Ağustos 2019 Çarşamba

BİR KÜLÇE ALTIN, BİR DAMLA SÖZ…

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

22 Şubat 2019 Cuma

TÜKETİRKEN TÜKENENLER...

20 Şubat 2019 Çarşamba

FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU...

online ziyaretçi: 263
 
yukarı