SEÇİM YAKLAŞTI BÖYLE OLDU 8 - Eskişehir Haberler

SEÇİM YAKLAŞTI BÖYLE OLDU 8

Anasayfa / Güncel

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, seçim yaklaşınca, Yeşiltepelileri dinledi, kentsel dönüşüm inadından vazgeçti, kat artırımını kabul etti

Bircan Deniz Savcı – Yeşiltepe Mahalle Muhtarı Meryem Kuş Açıkgöz ve mahalle heyetinin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’den randevu alarak gerçekleştirdiği ziyaret Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleşti. Ziyaret çıkışında açıklamada bulunan Muhtar Açıkgöz, “2017 aralık ayında Büyükşehir Belediye Başkanımızla olaylı bir toplantıda Yeşiltepe’nin imarı gündeme gelmişti. O günden bugüne yaklaşık 10 ay geçti. Bir anket çalışması yaptık Yeşiltepe’de. Vatandaşlarımızın görüşleri bizim için çok önemliydi. 8 bin 400 konut var Yeşiltepe’de. 5 bin 500 kişiyle anket yaptık” dedi.

BÜYÜK ÇOĞUNLUK YERİNDE DÖNÜŞÜM İSTEDİ
Açıkgöz, “Bunun 134’ü ada bazında dönüşüm, 17’si kentsel dönüşüm, diğer vatandaşlar ise yerinde dönüşüm istediler. Sayın belediye başkanım, “Yaptığınız anketler geçersizdir, bunu bir anketörün yapması gerekiyordu, nasıl bu kanıya vardınız” dedi. Biz kendi çapımızda insanlara güvenmek zorundaydık. Kabul etmeyeceğiniz biliyorduk” dedi. 

6 KAT VE 8 KATLI İKİ ÇALIŞMA
Açıkgöz, “Yeşiltepe için iki çalışma hazırlanmış. Biri geniş çaplı ada bazında, diğeri dar çaplı ada bazında… Dar çaplıda 6 kat üzerine bir çalışma, geniş çaplıda 8 kat üzerine bir çalışma yapılmış. Çıktılarını istedim. Ama böyle ya da makette görmek istemiyoruz bunları. Kendileri ile de mutabık kaldık. Yeşiltepe’de bir toplantı düzenleyeceğiz. Yetkililer gelip Yeşiltepelileri bilgilendirecekler. Ama elbette son karar Yeşiltepelilerindir. Şunu da artık gündemden çıkarmak gerekiyor. Bugün son noktayı koydular. Vatandaş kentsel dönüşüm istemiyor. Dar çaplı ada bazında olabilir. Ama yine de bizim bunu düzene koymamız için mahallede kooperatifler kurmak zorundayız. Bu kooperatiflerde orak kararlar verilmek zorunda. Büyükşehir’in Yeşiltepe’de yapacağı toplantıda kesin karar verileceğine inanıyorum. Çünkü bu saatten sonra söz Yeşiltepelilerindir” dedi. Açıkgöz, “Temelini attık, çatıyı kapatmadan gitmek bize yakışmaz. İnanıyorum, Yeşiltepe her şeyin en iyisini hak ediyor,bu bir başlangıç. Büyükşehir’in seçimden önce sağlam adım atması gerekiyor. Yoksa, Yeşiltepe Eskişehir’den büyüktür, bunu kimse unutmasın” dedi.

SEÇİM YAKLAŞINCA İNADINDAN VAZGEÇTİ
Aralık 2017’de Yeşiltepe Mahallesi’ne yaptığı olaylı ziyarette Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Yeşiltepe’de kat artırımına karşı çıkmış ve kentsel dönüşüm yapılması gerektiğini savunmuş, ancak bununla ilgili de bir proje sunamamıştı. Bu konuda Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ile de ayrı düşen ve karşılıklı tartışmalar yaşayan Büyükerşen’in şimdi, seçim yaklaşınca kentsel dönüşüm inadından vazgeçip, mahalle sakinlerine kat artrımı olan ada bazlı iki proje sunması dikkat çekti.

 

2eylul.com.tr

1.793 okunma

Yorum Yap

22 Şubat 2019 Cuma

TÜKETİRKEN TÜKENENLER...

20 Şubat 2019 Çarşamba

FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU...

17 Eylül 2018 Pazartesi

BAKKAL DEFTERİ…

31 Ağustos 2018 Cuma

17 DEĞİL 36 TÜRK DEVLETİ VAR…

16 Ağustos 2018 Perşembe

ÇAY MI GAZOZ MU?

16 Ağustos 2018 Perşembe

YOLU NEDEN UZATTIK BABA?

12 Ağustos 2018 Pazar

NUH’UN GEMİSİDİR TÜRKİYE...

online ziyaretçi: 160
 
yukarı