75. Yıl Mahallesi yolu için CİMER’e başvurdu - Eskişehir Haberler

75. Yıl Mahallesi yolu için CİMER’e başvurdu

Anasayfa / Güncel

Eski adıyla Sultandere şimdiki adıyla 75. Yıl Mahallesi’nin yolu ile ilgili daha önce de defalarca yazı yazdım. Konuyla ilgili vatandaşların şikayetlerini yetkililere iletmek için elimden geleni yapmak istedim. Ancak neredeyse 10 ay geçmesine rağmen yol halen tamamlanabilmiş değil.

Konu ile ilgili o yolu kullanan Eskişehirliler de çözüm için başvurması gereken yerlere bir bir başvuruyor. Son olarak bir vatandaş sosyal medyada 75. Yıl Mahallesi’nin yol durumunu Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi olan CİMER’e ilettiğini belirtmiş. Başvurusunun ekran görüntüsünün altına da, “Bütün Sultandere sakinleri durumdan şikayetçi olmasına rağmen 11 bin kişinin yaşadığı mahallede yüzde 40 biz bunu hak ediyoruz diye sandıkta tercih bildirmiş. Saygı duyuyoruz!” demiş.

CİMER başvurusunda da, “Bizler Eskişehir ili Odunpazarı ilçesi 75. YIL SULTANDERE mahallesi sakinleri olarak tam 10 aydır bitmek bilmeyen planlı bir eziyet içersindeyiz. Mahallemiz ile şehir bağlantısını sağlayan tek yolumuz olan 2,5 km mesafeli Selami Vardar Bulvarı üzerinde yapılan ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesince yürütülen tramvay hattı uzatımı projesinden dolayı 10 aydır yolumuzu kullanamamaktayız. Belediye çalışmaları için kapatılan yola yine belediye tarafından yan toprak yol açıldı. Ancak bu toprak yol gerçekten kullanıma elverişsiz, çukurlarla dolu. Mahalle sakinleri olarak 10 aydır maddi ve manevi zarara uğramaktayız. İnsanlar gece aydınlatması ve uyarı levhaları olmayan bu yolu kullanırken kazalar geçirmekte- yoldan çıkmakta ve bozuk yol üzerinde sürücüler arasında sürekli münakaşa yaşanmakta. Mahalle sakinleri olarak ne huzurumuz ne de sağlam arabamız kaldı. 12 bin nüfuslu mahallemiz tamamen mağdur durumdadır. Büyükşehir Belediyesince yetkilileri tarafından hiçbir şekilde muhattap alınmıyoruz. Bundan dolayı konuyla ilgili şikayetimizin gerekli mercilere ulaştırılıp sorunumuzun biran önce çözüme kavuşturulmasını saygılarımızla arz ederiz” denilmiş.

Yolu kullananlar iyi bilir. Yol gerçekten de berbat durumda. Eskişehirliler de bu duruma çeşitli yorumlarla dahil olmuş. Ben de bazıları alaycı o yorumları sizlere ve yetkililere iletmek istiyorum:

İhsan Mollahaliloğlu: Bu ne acelecilik, 4 sene içinde nasıl olsa biter. Gelecek seçimlerde açılışı yapılır.

Yaşar Yüksel: Bizler heykeli hizmet sanıyoruz Eskişehir, Köprübaşı’ndan ibaret.

Hüseyin Uludere: Hizmet yapamayan Belediyeden de bu beklenir tabi.

Mustfa Şen: Herkes şikayetçi de kim oy verdi arkadaş.

Ahmet Hamdi Öztürk: Yüzde 40 bu işin peşine düşsün oy vermekle olmuyor yüzde 60’insa hakkını savunun.

Orçun Diyarbakırlı: Az önce Büyükşehir Belediyesini ile konuştum (4 gündür ulaştırma dairesine bağlanmaya çalışıyordum), tramvay inşaatı ile ilgili, seçimlerden önce de aramıştım. Sadece bilgi almak istemiştim. Çünkü öyle görünüyor ki bu iş, biz sessiz kaldıkça uzadıkça uzayacak. Ben bahçe duvarımın onarımını yaptırdım 4 işçi çalıştı. Bugün işe giderken saydım 8 işçi vardı koca projede... Seçimden önce neredeyse abartmadan söylüyorum yarım saat açıklama yapan yetkili bugün “Estram’ı arayın biz ilgilenmiyoruz bizim işimiz değil” dedi ve kapattı. Acilen araç yolumuzun onarımında reaksiyon alınması gerekiyor. Yeter artık bu çektiklerimiz, mide bulandırıcı.

Mehmet Önel
2eylul.com.tr

1.485 okunma

Yorum Yap

29 Haziran 2019 Cumartesi

İl Müftülüğünde Veda Programı

29 Haziran 2019 Cumartesi

GÜNEY KORE’DE TANITIM SEFERBERLİĞİ

19 Haziran 2019 Çarşamba

ÜSTÜ AÇIK DURAKLAR SORUN OLUŞTURUYOR..

19 Haziran 2019 Çarşamba

İNÖNܒDE YAZ TEMİZLİĞİ SÜRÜYOR

26 Mayıs 2019 Pazar

SİLAHSIZ 33 ŞEHİT…

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

1 Nisan 2019 Pazartesi

METRİSTEPE - BU VATAN KİMİN?

22 Şubat 2019 Cuma

TÜKETİRKEN TÜKENENLER...

20 Şubat 2019 Çarşamba

FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU...

17 Eylül 2018 Pazartesi

BAKKAL DEFTERİ…

31 Ağustos 2018 Cuma

17 DEĞİL 36 TÜRK DEVLETİ VAR…

16 Ağustos 2018 Perşembe

ÇAY MI GAZOZ MU?

16 Ağustos 2018 Perşembe

YOLU NEDEN UZATTIK BABA?

12 Ağustos 2018 Pazar

NUH’UN GEMİSİDİR TÜRKİYE...

online ziyaretçi: 164
 
yukarı