Daha yaşanabilir bir Eskişehir için! - Eskişehir Haberler

Daha yaşanabilir bir Eskişehir için!

Anasayfa / Güncel

Eskişehir’deki bozuk kaldırımlar ile ilgili yazılar yazıyorum, yetkilileri uyarmak için elimden geleni yapıyorum. Sosyal medyadaki şikayetleri de gündeme getiriyorum. Yine bir vatandaş, kaldırım ortasında duran kırık bir kapaktan bahsetmiş.  İnsanlar bu kapakların üzerinden ceylan gibi sekerek geçiyormuş! Paylaşılan fotoğrafın altına da, “Sakarya caddesindeki kapak hala duruyor… Vatandaşlar üstünden hoplayarak geçiyorlar… Sakarya caddesi Kırım caddesi kavşağı trafik lambalarının dibi…” demiş. Engeli olmayan bir vatandaş o kapak üzerinden zıplayarak geçiyor da, engelliler ya da bebek arabası ile ilerleyenler ne yapacak bilemiyorum! Kaldırımlara düzensiz dikilen aydınlatma direkleri, ağaçlar zaten engellileri yeterince yoruyor. Tam da bu konu ile ilgili bir fotoğrafı da ekliyorum.

Yetkililer, ilgililer burası neresi diye sormasın. Bir zahmet elemanlarını yollara, kaldırımlara salarak bir etüt çalışması yaptırsın. Eminim gördüklerine kendileri de şaşıracak. Engelli arabası ile kaldırımda 100 metre engelsiz ilerlemenin hayal olduğunu görecekler.

Tüm kurumların bir araya gelerek kuracakları bir sistem ile bu soruna çözüm bulması gerekiyor. A ya da B kurumu şöyle yapsa, böyle yapsa demiyorum. Ama birinin yaptığı kaldırımı diğeri, yok aydınlatma, yok trafik lambası gibi sebeplerle bozması plansızlığın âlâsıdır. Marketlerin, esnafın da dikkatli olması koca koca kamyonlarla kaldırımları kırıp dökmemesi gerekir. Daha yaşanabilir bir Eskişehir için bunlar şart. Benden söylemesi.   

Mehme Önel
2eylul.com.tr

1.162 okunma

Yorum Yap

5 Mayıs 2019 Pazar

Bu şehrin kaldırımları!

4 Mayıs 2019 Cumartesi

Alt Geçitte Temizlik Çalışması...

4 Mayıs 2019 Cumartesi

MANDA PROJESİ İPTAL Mİ?

28 Ocak 2019 Pazartesi

CENGİZ AKYILDIZ’A AĞIT…

20 Ocak 2019 Pazar

KARA OCAK / KARA YANVAR…

17 Eylül 2018 Pazartesi

BAKKAL DEFTERİ…

31 Ağustos 2018 Cuma

17 DEĞİL 36 TÜRK DEVLETİ VAR…

16 Ağustos 2018 Perşembe

ÇAY MI GAZOZ MU?

16 Ağustos 2018 Perşembe

YOLU NEDEN UZATTIK BABA?

12 Ağustos 2018 Pazar

NUH’UN GEMİSİDİR TÜRKİYE...

12 Ağustos 2018 Pazar

NUH’UN GEMİSİDİR TÜRKİYE...

online ziyaretçi: 336
 
yukarı