Toki Sıraevler Sakinlerinden TRAMVAY İSYANI - Eskişehir Haberler

Toki Sıraevler Sakinlerinden TRAMVAY İSYANI

Anasayfa / Güncel

Eskişehir geçtiğimiz aylarda başlayan tramvay çalışması da tartışmaları beraberinde getirdi. Yine yerel seçim arifesinde başlayan çalışmalarla ilgili vatandaşlar ve kamuoyu bu güzergah seçikleri nasıl yapıldığı tartışıyor.

Geçtiğimiz dönemlerde uzatma hatlarında da benzer plansızlıklar yaşanmış ve planlanan süreden çok daha geç olarak çalışmalar tamamlanmıştı. Bu çalışmalardan bir tek Emek mahallesine gelen hat kent merkezine giderken, diğer hatlarda aktarma yapılarak ulaşım yapıldığından dolayı tam beklenen yoğunluk yaşanmadı.

Dün Toki Sıraevler sakinleri de bir araya gelerek tramvay hattının kendi bulundukları alana da uzatılması gerektiğini söylediler.

Benzer sorun Toki Ihlamur Kent de de yaşanmıştı.

Çankaya ya giden tramvay hattı bir paralel cadde olan ve vatandaşların yoğun şekilde olduğu Ihlamur kent tarafındaki Koza Bulvarı ve devamı olan Özlem Bulvarından  götürülmek yerine boş olan ve pek yoğun olmayan Mustafa Özel Bulvarından götürüldü. Şuan bir de aktarma ile yolcuların çarşıya ulaşılabildiği bu güzergahta alternatif toplu ulaşım araçlarıyla çok daha kısa sürede çarşıya gidilebildiği için tramvay pek fazla tercih edilmiyor ve neredeyse günün her saati tramvay çok az yolcu taşıyor. Ancak nüfus yoğunluğunun fazla olduğu Ihlamur Kent sakinleri de ulaşım imkanlarından tam yararlanamış durumdalar.

Şimdi Benzer Durum Toki Sıraevler de

Yeni başlatılan çalışma da kentin trafiğinin önemli bir yükünü taşıyan Sivrihisar-2 caddesi kullanıldı.  Ancak daha yoğun vatandaşların yaşandığı Toki Sıraevler Konutlarının önünden geçen, ancak trafik konusunda çok da kullanılmayan Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi tercih edilebilirdi.

Hem kent trafiğine bu kadar olumsuz etkilenmeyecek, hem de bu bölgedeki vatandaşlar istedikleri gibi toplu ulaşım imkanına kavuşacaklardı.

Tramvaya bağlantı hattı istiyor

Şeker Mahallesi TOKİ Sıra evleri sakinleri, bölgelerine bağlantı hattı çekilmesini isteyerek, imza kampanyası başlattı. Site önünde düzenlenen basın açıklamasında, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera- Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesi istendi.  

TOKİ Sıraevler Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akkoç, yaptığı açıklamada, 2 bin 700 kişinin bu evler de yaşadığını söyledi.

Tek isteklerinin tramvay hattı olduğunu ifade eden Akkoç, “O da kilometrelerce değil.  200 metre. Burada okulumuz var, öğretmenlerimiz dışarıdan geliyor. Rehabilitasyonumuz var öğretmenler dışarıdan geliyor. Tepebaşı Belediyesi’nin beldeevi var. Diğer mahallelerden kursiyerlerimiz geliyor. Buradaki hareketlilik çok fazla. Tek istediğimiz 200-300 metrelik bir hat” dedi.

Mahalle sakinleri açıklama esnasında “Bir durak daha istiyoruz” şeklinde sloganlar attı. Yapılan açıklamanın ardından imzalar atılarak kampanyaya destek verildi.

 

3.096 okunma

Yorum Yap

10 Haziran 2019 Pazartesi

Bu yol ne zaman düzeltilecek?

10 Haziran 2019 Pazartesi

Sarıcakaya’yı Sel Vurdu

3 Haziran 2019 Pazartesi

Hatalı araç parkı gerginliği

3 Haziran 2019 Pazartesi

BU KAÇINCI: Bu yol yapılmadıkca!..

30 Nisan 2019 Salı

BONZAİ İLLETİ...

18 Nisan 2019 Perşembe

İNSAN İNSANA EMANETTİR

17 Nisan 2019 Çarşamba

RAPOR DEĞİL MAKALE

28 Ocak 2019 Pazartesi

CENGİZ AKYILDIZ’A AĞIT…

20 Ocak 2019 Pazar

KARA OCAK / KARA YANVAR…

17 Eylül 2018 Pazartesi

BAKKAL DEFTERİ…

31 Ağustos 2018 Cuma

17 DEĞİL 36 TÜRK DEVLETİ VAR…

16 Ağustos 2018 Perşembe

ÇAY MI GAZOZ MU?

16 Ağustos 2018 Perşembe

YOLU NEDEN UZATTIK BABA?

12 Ağustos 2018 Pazar

NUH’UN GEMİSİDİR TÜRKİYE...

12 Ağustos 2018 Pazar

NUH’UN GEMİSİDİR TÜRKİYE...

online ziyaretçi: 490
 
yukarı