TRAMVAYA BİNMEYENLER DE DEĞERLİ - Eskişehir Haberler

TRAMVAYA BİNMEYENLER DE DEĞERLİ

Anasayfa / Güncel

Sosyal medyada paylaşılan tramvaya binen köpek fotoğrafıyla reklam yapmaya çalışan Büyükşehir Belediyesi’ne hayvanseverler seslendi: Tramvaya binemeyen ve ilgilenmediğiniz diğer sokak hayvanları da değerli değil mi?

Murat Atikel – Eskişehir’de tramvaya binen ve görevliler çıkarmadan önce bir süre seyahat eden bir sokak köpeğinin fotoğrafı sosyal medyada paylaşıldı, bazı paylaşımlarda sokak hayvanlarına sevgi ve saygının örneği olarak sunuldu. Durumdan istifade edip reklam yapmaya çalışan Büyükşehir Belediyesi de bu durumu sosyal medya hesaplarından paylaştı. Öte yandan bu durum, sokak hayvanları konusunda yıllardır hiçbir görevini yapmamak ve bakımevi açmamakla eleştirilen Büyükşehir Belediyesi’nin Eskişehir’deki diğer sokak hayvanları ile ilgilenmemesini bir kez daha gözler önüne getirdi.

Resim - 22396_5_l.jpg

YA DİĞER BİNLERCE HAYVAN?
Büyükşehir Belediyesi’nin tramvaya binen köpekle reklamını yapmaya çalıştığı bugünlerde, Büyükşehir’in şehir çöplüğü yakınlarında yüzlerce köpek kontrolsüz şekilde çoğalmaya devam ediyor, Eskişehirli bir grup hayvansever kış yaklaşırken hayvanların açlıktan ölmemesi için seferber oluyor. Öte yandan, Büyükşehir Belediyesi’nin şehir çöplüğünün yanı dibindeki bu hayvanlarla hiç ilgilenmemesi tepki toplamaya devam ediyor. 2Eylül, daha önce de diğer büyükşehir belediyelerinin aksine, bakımevi açmayan ve kısırlaştırma yapmayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Seyitgazi yolundaki çöplük alanında yüzlerce köpeğin barınmaya çalıştığını duyurmuştu. Kent Ormanı çevresinde de yüzlerce sokak köpeği toplanırken, kent genelinde de kış mevsiminde açlıktan ölen, kontrolsüz şekilde çoğalan ve hastalık yayma riski de olan hayvanların bu durumuna Büyükşehir’in duyarsız kalması tepki çekiyor.


Resim - 22396_3_l.jpg
Resim - 22396_4_l.jpg

BÜYÜKŞEHİR’E ÇAĞRIDA BULUNMUŞLARDI
Son olarak, Eskişehir- Bilecik Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Mehmet Kızılinler, yaptığı açıklamada, Odunpazarı barınağının yetersizliği ile ilgili hazırladıkları raporu kamuoyuna açıklamış, Büyükşehir ve Odunpazarı belediyeleri arasında imzalanan protokolün sokak hayvanları sorununda hiçbir ilerleme sağlamadığını, Büyükşehir’in yasal sorumluluklarını yerine getirerek bakımevi açması gerektiğini dile getirmişti. Kızılinler, Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluklarını alt belediyelere devretmesi konusunda “Siyasi ahlaksızlık abidesi” tabirini kullanmıştı. HAYTAP İl Temsilcisi Ayten Tutkun da sosyal medyadan yaptığı açıklamalarla bu protokole tepki göstererek, “Büyükşehir yasal görevini yapmalı” demişti.


Resim - 22396_1_l.jpg

>> SERT TEPKİ: 'SİYASİ AHLAKSIZLIK

'

2.149 okunma

Yorum Yap

14 Mayıs 2019 Salı

MUĞLA’YI ÖRNEK ALMIŞ

6 Mayıs 2019 Pazartesi

Halk Süt ZAMLANDI!

6 Mayıs 2019 Pazartesi

KADİR BIYIK’TAN RAMAZAN AYI MESAJI

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

28 Ocak 2019 Pazartesi

CENGİZ AKYILDIZ’A AĞIT…

20 Ocak 2019 Pazar

KARA OCAK / KARA YANVAR…

17 Eylül 2018 Pazartesi

BAKKAL DEFTERİ…

31 Ağustos 2018 Cuma

17 DEĞİL 36 TÜRK DEVLETİ VAR…

16 Ağustos 2018 Perşembe

ÇAY MI GAZOZ MU?

16 Ağustos 2018 Perşembe

YOLU NEDEN UZATTIK BABA?

12 Ağustos 2018 Pazar

NUH’UN GEMİSİDİR TÜRKİYE...

12 Ağustos 2018 Pazar

NUH’UN GEMİSİDİR TÜRKİYE...

online ziyaretçi: 187
 
yukarı