Bu çukur acil kapatılmalı - Eskişehir Haberler

Bu çukur acil kapatılmalı

Anasayfa / Güncel

Şehrin kazılan sokakları ile ilgili defalarca yazı yazdık. Bu kazı çalışmalarının kent yollarına ne kadar zarar verdiğinden, milli servetimizin heba edilmesinden, ödediğimiz onca paraya rağmen 10 metre bile çukursuz ilerlemeyen asfaltlardan bahsettik. Kurumlar arasındaki iletişimsizlik, yatırım için farklı tarihleri belirlemeleri bunda en büyük etmen. İnternet, telefon, elektrik, aydınlatma direkleri, su… Bunlar için yollarımız farklı zamanlarda kazılabiliyor. Kimse yatırım yapılmasın demiyor. Ancak iletişimsizlik olmasın. Asfaltı geçen yıl atılan yerler bile kazılıyor. Kurumlar birbirlerini beklemiyorsa, bu iş böyle yapılacaksa da kazılan yerler vakitlice nizami bir şekilde kapatılmalı.

Bu konuyla ilgili bir sosyal medya paylaşımı var. Bir vatandaş Emek Mahallesi Refetbele Caddesi,  muhtemelen elektrik hatlarının yeraltına alınması için kazılmış. Üzerine de yağmur yağınca, koca bir çukur oluşmuş. Fotoğraflayan kişi de bisikleti ile bir ölçüm yapmış. Oluşan çukur resmen bisikleti yutuyor. Vatandaşlar çukuru uzun süre bu halede kaldığını da iddia ediyor.

İşin tuhaf tarafı hiçbir güvenlik önlemi de yok. Yolun karşısına geçmek isteyen bir kişi düşmeden, kendini yaralamadan karşıya geçmek zorunda. Ya da gözünüzü dört açıp çukura düşmeyeceksiniz.

Fotoğrafı paylaşan kişi de altına şu notları yazmış:

“OEDAŞ kazdı, kapattı gitti… Sonra yağmur da yağınca bu hale gelmiş... Bir önlem işaret yok. Gece buraya biri düşse bir araç düşse ne olacak? Bu kurumlar arası iletişim sorunu da cabası? Bunu vatandaş yapsa ceza kesecek belediye de sessiz… Emek Mahallesi Refetbele Caddesi! Acil önlem.”

Ben de vatandaşın sorununa çözüm olmak adına buradan yazayım. Yetkililer görüp ivedi bir şekilde çukuru kapatır umarım.

Mehmet Önel
2eylul.com.tr

597 okunma

Yorum Yap

20 Şubat 2019 Çarşamba

FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU...

20 Şubat 2019 Çarşamba

Kavşakta NE YAPILIYOR? Yine Mi Yap Boz

20 Şubat 2019 Çarşamba

İnönü Şantiyesi Genişliyor

20 Ocak 2019 Pazar

KARA OCAK / KARA YANVAR…

20 Aralık 2018 Perşembe

AŞKIN LİSANINDA YÜZDÜ YUNUSLAR

17 Eylül 2018 Pazartesi

BAKKAL DEFTERİ…

31 Ağustos 2018 Cuma

17 DEĞİL 36 TÜRK DEVLETİ VAR…

16 Ağustos 2018 Perşembe

ÇAY MI GAZOZ MU?

16 Ağustos 2018 Perşembe

YOLU NEDEN UZATTIK BABA?

23 Mart 2018 Cuma

Niyet hayır, akıbet hayır

online ziyaretçi: 353
 
yukarı