Eskişehir’in yollarında jant büken çukurlar!.. - Eskişehir Haberler

Eskişehir’in yollarında jant büken çukurlar!..

Anasayfa / Güncel

Yol ve kaldırımdaki çatlaklar, ezikler, göçükler, kazılmış ve öylece bırakılmış bölümler vatandaşın her daim gündeminde. Bu konuyla ilgili çok sayıda yazı yazdım. Daha önce de söylediğim gibi sorunlar çözülene kadar da devam edeceğim.

Sultandere yolunu düzenli olarak kullanan bir vatandaş motosikleti ile başından geçen bir olayı paylamış. Fotoğraflarla da başından geçen olayı belgelemiş. Yoldaki çukurlar öyle hal almış ki kaçıp kurtulmanın imkanı yok. Motosikleti ile ilerleyen bu sürücünün düştüğü çukur yüzünden aracının jantı yamulmuş. Çukurlar artık vatandaşın malına zarar verir hale gelmiş. Paylaşımının altına da, “ Hastane önü dümdüz ve pürüzsüz asfalttı. Güzelim yolu kazdılar bilen bilir... Kimlerin cebine 1 kuruş giriyorsa misli misli çıksın inşallah” demiş. Kimileri de bu paylaşıma yorum olarak, “Hiç bir proje ya sda iş yapmadan 5 yıl geçirdi. Bir proje hizmet vaad etmedi. Tekrar kazandı. Eskişehir hak ediyor” demiş.

Bir başka paylaşımda da, 71 Evler Mahallesi’nde çöken asfaltın tadilatı yapıldığı ancak asfalt atılmadığı öylece bırakıldığı belirtilmiş. Vatandaş paylaşıma, “Yaklaşık 15 gün önce asfaltın göçmesi sonucu tadilat yapıldı. Ama asfalt atmayı unuttular. Yer 71 Evler Mahallesi Sarıpekmez Petrol önü” notunu eklemiş. Paylaşım fazlaca yorum da almış. Bir vatandaş, “Bu yollar ne ki, siz yeni hastane tramvay yolunun yanındaki asfalt yolu kullanın, bakın bakalım yol nasılmış” demiş. Bir başkası da, “Seçimlerden önce gece 12 ye kadar çalışıyorlardı. Birilerine bir şey olunca yaparlar” demiş. Bir diğer yorumda da, “O da bir şey mi? Alpu kavşağında ışıkların olduğu yeri çekin. Bir asfalt görün. Alpu yolundan gelişte tam ışıkların olduğu yerler zannedersin yola ayrıyetten bir de beton dökmüşler parça parça! Sanki arabalar mahvoluyor” demiş.

Kısacası vatandaş, yolların yapılmasını, düzene girmesini istiyor. Sorunlar çözüldükçe memnuniyet de elbette artacaktır. Bizden söylemesi…

Mehmet Önel
2eylul.com.tr

 

2.647 okunma

Yorum Yap

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

22 Şubat 2019 Cuma

TÜKETİRKEN TÜKENENLER...

20 Şubat 2019 Çarşamba

FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU...

online ziyaretçi: 192
 
yukarı