ZAMANSIZ Tramvay Çalışmaları Çile Oldu - Eskişehir Haberler

ZAMANSIZ Tramvay Çalışmaları Çile Oldu

Anasayfa / Güncel

Eskişehir yerel seçime kilitlenmişken yine alışkın olduğu gibi kent içinde adeta şantiye havası esmeye devam ediyor. Yaz dönemi yapılması gereken bir çok çalışma seçim arifesine yine bırakıldı.

Bir çok bölgede yol kaldırım çalışmaları yarım yamalak devam ederken, en büyük sıkıntı ise tramvay hattı çalışmalarının yaşandığı bölgelerde yaşanıyor. Eskişehir trafiğini ciddi anlamda etkileyen çalışmalar sürülerin sıkıntıya neden olduğu gibi özellikle bölge sakinlerinin hayatlarını da olumsuz etkiliyor.

En çok ENGELLİ Vatandaşlar Sıkıntı Yaşıyor

Bölgelerdeki çalışmalar nedeniyle elektrik, su, doğalgaz kesintiler gibi sıkıntıların yanında en büyük sorun çamur. Vatandaşlar kendi çözümlerini üretmeye çalışsalarda bölgelerde en çok sıkıntıyı engelli vatandaşlarımız yaşıyor. Bu görüntüleri gören vatandaşlar ise bu çalışmaların neden bu şekilde planlandığını soruyorlar. Ayrıca bölde yaşanabilecek yangın, ambulans ihtiyacı gibi durumlar için bir hareket planları varmıdır diye sormadan edemiyorlar.

Çalışmaların 31 mart yerel seçimlerinden önce bitirileğini düşünen vatandaşlar bu hatların çalışmasından sonra bu durumun kent trafine yansımasının nasıl olacağını merak ederken sosyal medya üzerinde yapılan kamuoyu araştırmalarında çoğunluklu olarak Eskişehirliler yeni hatların beğenmediklerini ve gereksiz bulduklarını ifade ediyorlar.

 

1.645 okunma

Yorum Yap

22 Şubat 2019 Cuma

TÜKETİRKEN TÜKENENLER...

20 Şubat 2019 Çarşamba

FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU...

17 Eylül 2018 Pazartesi

BAKKAL DEFTERİ…

31 Ağustos 2018 Cuma

17 DEĞİL 36 TÜRK DEVLETİ VAR…

16 Ağustos 2018 Perşembe

ÇAY MI GAZOZ MU?

16 Ağustos 2018 Perşembe

YOLU NEDEN UZATTIK BABA?

12 Ağustos 2018 Pazar

NUH’UN GEMİSİDİR TÜRKİYE...

online ziyaretçi: 162
 
yukarı