Üye girişi  
Eskişehir
www.eskisehir.net.tr

 
 
Anasayfa
İletişim 
Apart ve Yurtlar
Arkadaş
Chat / Sohbet YENİ
Emlak Merkezi
Etkinlik Gündemi (konser, parti, sergi,...)
Fıkra
FİRMA REHBERİ
Forum
Foto Galeri
Gazete ve Haber Linkleri
Gruplar
Haber
Otomobil - Otocenter
Oyun oyna YENİ
RADYO - TV İZLE YENİ
Seri İlanlar
Sinema
Şiir
Tiyatro & Senfoni
 
 Sitede Ara  

Anadolu Üniversitesi
Üniversiteler 
Anadolu Üniversitesi , Osmangazi Üniversitesi , Eskişehir Teknik Üniversitesi
Anadolu Üniversitesi
 

Resmi internet sitesi https://www.anadolu.edu.tr/

Anadolu Üniversitesinin temelini, 1958’de kurulan Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi oluşturur. 1982’de Anadolu Üniversitesine dönüşen kurumumuz, kısa zamanda yalnızca ülkemizin değil dünyanın en büyük üniversiteleri arasında da çağdaş, dinamik ve yenilikçi bir üniversite olarak yerini almıştır. Bilim, kültür aynı zamanda da bir gençlik kenti olarak nitelenen Eskişehir’in merkezinde yer alan kampüs 3’ü açık ve uzaktan öğretim veren 12 Fakülte 1’i Devlet Konservatuvarı olmak üzere 3 Yüksekokul, 2 Meslek Yüksekokulu 6 Enstitü (4’ü yüksek lisans ve doktora düzeyi) ve 30 Araştırma Merkezine ev sahipliği yapmaktadır.

Anadolu Üniversitesi pek çok ilke imza atmış bir üniversitedir. Bu ilklerin başında, uzaktan öğretim sistemini hayata geçirmenin başarısı gelmektedir. Bugün uzaktan öğretim yapan üç fakültenin toplam öğrenci sayısı 2 milyonun üzerindedir. Bu sistemin geliştirilmesinde gösterilen başarı, farklı ülkelerde birçok kuruma örnek olmaktadır.

Anadolu Üniversitesi, en son teknolojik olanaklarla donatılmış bölümlerinde, her biri alanında en iyisi olmaya çalışan ve tüm zamanını öğrencileriyle paylaşan geniş öğretim kadrosuyla öğrencilerini, yaratıcı ve dinamik eğitim ortamlarında geleceğin en iyileri olarak hazırlamak üzere çalışmaktadır.

Anadolu Üniversitesinin güvenli ve çağdaş kampüslerinde bir öğrenci için gerekli olan hemen hemen her olanak bulunmaktadır. 315.00’den fazla basılı kaynağın yanı sıra birçok e-kaynağa da ulaşmanın mümkün olduğu merkez kütüphane, tatil günleri dâhil her gün öğrencilere 24 saat hizmet vermektedir. Ayrıca kütüphane bölgesinde gece 12:00-01:00 saatleri arasında sıcak çorba/çay/kahve ücretsiz olarak öğrencilere ikram edilmektedir. 12.330 m2 alana yayılmış olan merkez kütüphanede, öğrenciler kendi çalışma biçimlerine uygun ortamlarda çalışabilmektedir. Öğrenciler, kampüste bulunan sinema, tiyatro, konser ve sergi salonlarımızda kültürel ve sanatsal etkinlikleri kolayca izleyebilmektedir. Aynı zamanda öğrenciler sanatçılarla yapılan söyleşilere ve etkinliklere katılabilme, kampüste bulunan yarı olimpik yüzme havuzunda, uluslararası standartlarda yapılmış spor salonlarında, tenis kortlarında, yeşil sahalarda her tür sporu yapabilme olanağını bulurken boş zamanlarını da en iyi şekilde değerlendirebilmektedir. Üniversite tarafından öğrenciler için günde üç öğün (sabah kahvaltısı+öğlen+akşam) yemek servisi de sunulmaktadır.

Teknolojik ve bilimsel gelişmelerin izlenmesi, geleceğin şekillenmesinde etkin olacak bireyler yetiştirilmesi ve yaşam boyu öğrenmeye odaklanılarak tüm halkı eğitim sürecine dâhil etme girişimleriyle övünç duyduğumuz Üniversitemiz dünyaya kucak açmaktadır.

Kuruluş Tarihi 6 Kasım 1958
Öğrenim Dili Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca ve Rusça
Rektör Prof. Dr. Fuat ERDAL
Üniversite Türü Devlet
Fakülte Sayısı 12 (3’ü Uzaktan Öğretim uyguluyor)
Devlet Konservatuarı Sayısı 1
Yüksekokul Sayısı 3
Meslek Yüksekokulu Sayısı 2
Enstitü Sayısı 6 Enstitü (4’ü Yüksek Lisans ve Doktora Düzeyi)
Araştırma Merkezi Sayısı 30
Öğretim Elemanı Sayısı 1758
İdari Personel Sayısı 1543
Örgün Eğitim Öğrenci Sayısı (Lisans) 16.450
Örgün Eğitim Öğrenci Sayısı (Önlisans) 1814
Lisansüstü Öğrenci Sayısı (Yüksek Lisans ve Doktora) 4420
Örgün Eğitim Öğrenci Sayısı (Toplam) 22.684
Açıköğretim Öğrenci Sayısı (Aktif) 1.120.876
Açıköğretim Öğrenci Sayısı (Aktif-Pasif) 2.255.820
Yabancı Uyruklu Öğrenci Sayısı 3811

(Yukarıda belirtilen öğrenci sayıları 02.01.2019 tarihi itibariyledir.)


 
 
 • Eskişehir Telefon Rehberi
 • Estram
 • Nöbetçi Eczaneler
 • Tiyatro Etkinlik
 • Ulaşım
 • Üniversiteler
 • Anadolu Üniversitesi
 • Eskişehir Teknik Üniversitesi
 • Osmangazi Üniversitesi

 • online ziyaretçi: 27763
  online üye: 0
   
    eskişehir


  eskisehir@eskisehirreklam.com