Bakan Yardımcısı Erdil TEI’yi Ve Anadolu Üniversitesi’ni Ziyaret Etti - Eskişehir Haberler

Bakan Yardımcısı Erdil TEI’yi Ve Anadolu Üniversitesi’ni Ziyaret Etti

Anasayfa / Güncel

Çeşitli programlara katılmak üzere Eskişehir’e gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil, Vali Özdemir Çakacak ile birlikte TUSAŞ Motor Sanayi AŞ'yi (TEI) ve Anadolu Üniversitesi’ni ziyaret etti.

İlk olarak TEI’yi ziyaret eden Bakan Yardımcısı Erdil’e ve Vali Çakacak’a, yapılan çalışmalar hakkında TUSAŞ Motor Sanayi AŞ (TEI) Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit tarafından bilgi verildi.

Ziyarette; Eskişehir Milletvekilleri Harun Karacan, Utku Çakırözer, Metin Nurullah Sazak, Dr. Aslan Kabukçuoğlu, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Cumhuriyet Başsavcısı Ferhat Kapıcı, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, İl Jandaröa Komutanı J.Alb. İlhan Şen ve İl Emniyet Müdürü Engin Dinç hazır bulundu.

TUSAŞ Motor Sanayi AŞ (TEI) Genel Müdürü Akşit, tasarımdan parça, modül ve nihai motor üretimine, motor montaj ve testinden bakım ve revizyonuna kadar Türkiye'de modern bir uçak motor sanayi oluşturulması hedefi doğrultusunda yaptığı çalışmalar ve geleceğe yönelik projeler hakkında heyete kısa bir brifing verdi.

Brifingin ardından İçişleri Bakan Yardımcısı Erdil, Vali Çakacak ve beraberindeki heyet, fabrika sahasını gezdi.

TEI’deki ziyaret programından sonra İçişleri Bakan Yardımcısı Erdil ve Vali Çakacak, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’yı makamında ziyaret etti.

Daha sonra Eskişehir programlarını sonlandıran Bakan Yardımcısı Erdil, ilimizden ayrıldı.

2.235 okunma

Yorum Yap

22 Şubat 2019 Cuma

TÜKETİRKEN TÜKENENLER...

20 Şubat 2019 Çarşamba

FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU...

17 Eylül 2018 Pazartesi

BAKKAL DEFTERİ…

31 Ağustos 2018 Cuma

17 DEĞİL 36 TÜRK DEVLETİ VAR…

16 Ağustos 2018 Perşembe

ÇAY MI GAZOZ MU?

16 Ağustos 2018 Perşembe

YOLU NEDEN UZATTIK BABA?

12 Ağustos 2018 Pazar

NUH’UN GEMİSİDİR TÜRKİYE...

online ziyaretçi: 242
 
yukarı